SENSORYCZNA KOMNATA "MRÓWECZKI" NA ZAMKU

5 grudnia nasze najstarsze przedszkolaki „Mróweczki” wzięły udział w warsztatach zielarskich na Zamku Książąt Pomorskich pt. „Pobudzając zmysły – sensoryczna komnata zapachu i smaku”. Na spotkaniu w pierwszej kolejności zapoznaliśmy się z tym szczególnym i ważnym dla naszego miasta miejscem - jakim jest zamek. Dzieci od razu zwróciły uwagę na panujące w komnacie mieszające się ze sobą aromatyczne zapachy. Następnie starszaki zapoznały się z legendą o pięknej Sydonii von Borck, która w akcie odrzucenia miała rzucić klątwę na ród książęcy. Po wysłuchaniu starej opowieści przyszedł czas na zapoznanie się z różnego rodzaju roślinami i mieszankami zielarskimi, które dzięki swoim właściwościom mają moc leczniczą. Każde z dzieci wzięło udziału w zagadce i za pomocą zmysłu wzroku lub węchu starało się rozpoznać przyprawy i aromatyczne zapachy.