WITAMY W DZIALE GALERIA !!!

MOTYLKI W KOMNACIE ZAPACHÓW I SMAKÓW

11 grudnia Motylki byly w Zamku Książąt Pomorskich na zajęciach warsztatowych w komnacie zapachu i smaku. Było pachnąco czarująco, a przede wszystkim interesująco. Z ogromnym zaciekawieniem dzieci słuchały ciekawostek z zakresu przypraw, smaków i zapachów oraz przygód z czarami Sydonii . Były też zajęcia plastyczne z wykorzystaniem ziół i przypraw. Na zakończenie mogliśmy poddać się zajęciom relaksacyjnym dźwiękowym i zapachowym .

SENSORYCZNA KOMNATA "MRÓWECZKI" NA ZAMKU

5 grudnia nasze najstarsze przedszkolaki „Mróweczki” wzięły udział w warsztatach zielarskich na Zamku Książąt Pomorskich pt. „Pobudzając zmysły – sensoryczna komnata zapachu i smaku”. Na spotkaniu w pierwszej kolejności zapoznaliśmy się z tym szczególnym i ważnym dla naszego miasta miejscem - jakim jest zamek. Dzieci od razu zwróciły uwagę na panujące w komnacie mieszające się ze sobą aromatyczne zapachy. Następnie starszaki zapoznały się z legendą o pięknej Sydonii von Borck, która w akcie odrzucenia miała rzucić klątwę na ród książęcy. Po wysłuchaniu starej opowieści przyszedł czas na zapoznanie się z różnego rodzaju roślinami i mieszankami zielarskimi, które dzięki swoim właściwościom mają moc leczniczą. Każde z dzieci wzięło udziału w zagadce i za pomocą zmysłu wzroku lub węchu starało się rozpoznać przyprawy i aromatyczne zapachy.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

6 grudnia, w naszym przedszkolu była niesamowita, świąteczna atmosfera, a na tn dzień czekały wszystkie przedszkolaki. Obejrzały one zimowy spektakl szczecińśkiego teatru La Fayette, w roli głownej z elfem, czarownicą i wyczekiwanym przez wszystkich.... Mikołajem! Dzieci z zapartym tchem oglądały przedstawienie, dzięki którym mogły poczuć już magię świąt. Najwięcej emocji wzbudziła informacja od Mikołaja, że po powrocie do sal będą tam czekały na dzieci prezenty! To był wspaniały dzień i wszyscy dobrze się bawiliśmy.

MOTYLKI W MUZEUM TECHNIKI I KOMUNIKACJI

Dnia 26 listopada grupa III "Motylki" udała się do Muzeum Techniki i Komunikacji przy ul. Niemierzyńskiej.

Dzieci byly zafascynowane eksponatami, pojazdami komunikacji miejskiej z minionych lat . Podziwiały stare auta i motocykle ,niektóre z nich były konstruowane i produkowane w naszym mieście. Udało im się nawet "pokierować tramwajem"! Do przedszkola nasze przedszkolaki wróciły oczywiście komunikacją miejską :)

Tworzę się warsztaty pt. ? Dzieła sztuki na chwileczkę?

Dzieci z gr. IV „ Mróweczki” po raz kolejny uczestniczyły w warsztatach Tworzę się pt. „Dzieła sztuki na chwileczkę” w Domu Kultury 13 Muz. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane i ciekawe tym co mogły zobaczyć, a atrakcji było wiele.  Między innymi mogły zmontować komputerowo  animację  filmową ze zdjęć , które same zrobiły. Przebrać się w  różne nietypowe  stroje i tworzyć własne portrety, a także wykazać sprawnością ruchową i  pokonać drogę wybranym przez siebie szlakiem. Dzieci bawiły się znakomicie, bogate w nowe doświadczenia  wróciły do przedszkola.

Stacja Ratownictwa Medycznego

5. listopada dzieci z grupy IV „Mróweczki” uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy w Stacji Ratownictwa Medycznego. Najstarsze przedszkolaki  zapoznały się z bardzo ciężkim i odpowiedzialnym zawodem ratownika.  Warsztaty rozpoczęły  od zwiedzania wnętrza karetki pogotowia ratunkowego oraz poznania w niej sprzętu i wyposażenia. Kolejnym etapem warsztatów było przypomnienie sobie wraz z ratownikiem medycznym niezbędnych nr Tel. alarmowych. Mali ratownicy dowiedzieli  się, jaka jest kolejność poinformowania o wypadku dyspozytora, zostały  też przeszkolone  z udzielania pierwszej pomocy używając fantomów. Spotkanie było cenną i ważną lekcją dla wszystkich dzieci, które niejednokrotnie udowodniły, że w sytuacjach zagrożenia życia potrafią sobie poradzić.

TEATR LA FAYETTE "SZEWCZYK DRATEWKA"

15 listopada w naszym przedszkolu zagościł teatr La Fayette ze swoim przedstawieniem "Szewczyk dratewka". Jest to znana baśń o Szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione zwierzęta.

Morał tej bajki mówi o tym, że dobro, pomoc i bezinteresowność zawsze popłaca. A darowane szczęście wraca do nas po trzykroć, ze zdwojoną mocą.

Dzieci oglądały teatrzyk z ogromnym zaciekawieniem i wszyscy dobrze się bawiliśmy.

KINO HELIOS "KRAINA LODU 2"

22 listopada Pszczółki, Motylki i Mróweczki wybrały się do kina na bajkę pt. "Kraina lodu 2". Dzieci były bardzo podekscytowane żeby zobaczyć dalsze losy Elsy i jej przyjaciół. Druga część bajki opowiada o tym, jak Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi udają się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa. Czy zdążyli na czas? Tego właśnie dowiedziały się nasze przedszkolaki!

KONKURS "BARWY JESIENI"

W listopadzie nasza placówka zorganizowała konkurs międzyprzedszkolny pt. „Barwy jesieni”. Spłynęła do nas niesamowita ilość prac, które można było obejrzeć w naszej przedszkolnej galerii. Wszystkie prace były przepiękne i nasze jury miało nie lada kłopot z wyborem zwycięzców. Po burzliwych naradach, I miejsce zdobyła Hanna z PP72, II miejsce przypadło Malwinie ze ŚPEW nr 1, a III miejsce zdobyła Nikola z PP61. Gratulujemy zwycięzcom!!! Na laureatów czekają nagrody, a na wszystkich uczestników – drobne upominki. Zapraszamy po odbiór!

ORZEŁ BIAŁY AKADEMIA 11 LISTOPADA

Dnia 8 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Akademia z okazji odzyskania Niepodległości. Najstarsza grupa - Mróweczki przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek specjalny występ - bo z okazji 101 rocznicy tego wydarzenia. Z wielką powagą recytowały patriotyczne wiersze, piosenki, nie zabrakło również naszego hymnu narodowego zaśpiewanego przez wszystkie przedszkolaki oraz zaprezentowania naszych symboli narodowych.

"11 listopada 1918 - zapamiętamy już na zawsze. Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno".