Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole Publiczne nr 29
Strona głowna  /  Galeria
WITAMY W DZIALE GALERIA !!!
Galeria

I miejsce - Eleonora B. gr. IV "Mrówki

II miejsce - Emilia W. gr. III "Motylki"

III miejsce - Ania S. gr. II "Pszczółki"

 

Wyróżnienia otrzymali: 

Marysia G., Gabrysia R. - gr. IV "Mrówki" oraz Lila K. - gr. III "Motylki".

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-05-02

W czwartek, 22 kwietnia, wszystkie przedszkolaki obowiązkowo obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Dzień ten miał przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko i zmobilizować siebie oraz innych do podjęcia ważnych działań w celu dokonania pozytywnych zmian dla Ziemi. Wszyscy uczestniczyliśmy w ekologicznych zajęciach, na których dowiedzieliśmy się jak segregować śmieci i dlaczego, jak chronić nasze lasy, zwierzęta i rośliny. Przedszkolaki również z tej okazji wykonały plakaty i prace plastyczne. Każde dziecko wzięło udział w ekologicznej przysiędze „Miłośnika Przyrody” i otrzymało dyplom pamiątkowy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-04-25

Dnia 22.03.2021 w naszym przedszkolu powitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji każda grupa przygotowała kolorową sałatkę owocową. Dzieci został poinformowane o środkach ostrożności oraz o higienie podczas pracy. Dzieci same kroiły przyniesione przez siebie produkty. Póżniej była degustacja, która najbardziej ucieszyła naszych przedszkolaków. ????

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-27

"Wiosenne hodowle" - taki temat gościł w Biedronkach w ostatnim czasie. Dzieci dowiedziały się czego potrzebują rośliny do wzrostu, opisywały wygląd i budowę cebuli, przeliczały i klasyfikowały fasolki, poznały wybrane kwiaty cebulkowe, wielozmysłowo oceniały zapach i strukturę ziemi. Następnie przystąpiły do działań praktycznych - założenia własnego, wiosennego ogródka na parapecie. Zasadziły cebulę, fasolę, wysiały rzodkiewkę i rzeżuchę. Teraz, dzięki systematycznej pielęgnacji i obserwacjom, będą doświadczały kolejnych etapów rozwoju rośliny. Co z tego wyrośnie? Przekonamy się wkrótce! Dzieci, dumne ze swojej pracy, nie mogą się już doczekać... Szczypiorek z własnej hodowli będzie pysznym dodatkiem do śniadania :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-14

Dzięki żywiołom dziecko działa, tworzy, odczuwa i poznaje świat wszystkimi zmysłami. Jest bardziej otwarte na otaczający je świat w poszukiwaniu podstaw wiedzy, odpowiedzi i rozwiązań problemów. Rozwija swoje zainteresowania i pogłębia wiedzę społeczno – przyrodniczą.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-03

.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-02

.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-02

26 lutego dzieci z grupy Motylki obchodziły Dzień Dinozaura. Dinozaury od zawsze fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic ,zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Dzień Dinozaura w przedszkolu to świetna okazja do tego , aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic. Dzieciom udało się nawet odtworzyć prehistorycznego kręgowca :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-02

ROSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONURSU "ZIMOWY BAŁWANEK"

 

Drodzy nauczyciele i dzieci,

dziękujemy bardzo za tak duży odzew w związku z organizowanym przez naszą placówkę konkursem na "Zimowego bałwanka".

Do naszego przedszkola przyszło łącznie 148 prac!

Wszystkie bałwanki były przepiękne, oryginalne i pomysłowe!

Nie jesteśmy jednak w stanie nagrodzić wszystkich ze względu na tak ogromną ilość, dlatego też wyodrębniliśmy trzy miejsca główne, oraz 10 wyróżnień.

Poniżej znajdą Państwo zdjęcia prac, które do nas przyszły oraz wyniki konkursu.

Dziękujemy!

!! Po odbiór dyplomów dla wszystkich uczestników, oraz nagród dla laureatów zapraszamy do naszej placówki od 10.02. !!

 

I miejsce - Paweł P., PP51

II miejsce - Bartosz F., gr. 4latki, PP10

III miejsce - Hanna K. gr. Biedronki, PP20

 

Wyróżnienia:

1. Malwina K., gr. "Rybki", PP50

2. Klara S., gr. "Rzepki", PP72

3. Maria T., gr.. VIII "Wielorybki", PP72

4. Liliana K., PP46

5. Michalina R, gr. "Niedźwiadki", PP11

6. Fabian K., gr. "Rzepki", PP72

7. Hanna Ch., gr. "Kotki", PP72

8. Aleksandra M., gr. "Żabki", PP50

9. Antoś B., gr. "Rzepki", PP72

10. Nina Sz., PP9

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-20

Zimowe zabawy Mróweczek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-13

Dziękujemy wszystkim dzieciom za cudowne prace plastyczne masek karnawałowych. 

Wszystkie były piękne i wyjątkowe. Wystawę tych prac można już oglądać w naszej szatni. 

Dziękujemy za udział! A oto zwycięzcy:

I miejsce - Gabrysia R. gr. III "Mrówki"
II miejsce - Basia W. gr. II "Pszczółki"

III miejsce - Sara M. gr. II "Pszczółki"

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-12

Dnia 12.02 w naszym przedszkolu odbyła się zabawa walentynkowa. Wszystkie dzieci ubrane były na czerwono i wspaniale spędziły czas na zabawie! Był konkurs tańca z balonami, tańce z serduszkami oraz zabawa w głuchy telefon. Największą frajdę sprawiła dzieciom sesja w naszej serduszkowej ramce! Każda grupa wykonała też serduszkową, walentynkową pracę plastyczną :) To był wspanialy dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-12

Zimowe zabawy Mróweczek w ogrodzie dnia 10 lutego 2021r.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-04

Dnia 11.01.2021r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa pt. "Lampa Alladyna". Naszych przedszkolaków odwiedził Mikołaj z tajemniczą lampą... z której wyskoczył niebieski Dżin! Miał dla dzieci dużo dobrej zabawy, tańców, śmiechów i egzotycznej wschodniej muzyki. Dzieci ubrane w barwne stroje doskonale się bawiły i długo nie zapomną tego dnia :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-15

Nareszcie spadł śnieg! Mróweczki od razu po śniadanniu wybiegły na podwórko, anby móc nacieszyć się białym puchem. Urządziliśmy bitwę na śnieżki oraz ulepiliśmy aż 3 bałwany. Radość była ogromna! Mamy jeszcze nadzieję, że tej zimy czeka nas więcej śnieżnych dni :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-05

Mróweczki Łakomczuszki są już gotowe na świąteczne, dłodkie ucztowanie! W czwartek zdały egzamin z wypieku świątecznych ciasteczek, a w piątek 18 grudnia lukrowały i ozdabiały swoje dzieła. Aby ciasteczka się udały, trzeba było wyczarować z kilku składników specjalne ciasto, a przepis na nie mogą Państwo obejrzeć w galerii. 

Wesołych i smacznych świąt!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-20

W imieniu organizatorów akcji "I Ty zosta Świetym Mikołajem" chcemy bardzo podziękować wszystkim darczyńcom

za dary w postaci gier i puzzli dla dzieci z domu dziecka.

Bardzo cieszy nas ogromne zaangażowanie w tak ważną akcję. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-16

Drodzy rodzice, oto wyniki naszego konkursu:

1 miejsce: Karina, gr. III oraz Marysia gr, IV

2 miejsce: Zuzia Z., gr. III

3 miejsce: Ala M., gr. II 

Gratulujemy!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-16

Dnia 14.12 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia proekologiczne "Mamo, tato - wolę wodę!". Dzieci dowiedziały się, jakim skarbem jest woda i jak duże znaczenie ma w życiu naszym, ale również innych organizmów żywych. Rozmawialiśmy również o tym, że wodę należy oszczędzać, a także o sposobach, jak to zrobić. Dzieci zrobiły również pracę plastyczną, oraz były pasowane na przyjaciela wody. Na koniec nasze przedszkolaki zobaczyły, że woda potrafi również czarować - zrobliśmy z niej i kolorowych cukierków wspaniałą tęczę! Dzieci były zachwycone efektem, a zwieńczeniem tego proekologicznego dnia było picie wody i otrzymanie odznaki przyjaciela wody :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-15

Dnia 4.12 do naszego przedszkola zawitał Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Elfem. Panowała niesamowita, świąteczna atmosfera, a na ten dzień czekały wszystkie przedszkolaki. Odwiedzili one wszystkie grupy. Opowiadali naszym dzieciom niezwykłe, świąteczne historie. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchali opowiastek, a potem i one śpiewały Mikołajowi piosenkę lub recytowały wierszyk! Najwięcej emocji wzbudziła informacja od Mikołaja, że poźniej nauczyciele rozdadzą im paczki, które przyniósł ze sobą sam Święty Mikołaj.  To był wspaniały dzień i wszyscy dobrze się bawiliśmy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-05

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Akademia z okazji odzyskania Niepodległości. Najstarsza grupa - Mróweczki przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek piękny występ. Z wielką powagą recytowały patriotyczne wiersze, piosenki, nie zabrakło również naszego hymnu narodowego zaśpiewanego przez wszystkie przedszkolaki. 

Występy odbyły się w reżimie sanitarnym, każda grupa oglądała je osobno.

"11 listopada 1918 - zapamiętamy już na zawsze. Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno".

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-12

Dnia 06.11.2020 do naszego przedszkola zawitało długo wyczekiwane Kino Sferyczne. Każda grupa obejrzała seanse oddzielnie, zachowując reżim sanitarny. Młodsze grupy obejrzały seans pt. Jak Księżyc do Słońca w gościnę się udał". Film prezentował bajeczną podróż młodego Księżyca po znakach zodiaku w poszukiwaniu Słońca. Pod malowniczym niebem, na naszego bohatera, czekały niesamowite przygody. Starsze grupy zapoznały się z "Tajemnicą spadających gwiazd", która opowiadała o niedźwiedziu polarnym i pingwinie, którzy podróżowali w kosmosie. Wybrali się na Księżyc, aby poznać bardziej niesamowite zjawiska takie jak meteoryty i spadające gwiazdy. Dzieci były bardzo podekscytowane i zainteresowane seansami i bardzo się wszystkim podobało!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-08

Przedszkolny konkurs "Moja ulubiona postać z baśni" został rozstrzygnięty.

I miejsce -  Basia gr. II "Pzczółki"

II miejsce - Emilka gr. III "Motylki"

III miejsce - Marysia gr. IV "Mrówki"

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Każde dziecko otrzymało mały upominek :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-05

Po wyborze imion dla nowo posadzonych jabłonek, przyszedł czas na wbicie w ziemię tabliczek z ich imionami! Było to bardzo ekscytujące wydarzenie dla naszych przedszkolaków, które były dumne, że mogły uczestniczyć w tak ważnej akcji :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-28

Dziś 26.10.2020r. świętowaliśmy 5-te urodziny naszego przedszkola "Mali Odkrywcy". Niestety odbywało się to w inny sposób niż co roku, ponieważ w reżimie sanitarnym - każda grupa bawiła się osobno. Na początku przeczytaliśmy sobie wierszyk pt. "Jola i złota rybka". Główną atrakcją było łowienie rybek, a każda z nich miała specjalnie pytanie, na które trzeba było odpowiedzieć! Ostatnia rybka była złota, dlatego też, gdy odpowiedzieliśmy na jej pytanie - na naszych salach pojawił się tort. ALeż było pysznie! Potem wszyscy  tańczyliśmy, bawiliśmy się balonami, robiliśmy prace plastyczne, a na koniec dostaliśmy specjalne odznaki. Było cudownie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-26

Mróweczki wykorzystały dziś (22.10.2020) piękną pogodę i urządziły sobie w ogrodzie przedszkolnym Dzień Latawca. Przedszkolaki same je wykonały, używając do tego worków, a potem ozdabiając je kolorową folią. To była świetna zabawa i radości było co niemiara! :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-22

Dnia 15.10.2020r. w naszym przedszkolu Królowa Marchewka obchodziła swoje urodziny. Celem naszej zabawy było podkreślenie dzieciom aspektu zdrowotnego marchewki, a także kreatywna zabawa. Wszyscy byliśmy ubrani na pomarańczowo. Panie odczytały  list od naszego marchewkowego przyjaciela Kubusia, który przygotował dla dzieci kilka ciekawych zadań. Słuchaliśmy wiersza i piosenki "Marchewki urodziny", malowaliśmy farbami, kolorowaliśmy, wycinaliśmy i naklejaliśmy. Rozmawialiśmy również o tym, dlaczego należy jeść marchewkę i jak wpływa ona na nasze zdrowie. Na zakończenie wypiliśmy naszego ulubionego marchewkowego Kubusia i zjedliśmy ciasto marchewkowe. Było bardzo pomarańczowo i pysznie :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-16

Dnia 9.10.2020r. nasze przedszkole odwiedziły Panie ze Straży Miejskiej. Przypomniały naszym przedszkolakom zasady bezpiecznej drogi do przedszkola, poruszania się po ulicy, oraz o sygnalizacji świetlnej. Poruszyły również temat zachowania higieny i czystości w dobie pandemii. Na koniec zajęć każde diecko otrzymało piękną pieczątke na rękę - przedszkolaki były wniebowzięte!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-11

W dniu 07.10.2020r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. "Pani Porządnicka".

Opowiadało ono o guwernantce osie, która uczyła małe pszczoły porządku, pracowitości, a co najważniejsze - zwrotów grzecznościowych takich jak: "proszę", "dziękuję", "przepraszam". Dzieci obejrzały przedstawienie tylko ze swoją grupą, zachwoując reżim sanitarny. Wszyscy doskonale się bawili, oraz śpiewali piosenki z rozrywkową Panią Porządnicką :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-08

W poniedziałek 21.09.2020 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe „Drużyny Kangura". Dzieci miały dużą frajdę! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-22

15 (września) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości

i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.

 Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu:

są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.

kolorowymi farbami oraz plasteliną tworzyliśmy fantazyjne obrazy.

Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i malowaliśmy w kropki balony.

BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE Śmiech

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-17

Archiwum galerii 2019/2020
Archiwum galerii 2018/2019
Archiwum galerii 2017/2018
Archiwum galerii 2016/2017
Archiwum galerii 2015/2016