Warsztaty zdrowotne

10 grudnia do naszych przedszkolaków zawitała Pani Ela – dietetyk ze szczecińskiego Projektu Zdrowie, która przeprowadziła z dziećmi warsztaty zdrowotne. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób odżywianie się wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Dokładnie wytłumaczyła dzieciom dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje. Zapoznała nasze przedszkolaki ze zdrowymi produktami, wraz z garścią cennych informacji dotyczących każdego z nich. Dzieci wspólnie utworzyli koszyk zdrowych zakupów oraz wykonali „talerz zdrowia”, na którym znalazły się tylko najcenniejsze i najzdrowsze produkty. Pani dietetyk zaznaczyła oczywiście nieocenioną i istotną rolę aktywności fizycznej. Spotkanie zakończyło wręczeniem drobnych upominków, za co przedszkolaki podziękowały oraz pamiątkowymi zdjęciami!