WITAMY W DZIALE GALERIA !!!

PIERNICZKI U MRÓWECZEK

Wesołych i smacznych świąt!

I TY ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W imieniu organizatorów akcji "I Ty zosta Świetym Mikołajem" chcemy bardzo podziękować wszystkim darczyńcom

za dary w postaci gier i puzzli dla dzieci z domu dziecka.

Bardzo cieszy nas ogromne zaangażowanie w tak ważną akcję.

MAMO, TATO - WOLĘ WODĘ!

Dnia 14.12 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia proekologiczne "Mamo, tato - wolę wodę!". Dzieci dowiedziały się, jakim skarbem jest woda i jak duże znaczenie ma w życiu naszym, ale również innych organizmów żywych. Rozmawialiśmy również o tym, że wodę należy oszczędzać, a także o sposobach, jak to zrobić. Dzieci zrobiły również pracę plastyczną, oraz były pasowane na przyjaciela wody. Na koniec nasze przedszkolaki zobaczyły, że woda potrafi również czarować - zrobliśmy z niej i kolorowych cukierków wspaniałą tęczę! Dzieci były zachwycone efektem, a zwieńczeniem tego proekologicznego dnia było picie wody i otrzymanie odznaki przyjaciela wody :)

WIZYTA MIKOŁAJA

Dnia 4.12 do naszego przedszkola zawitał Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Elfem. Panowała niesamowita, świąteczna atmosfera, a na ten dzień czekały wszystkie przedszkolaki. Odwiedzili one wszystkie grupy. Opowiadali naszym dzieciom niezwykłe, świąteczne historie. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchali opowiastek, a potem i one śpiewały Mikołajowi piosenkę lub recytowały wierszyk! Najwięcej emocji wzbudziła informacja od Mikołaja, że poźniej nauczyciele rozdadzą im paczki, które przyniósł ze sobą sam Święty Mikołaj.  To był wspaniały dzień i wszyscy dobrze się bawiliśmy.

AKADEMIA 11 LISTOPADA

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Akademia z okazji odzyskania Niepodległości. Najstarsza grupa - Mróweczki przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek piękny występ. Z wielką powagą recytowały patriotyczne wiersze, piosenki, nie zabrakło również naszego hymnu narodowego zaśpiewanego przez wszystkie przedszkolaki.

Występy odbyły się w reżimie sanitarnym, każda grupa oglądała je osobno.

"11 listopada 1918 - zapamiętamy już na zawsze. Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno".

KINO SFERYCZNE

Dnia 06.11.2020 do naszego przedszkola zawitało długo wyczekiwane Kino Sferyczne. Każda grupa obejrzała seanse oddzielnie, zachowując reżim sanitarny. Młodsze grupy obejrzały seans pt. Jak Księżyc do Słońca w gościnę się udał". Film prezentował bajeczną podróż młodego Księżyca po znakach zodiaku w poszukiwaniu Słońca. Pod malowniczym niebem, na naszego bohatera, czekały niesamowite przygody. Starsze grupy zapoznały się z "Tajemnicą spadających gwiazd", która opowiadała o niedźwiedziu polarnym i pingwinie, którzy podróżowali w kosmosie. Wybrali się na Księżyc, aby poznać bardziej niesamowite zjawiska takie jak meteoryty i spadające gwiazdy. Dzieci były bardzo podekscytowane i zainteresowane seansami i bardzo się wszystkim podobało!

KONKURS "MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAŚNI"

Przedszkolny konkurs "Moja ulubiona postać z baśni" został rozstrzygnięty.

I miejsce -  Basia gr. II "Pzczółki"

II miejsce - Emilka gr. III "Motylki"

III miejsce - Marysia gr. IV "Mrówki"

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Każde dziecko otrzymało mały upominek :)

NADANIE IMION JABŁONKOM

Po wyborze imion dla nowo posadzonych jabłonek, przyszedł czas na wbicie w ziemię tabliczek z ich imionami! Było to bardzo ekscytujące wydarzenie dla naszych przedszkolaków, które były dumne, że mogły uczestniczyć w tak ważnej akcji :)

5-te URODZINY PRZEDSZKOLA

Dziś 26.10.2020r. świętowaliśmy 5-te urodziny naszego przedszkola "Mali Odkrywcy". Niestety odbywało się to w inny sposób niż co roku, ponieważ w reżimie sanitarnym - każda grupa bawiła się osobno. Na początku przeczytaliśmy sobie wierszyk pt. "Jola i złota rybka". Główną atrakcją było łowienie rybek, a każda z nich miała specjalnie pytanie, na które trzeba było odpowiedzieć! Ostatnia rybka była złota, dlatego też, gdy odpowiedzieliśmy na jej pytanie - na naszych salach pojawił się tort. ALeż było pysznie! Potem wszyscy  tańczyliśmy, bawiliśmy się balonami, robiliśmy prace plastyczne, a na koniec dostaliśmy specjalne odznaki. Było cudownie!