Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole Publiczne nr 29
Strona głowna  /  Galeria
WITAMY W DZIALE GALERIA !!!
Galeria

Dnia 26.06.2020r. grupa Mróweczki wybrała się na Polanę Harcerską nad jeziorem Głębokim, aby świętować zakończenie roku. Rodzice Mróweczek wszystko pięknie zorganizowali, dzieci mówiły wierszyki oraz zaśpiewały pożegnalną piosenkę "Hej przedszkole ukochane". Ciesząc się wspanialym towarzystwem, nasze przedszkolaki miały okazje spędzić ostatnie chwile na wspólnych zabawach. Był też pyszny poczęstunek, oraz aromatyczna kawa. Bardzo miło spędziliśmy razem czas, jednak jest nam smutno mówić naszym przedszkolakom DO WIDZENIA! 

Życyzmy Wam samych sukcesów w 1 klasie i pamiętajcie - jesteście najlepsi! :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-07-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-09

Szanowni rodzice, w tej galerii zamieszczać będziemy wszystkie przesłane przez Państwa zdjęcia dotyczące wykonywania zadań z realizacji pracy dydaktycznej z zakładek "praca zdalna".

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-27

6 marca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Kto się boi Gargamela?” w wykonaniu Agencji Artystycznej „Gajewski”. Jednak nie było to zwykłe wydarzenie, ponieważ główne role zagrały dzieci z gr. IV „Mróweczki”, obsadzone w roli Smerfów oraz zaprzyjaźnionego kota Klakiera. Było to przezabawne widowisko, a wspomniani bohaterowie próbowali poradzić sobie ze złym czarem rzuconym przez Gargamela na słońce, które bez przerwy świeciło i powodowało spustoszenie w wiosce Smerfów. Po długich naradach wśród naszych niebieskich przyjaciół, co w tej sytuacji zrobić, nieustraszona i odważna Smerfetka postanowiła wyruszyć do zamku Gargamela, aby odebrać mu jego czarodziejską różdżkę i odwrócić rzucony urok. Wspaniała gra aktorska naszych starszaków wywołała zachwyt i wprawiła całą widownię w fantastyczny nastrój. Nie obyło się oczywiście bez głośnej zabawy i tańców do dobrze znanych każdemu dziecku utworów i piosenek. Atmosfera była fenomenalna i oczywiście gratulujemy debiutu naszym starszakom, którzy zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-10

4 marca dzieci z najstarszej grupy „Mróweczki” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 61 na dni otwarte. Z zaciekawieniem i fascynacją przekroczyły budynek szkoły, zwłaszcza że już niedługo sami zostaną uczniami pierwszej klasy. Specjalnie dla nich zostały przygotowane zajęcia w tematycznych salach lekcyjnych. Po gorącym powitaniu przez Pana Dyrektora, podążyliśmy do sali informatycznej. Starszaki nie kryły swojego zadowolenia zwłaszcza, iż miały możliwość każdy na swoim komputerze wykonywać przygotowane specjalnie na tę okazję zadania w formie gier edukacyjnych. Kolejnym punktem naszych odwiedzin była sala do zajęć plastycznych, gdzie przy pomocy uczniów starszych klas wykonały swojego kwiatka, którym był żółty lub czerwony tulipan. Jednak największą radość sprawiły dzieciom zajęcia na sali gimnastycznej, gdzie pokonywały tor przeszkód i wykonywały różnego rodzaju ćwiczenia. Na zakończenie swoich szkolnych odwiedzin odbyły także lekcję języka niemieckiego. Dodatkową atrakcją dla starszaków było spotkanie na szkolnym korytarzu kolegów i koleżanek, którzy jeszcze do niedawna uczęszczali do naszego przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-09

Walentynki były bardzo pozytywnym i wesołym dniem w naszym przedszkolu. Dzieci tego specjalnego dnia ubrały się na czerwono, sale przystrojone były serduszkami, a po śniadaniu zaczęła się walentynkowa zabawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat dnia Świętego Walentego, rywalizowały w tańcu z balonami, szukały par do wylosowanych przez siebie serduszek. Nasze przedszkolaki dowiedziały się również jak mówić "Kocham Cię" w różnych językach oraz tańczyły z balonami w rytm walentynkowych piosenek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się "fotoramka", w której wszyscy chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  To był wspaniały dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-16

5.02.2020r. do naszego przedszkola zawitał teatr La Fayette z cudownym przedstawieniem "W krainie wierszolandii". Aktorzy przedstawili różne wiersze  nam dorosłym - i jak się okazało, również dzieciom - bardzo dobrze znane! Dzieci miały okazję posłuchać min przygód "Kłamczuchy" Jana Brzechwy, muchy i strażaka z wiersza "Pali się", oraz "Samochwały", która wszystko robiła i wiedziała najlepiej. Nasze przedszkolaki były zachwycone i słuchały każdej historii z ogromnym zaciekawieniem!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-08

05.02.2010 Pszczółki wybrały się do Apteki, aby zobaczyć jak wygląda praca farmaceuty. Tego dnia odwiedziły również sklep z ziołami i miały okazję zobaczyć jak wyglądają różne zioła, herbatki ziołowe oraz poczuć zapachy olejków zapachowych. Na koniec wycieczki nasze przedszkolaki odwiedziły Dom chleba poznając zawód sprzedawcy oraz kelnera a także miały okazję zjeść słodkiego paczka. To był udany dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-08

Dnia 30.01.2020r. w naszym przedszkolu odbyło się Noworoczne Bajanie. Przedszkolaki miały okazję posłuchać bajek czytanych przez Panią Anię oraz Panią Agatę z grupy III "Motylki". Pani Agata wcieliła się w postać.... czarownicy! Książka "Plaster czarownicy i inne baśnie" Małgorzaty Strzałkowskiej robiła furrorę, a nasze przedszkolaki były zachwycone postacią czarownicy! Dzieci miały również okazję posłuchać innej opowieści - "Teatrzyki  morałami, czyli rady nie od parady", z któej nauczyły się, że nie powinniśmy rozmawiać z obcymi :) To był bardzo radosny i pouczający dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-04

 22 stycznia dzieci z grupy IV „Mróweczki” wystąpiły ze swoim programem artystycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka przed licznie zgromadzoną publicznością seniorów ze szczecińskiego Związku Emerytów i Rencistów. Nasze starszaki z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały się w radosnym i energicznym tańcu twist oraz zaśpiewały piosenki dla babć i dziadków. Nie zabrakło także humorystycznych, jak i emocjonalnych wierszyków zgodnych z tematyką i obchodzonym świętem. Uroczystość zakończyła się gromkimi brawami dla naszych artystów oraz podziękowaniem i prezentami dla każdego dziecka. My również wręczyliśmy seniorom wykonane wcześniej kolorowe upominki z okazji ich święta. Życzymy sto lat!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-28

28.01.2010 Pszczółki wybrały się do Apteki, aby zobaczyć jak wygląda praca farmaceuty. Tego dnia odwiedziły również sklep z ziołami i miały okazję zobaczyć jak wyglądają różne zioła, herbatki ziołowe oraz poczuć zapachy olejków zapachowych. Na koniec wycieczki nasze przedszkolaki odwiedziły Dom chleba poznając zawód sprzedawcy oraz kelnera a także miały okazję zjeść słodkiego paczka. To był udany dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-28

W sobotę 11 stycznia dzieci z najstarszych grup "Motylków" oraz "Mrówek", po raz kolejny wzięły udział w zawodach sportowych "Przedszkoliada" organizowanych na Netto Arena. Rodzice gorąco kibicowali z trybun, gdy nasze przedszkolaki pod okiem instruktorów oraz szczecińskich sportowców miały szanse sprawdzić swoje siły w takich dyscyplinach jak gimnastyka, koszykówka, siatkówka czy piłka nożna. Nie zabrakło też chwili na zregenerowanie sił przy stanowisku ze zdrowymi przekąskami i chwili na aktywność artystyczną. Za swoje starania dzieci zostały nagrodzone złotym pucharem, medalami oraz pamiątkami. Do zobaczenia za rok Przedszkoliado!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-15

Początek Nowego Roku dzieci z grupy III „Motylki” i IV „Mróweczki” rozpoczęły bardzo… kulturalnie, a to za sprawą wizyty w miejscu okrzykniętym nową ikoną naszego miasta oraz nagrodzonym projekcie architektonicznym roku – w Filharmonii Szczecińskiej. Nasze przedszkolaki wzięły udział w interaktywnym koncercie kameralnym pt. „DoNuta taktuje” z muzyką na żywo, który wzbogacił ich przede wszystkim o nowe doświadczenia obcowania z instrumentami muzycznymi oraz muzykami Filharmonii. DoNuta, Fermata wraz z muzykami różnych sekcji instrumentalnych przenieśli nas w magiczny świat dźwięków, dzieci aktywnie słuchali donośnych kompozycji, rozpoznawali brzmienia i słuchali utworów pochodzących ze znanych im bajek i filmów. Nie obyło się oczywiście bez prezentacji instrumentów muzycznych: poznaliśmy m.in. flet poprzeczny, obój, fagot czy klarnet. To była bardzo udana wizyta, a budynek zrobił na nas ogromne wrażenie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-15

Świąteczna wizyta Mróweczek w Hotelu IBIS To to był za dzień… nasze przedszkolaki z grupy IV na długo go zapamiętają!!! A wszystko wydarzyło się przed Świętami Bożego Narodzenia. Mróweczki zostały zaproszone do Hotelu IBIS na warsztaty kulinarne, gdzie z ogromnym zaangażowaniem i zapałem ozdabiały wypieczone pierniczki. Zapach przypraw korzennych unosił się w powietrzu, a dzieci z błyskiem w oku ozdabiały swoje wypieki różnego rodzaju polewami , posypkami i ciągnącymi się lukrami. Oczywiście nie obyło się bez podjadania i oblizywania palcówJ Jednym z przyjemniejszych momentów dla naszych podopiecznych była oczywiście degustacja słodkich pyszności. Lecz to jeszcze nie wszystko z zaplanowanych przez przesympatyczny personel hotelu, bowiem czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka… Po zakończonych warsztatach udaliśmy się do Hotelu Novotel, gdzie Mróweczki brały udział w premierze bajki pt. „Siedem Księżniczek”, w pełnym skupieniu i nieodpartą ciekawością obejrzały przedstawienie, w którym główne role zagrali pracownicy hotelu. To było niesamowite przeżycie i widowisko. Dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-11

Początek roku 2020 był dla naszych przedszkolaków wyjątkowym wydarzeniem, a to przez nasz Bal Karnawałowy. Tego dnia do naszej placówki zawitały królewny, rycerze, piraci oraz wielu dobrze znanych i lubianych superbohaterów. Huczna zabawa odbywała się wraz z Agencją Artystyczną K. Gajewskiego i aktorami, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie o Świętym Mikołaju i kominiarzu. Podczas zabawy odbywały się tańce i konkursy, nie zabrakło też na koniec wspólnego śpiewania i tańców ze Świętym Mikołajem. Nowy rok rozpoczęliśmy w  karnawałowym klimacie i z fantastycznymi nastrojami!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-11

Prace naszych przedszkolakach spotkane w autobusach miejskich w Szczecinie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-08

11 grudnia Motylki byly w Zamku Książąt Pomorskich na zajęciach warsztatowych w komnacie zapachu i smaku. Było pachnąco czarująco, a przede wszystkim interesująco. Z ogromnym zaciekawieniem dzieci słuchały ciekawostek z zakresu przypraw, smaków i zapachów oraz przygód z czarami Sydonii . Były też zajęcia plastyczne z wykorzystaniem ziół i przypraw. Na zakończenie mogliśmy poddać się zajęciom relaksacyjnym dźwiękowym i zapachowym .

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-12

5 grudnia nasze najstarsze przedszkolaki „Mróweczki” wzięły udział w warsztatach zielarskich na Zamku Książąt Pomorskich pt. „Pobudzając zmysły – sensoryczna komnata zapachu i smaku”. Na spotkaniu w pierwszej kolejności zapoznaliśmy się z tym szczególnym i ważnym dla naszego miasta miejscem - jakim jest zamek. Dzieci od razu zwróciły uwagę na panujące w komnacie mieszające się ze sobą aromatyczne zapachy. Następnie starszaki zapoznały się z legendą o pięknej Sydonii von Borck, która w akcie odrzucenia miała rzucić klątwę na ród książęcy. Po wysłuchaniu starej opowieści przyszedł czas na zapoznanie się z różnego rodzaju roślinami i mieszankami zielarskimi, które dzięki swoim właściwościom mają moc leczniczą. Każde z dzieci wzięło udziału w zagadce i za pomocą zmysłu wzroku lub węchu starało się rozpoznać przyprawy i aromatyczne zapachy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-10

6 grudnia, w naszym przedszkolu była niesamowita, świąteczna atmosfera, a na tn dzień czekały wszystkie przedszkolaki. Obejrzały one zimowy spektakl szczecińśkiego teatru La Fayette, w roli głownej z elfem, czarownicą i wyczekiwanym przez wszystkich.... Mikołajem! Dzieci z zapartym tchem oglądały przedstawienie, dzięki którym mogły poczuć już magię świąt. Najwięcej emocji wzbudziła informacja od Mikołaja, że po powrocie do sal będą tam czekały na dzieci prezenty! To był wspaniały dzień i wszyscy dobrze się bawiliśmy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08

Dnia 26 listopada grupa III "Motylki" udała się do Muzeum Techniki i Komunikacji przy ul. Niemierzyńskiej.

Dzieci byly zafascynowane eksponatami, pojazdami komunikacji miejskiej z minionych lat . Podziwiały stare auta i motocykle ,niektóre z nich były konstruowane i produkowane w naszym mieście. Udało im się nawet "pokierować tramwajem"! Do przedszkola nasze przedszkolaki wróciły oczywiście komunikacją miejską :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-01

Dzieci z gr. IV „ Mróweczki” po raz kolejny uczestniczyły w warsztatach Tworzę się pt. „Dzieła sztuki na chwileczkę” w Domu Kultury 13 Muz. Przedszkolaki były bardzo podekscytowane i ciekawe tym co mogły zobaczyć, a atrakcji było wiele.  Między innymi mogły zmontować komputerowo  animację  filmową ze zdjęć , które same zrobiły. Przebrać się w  różne nietypowe  stroje i tworzyć własne portrety, a także wykazać sprawnością ruchową i  pokonać drogę wybranym przez siebie szlakiem. Dzieci bawiły się znakomicie, bogate w nowe doświadczenia  wróciły do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25

5. listopada dzieci z grupy IV „Mróweczki” uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy w Stacji Ratownictwa Medycznego. Najstarsze przedszkolaki  zapoznały się z bardzo ciężkim i odpowiedzialnym zawodem ratownika.  Warsztaty rozpoczęły  od zwiedzania wnętrza karetki pogotowia ratunkowego oraz poznania w niej sprzętu i wyposażenia. Kolejnym etapem warsztatów było przypomnienie sobie wraz z ratownikiem medycznym niezbędnych nr Tel. alarmowych. Mali ratownicy dowiedzieli  się, jaka jest kolejność poinformowania o wypadku dyspozytora, zostały  też przeszkolone  z udzielania pierwszej pomocy używając fantomów. Spotkanie było cenną i ważną lekcją dla wszystkich dzieci, które niejednokrotnie udowodniły, że w sytuacjach zagrożenia życia potrafią sobie poradzić.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25

15 listopada w naszym przedszkolu zagościł teatr La Fayette ze swoim przedstawieniem "Szewczyk dratewka". Jest to znana baśń o Szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione zwierzęta.

Morał tej bajki mówi o tym, że dobro, pomoc i bezinteresowność zawsze popłaca. A darowane szczęście wraca do nas po trzykroć, ze zdwojoną mocą.

Dzieci oglądały teatrzyk z ogromnym zaciekawieniem i wszyscy dobrze się bawiliśmy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-24

22 listopada Pszczółki, Motylki i Mróweczki wybrały się do kina na bajkę pt. "Kraina lodu 2". Dzieci były bardzo podekscytowane żeby zobaczyć dalsze losy Elsy i jej przyjaciół. Druga część bajki opowiada o tym, jak Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi udają się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa. Czy zdążyli na czas? Tego właśnie dowiedziały się nasze przedszkolaki! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-24

W listopadzie nasza placówka zorganizowała konkurs międzyprzedszkolny pt. „Barwy jesieni”. Spłynęła do nas niesamowita ilość prac, które można było obejrzeć w naszej przedszkolnej galerii. Wszystkie prace były przepiękne i nasze jury miało nie lada kłopot z wyborem zwycięzców. Po burzliwych naradach, I miejsce zdobyła Hanna z PP72, II miejsce przypadło Malwinie ze ŚPEW nr 1, a III miejsce zdobyła Nikola z PP61. Gratulujemy zwycięzcom!!! Na laureatów czekają nagrody, a na wszystkich uczestników – drobne upominki. Zapraszamy po odbiór!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-24

Dnia 8 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Akademia z okazji odzyskania Niepodległości. Najstarsza grupa - Mróweczki przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek specjalny występ - bo z okazji 101 rocznicy tego wydarzenia. Z wielką powagą recytowały patriotyczne wiersze, piosenki, nie zabrakło również naszego hymnu narodowego zaśpiewanego przez wszystkie przedszkolaki oraz zaprezentowania naszych symboli narodowych. 

"11 listopada 1918 - zapamiętamy już na zawsze. Co to jest niepodległość? Teraz wiem już na pewno".

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-14

Dzieci z  grupy III „Motylki” i IV „Mróweczki” już po raz kolejny wzięły udział w szczecińskiej akcji sadzenia cebulek krokusów. Przedszkolaki w naszym ogrodzie posadziły cebulki  wiosennych kwiatów, które za kilka miesięcy swoimi pięknymi kolorami ozdobią nasze przedszkole. Starszaki najpierw dowiedziały się co nieco o zasadach sadzenia cebulek, a także o tym, że kwiaty te są pod ochroną. Nie możemy się już doczekać, aż piękne kwiaty pojawią się w naszym ogrodzie, a my przypomnimy sobie, że byliśmy częścią tego wydarzenia :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-23

22 października świętowaliśmy 4 urodziny Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Dzieci z przyjemnością i uśmiechem na twarzy obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Trzy świnki".  Nie było to jednak zwykłe przedstawienie, jakie zazwyczaj oglądamy w naszym przedszkolu, ponieważ... tutaj w role główne wcieliły się nauczycielki :) Po występie były tańce, wesoła zabawa i jak to na urodzinach bywa, nie zabrakło śpiewania "sto lat" i urodzinowego tortu, na którym wystrzeliła kolorowa i migająca świeczka. Po wszystkim udaliśmy się do swoich sal, na degustację  pysznego tortu. Zabawa była udana, całe przedszkole świetnie się bawiło.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-23

W czwartek 17.10 w naszym przedszkolu zagościla jesień. Grupa Mróweczek przygotowała dla nas piękny teatrzyk, a w roli głównych oglądaliśmy między innymi oczywiście Panią Jesień, skrzaty oraz wiewiórki. Dzieci pięknie recytowały wierszyki o jesieni, oraz śpiewały piosenki, a nawet przygotowały do nich kilka ukladów tanecznych.

Zwieńczeniem tego dnia była wspólna impreza na sali gimnastycznej w rytm piosenek o tematyce jesiennej. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy! :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-20

9 października nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Wakacje z babcią Jadzią". Głównymi bohaterami byli tam oczywiście - babcia Jadzia oraz jej wnuczek, który nie za bardzo zadowolony był z czasu, który musiał z nią spędzić ;) Pokazane zostały przygody tej dwójki, oraz to, jak wnuczek starał się "urozmaicić" czas swojej babci, co bardzo rozśmieszyło dzieci. NIe zabrakło oczywiście wspólnej zabawy i tańców do znanych przez wszystkich muzycznych hitów. Najważniejszym morałem, jaki płynął z przedstawienia było jednak to, że zawsze trzeba pomagać starszym, oraz być dla nich wyrozumiałym, a przede wszystkim - dla swojej babci, ponieważ kocha nas najmocniej na świecie :) Zabawa była naprawdę udana, a dzieci były zachwycone :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-10

10 października nasze przedszkolaki świętowały Dzień Marchewki. Od rana w przedszkolu było pomarańczowo, wszyscy byli ubrani w marchewkowych barwach. Każda grupa świętowała w swojej sali. Wybieraliśmy króla i królową marchewek, rozmawialiśmy o tym, jak zdrowe jest to warzywko, oraz bawiliśmy się w rytm marchewkowych piosenek. Piliśmy również marchewkowy, pełen witamin soczek oraz chrupaliśmy świeże marcheweczki. Nawet zupka była pomarańczowa! Pomidorowo-marchewkowa. Zwieńczeniem tego wspaniałego dnia było wykonanie pięknych prac plstycznych, które będzie można podziwiać w nszej szatni :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-10

4 października dzieci z grupy najstarszej „Mróweczki” wybrały się w ramach akcji „Pasażer od przedszkolaka” do zajezdni autobusowej SPA „Dąbie”. Swoją wycieczkę rozpoczęły od nabycia cennych informacji dotyczących tego, co tak dokładnie dzieje się na zajezdni autobusowej oraz jakie są zadania jej pracowników. Nasze starszaki dowiedziały się o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i zachowania się w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na przystankach. Wspólnie omówiły, co należy, a czego nie wolno robić podczas podróży autobusem. Po tak istotnym i ważnym wstępie każdy otrzymał specjalny bilet, który sam skasował. Oczywiście, nie obyło się też bez prawdziwej kontroli biletowej. Za prawidłowo skasowany i okazany bilet każde dziecko otrzymało naklejkę wzorowego pasażera. Jednak największym przeżyciem i radością okazał się przejazd autobusu przez myjnię oraz warsztat. Każdy przedszkolak, który marzy o zawodzie kierowcy mógł przez chwilkę zajęć fotel i złapać za kierownice autobusu. To była bardzo cenna i wartościowa lekcja dla każdego małego pasażera!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-07

Dnia 25 września w naszym przedszkolu gościliśmy straż miejską, która z naszymi przedszkolakami przeprowadziła zajęcia "Bezpieczna droga". Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak powinna wyglądać droga do przedszkola z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, na jakim świetle przechodzimy przez ulicę, a na jakim stoimy :) 

Na koniec otrzymaliśmy również wspaniałe kolorowanki związane z drogą do przedszkola, które dzieci z wielkim entuzjazmem zaczęły od razu kolorować :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-29

W piątek 20/09 grupa „Motyle” wybrała się na wycieczkę do Centrum Symulacji Medycznej PUM. Czuliśmy się zaszczyceni, iż jako jedni z pierwszych mogliśmy obejrzeć to niezwykłe miejsce. Na początek, po krótkim wykładzie w auli, zostaliśmy zaopatrzeni w fartuchy i czepki. Następnie zwiedzaliśmy wiele różnych pomieszczeń, w których szkolą się przyszli lekarze, m.in.: szpitalny oddział ratunkowy, intensywną terapię, salę porodową, blok operacyjny oraz salę przyjęć z ambulansem. Największe wrażenie zrobiły na nas jednak symulatory pacjentów – niektóre oddychały i mówiły, a niemowlęta płakały. Za pomocą sprzętu do resuscytacji, sprawdzaliśmy jak powietrze dostaje się do płuc oraz zaglądaliśmy do wnętrza ucha. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowe upominki. Ta wizyta długo pozostanie w naszej pamięci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-23

Dnia 16 i 17 września nasze przedszkolaki jak co roku wybrały się do Bobolina z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Dzieci miały okazję spędzić czas na świeżym powietrzu i korzystać ze specjalnie przygotowanych dla nich atrakcji - zjeżdżalni, trampoliny, drewnianych domków, hulajnogi, deskorolki, czy piłek. Mieliśmy również okazję obejrzeć sztuczki Kajli - psa labradora, zobaczyć dwie psotne wiewiórki, czy pogłaskać kota rasy sfinks. Największą atrakcją, na którą czekały dzieci była jednak przejażdżka na kucyku! Dzieci były tak podekscytowane, że ledwo mogły się doczekać, aż będzie ich kolej :) Zwieńczeniem naszej wycieczki było zajadanie się pieczonymi ziemniaczkami i pieczoną kiełbaską :). Dzieci były zachwycone ogromem atrakcji na wiejskim podwórku i wróćiły do przedszkola z uśmiechem na twarzach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-18

10 września grupa MOTYLKÓW pojechała komunikacją miejską do Zajezdni autobusowej na ul. Struga .

Dzieci wzięły udział w programie Od Przedszkolaka do Pasażera. Wysłuchały ciekawostek dotyczących autobusów  i pracy kierowcy autobusu. Dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować a nawet sprawdzały  jak to jest w myjni autobusowej. Ćwiczyły kasowanie biletów. Wyposażone w prezenty i gadżety wróciłyśmy szybkim tramwajem do naszego przedszkola.

BYŁO SUPER!!!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-11

Dnia 11 września w naszym ogrodzie odbyła się doroczna impreza. To już kolejny rok z rzędu, gdzie odbył się festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci i rodziców. Główną atrakcją była wspólna zabawa prowadzona przez Agencję Artystyczną Pana K. Gajewskiego o  motywie przewodnim „Jamajka”. Używając naszej wyobraźni wszyscy przenieśliśmy się na egzotyczną wyspę, na której czekały na nas różne przygody! Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mieli okazję wykazać się umiejętnościami podczas zorganizowanych zawodów. Przeciąganie liny i kręcenie hula-hop zrobiło furrorę. Oprócz wspólnych tańców odbył się także słodki piknik, gdzie wszyscy mogli skosztować wyśmienitych wypieków i ciast, a także nowości w tym roku - popcornu prosto z naszej popcornowej maszyny!  Tradycją jest już nasz konkurs na „najsmaczniejsze ciasto”, więc rodzice z wraz z dziećmi dokładnie smakowali i bacznie przyglądali się, jakie w tym roku zawitały wypieki na naszym kiermaszowym stole. Teraz czekamy tylko na wyniki ….. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie i zaangażowanie na rzecz przedszkola!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-11

Archiwum galerii 2019/2020
Archiwum galerii 2018/2019
Archiwum galerii 2017/2018
Archiwum galerii 2016/2017
Archiwum galerii 2015/2016