Strona głowna  /  Galeria  /  Stacja Ratownictwa Medycznego
Stacja Ratownictwa Medycznego
data dodania: 2019-11-25

5. listopada dzieci z grupy IV „Mróweczki” uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy w Stacji Ratownictwa Medycznego. Najstarsze przedszkolaki  zapoznały się z bardzo ciężkim i odpowiedzialnym zawodem ratownika.  Warsztaty rozpoczęły  od zwiedzania wnętrza karetki pogotowia ratunkowego oraz poznania w niej sprzętu i wyposażenia. Kolejnym etapem warsztatów było przypomnienie sobie wraz z ratownikiem medycznym niezbędnych nr Tel. alarmowych. Mali ratownicy dowiedzieli  się, jaka jest kolejność poinformowania o wypadku dyspozytora, zostały  też przeszkolone  z udzielania pierwszej pomocy używając fantomów. Spotkanie było cenną i ważną lekcją dla wszystkich dzieci, które niejednokrotnie udowodniły, że w sytuacjach zagrożenia życia potrafią sobie poradzić.

Strona: 1 2