WYCIECZKA DO CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ

W piątek 20/09 grupa „Motyle” wybrała się na wycieczkę do Centrum Symulacji Medycznej PUM. Czuliśmy się zaszczyceni, iż jako jedni z pierwszych mogliśmy obejrzeć to niezwykłe miejsce. Na początek, po krótkim wykładzie w auli, zostaliśmy zaopatrzeni w fartuchy i czepki. Następnie zwiedzaliśmy wiele różnych pomieszczeń, w których szkolą się przyszli lekarze, m.in.: szpitalny oddział ratunkowy, intensywną terapię, salę porodową, blok operacyjny oraz salę przyjęć z ambulansem. Największe wrażenie zrobiły na nas jednak symulatory pacjentów – niektóre oddychały i mówiły, a niemowlęta płakały. Za pomocą sprzętu do resuscytacji, sprawdzaliśmy jak powietrze dostaje się do płuc oraz zaglądaliśmy do wnętrza ucha. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowe upominki. Ta wizyta długo pozostanie w naszej pamięci.