"Mróweczki" z wizytą w zajezdni autobusowej

4 października dzieci z grupy najstarszej „Mróweczki” wybrały się w ramach akcji „Pasażer od przedszkolaka” do zajezdni autobusowej SPA „Dąbie”. Swoją wycieczkę rozpoczęły od nabycia cennych informacji dotyczących tego, co tak dokładnie dzieje się na zajezdni autobusowej oraz jakie są zadania jej pracowników. Nasze starszaki dowiedziały się o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i zachowania się w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na przystankach. Wspólnie omówiły, co należy, a czego nie wolno robić podczas podróży autobusem. Po tak istotnym i ważnym wstępie każdy otrzymał specjalny bilet, który sam skasował. Oczywiście, nie obyło się też bez prawdziwej kontroli biletowej. Za prawidłowo skasowany i okazany bilet każde dziecko otrzymało naklejkę wzorowego pasażera. Jednak największym przeżyciem i radością okazał się przejazd autobusu przez myjnię oraz warsztat. Każdy przedszkolak, który marzy o zawodzie kierowcy mógł przez chwilkę zajęć fotel i złapać za kierownice autobusu. To była bardzo cenna i wartościowa lekcja dla każdego małego pasażera!