Strona głowna  /  Galeria  /  WIOSENNY OGRÓDEK BIEDRONEK
WIOSENNY OGRÓDEK BIEDRONEK
data dodania: 2021-03-14

"Wiosenne hodowle" - taki temat gościł w Biedronkach w ostatnim czasie. Dzieci dowiedziały się czego potrzebują rośliny do wzrostu, opisywały wygląd i budowę cebuli, przeliczały i klasyfikowały fasolki, poznały wybrane kwiaty cebulkowe, wielozmysłowo oceniały zapach i strukturę ziemi. Następnie przystąpiły do działań praktycznych - założenia własnego, wiosennego ogródka na parapecie. Zasadziły cebulę, fasolę, wysiały rzodkiewkę i rzeżuchę. Teraz, dzięki systematycznej pielęgnacji i obserwacjom, będą doświadczały kolejnych etapów rozwoju rośliny. Co z tego wyrośnie? Przekonamy się wkrótce! Dzieci, dumne ze swojej pracy, nie mogą się już doczekać... Szczypiorek z własnej hodowli będzie pysznym dodatkiem do śniadania :)