Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole Publiczne nr 29
Strona głowna  /  Galeria
WITAMY W DZIALE GALERIA !!!
Galeria

Przedszkolaki też ogarnęło mundialowe szaleństwo. W naszym przedszkolu wszystko kręciło się wokół piłki nożnej i kibicowaniu. Dzieci przybyły do przedszkola w sportowych strojach. Nie zabrakło również akcesoriów piłkarskich. Od rana było słychać głośne okrzyki dzieci „Polska”!, „Biało-Czerwoni do boju!”. Młodzi kibice wspierali duchowo drużynę narodową i z niecierpliwością oczekiwali zwycięstwa naszej reprezentacji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-08-13

„Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”- pod tym hasłem nasze przedszkolaki wraz z rodzicami wspierali oddział dziecięcy szpitala w Zdrojach. Na przełomie maja i czerwca nauczycielki zorganizowały zbiórkę zabawek, książeczek i gier dydaktycznych dla dzieci przebywających w szpitalu. Nasi rodzice, jak zawsze stanęli na wysokości zadania i dostarczali nam ciekawe rzeczy, które pomogą chorym maluchom przetrwać ten trudny czas. Jak się okazuje, tak niewiele trzeba, aby rozweselić dziecięce twarze i sprawić im ogromną radość. Zresztą zobaczcie sami…

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-02

Dzieci z grupy I „Biedronki” i IV „Mróweczki” pojechały na wycieczkę do Parku Dendrologicznego w Glinnej. Było super! Zobaczyliśmy ciekawe drzewa, krzewy, cudowny zadbany ogród i sadzawkę. Na polanie pod lasem słuchaliśmy wierszy o letnich zalotach ptaków. Najfajniej było na placu zabaw! Obiad nam smakował, a pogoda oczywiście dopisała.˜

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-02

W naszym przedszkolu prężnie działa Teatr Rodziców. Co roku przygotowuje on jeden premierowy spektakl dla naszych przedszkolaków. Tak było również 8 czerwca – rodzice dzieci z grupy IV „Mróweczki” zrobili wszystkim przedszkolakom niespodziankę. Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, wśród której najważniejszymi widzami były dzieci. Rodzice w tym roku zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w bajce pt. „Kopciuszek”. Z zapartym tchem podziwialiśmy i oglądaliśmy ich w nowej roli - aktorów. Wszyscy zaproszeni na premierę świetnie się bawili i byli zachwyceni, a brawom nie było końca! Dziękujemy Wam Rodzice za ogrom pracy włożony w przedstawienie, ale przede wszystkim za zaangażowanie i chęci!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-02

Z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarową do Parku Wieloryba w Rewalu. To jedyne w okolicy miejsce, gdzie jednocześnie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat tego, co wszyscy kochamy – morza. Pogoda w tych dniach sprawiła, że nasza wyprawa była niezwykle udana – ciepło i słonecznie przez cały dzień, co bardzo umiliło nam pobyt w tak ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Po krótkiej przerwie na posiłek wraz z przewodnikiem piratem, dzieci udały się na zwiedzanie różnych sekcji parku. Przyglądały się w naturalnych wielkościach sylwetkom mieszkańców mórz i oceanów, poznały ich wygląd, zwyczaje i dowiedziały się różnych ciekawostek. Po przejściu całej ścieżki edukacyjnej przedszkolaki ruszyły na plac zabaw, gdzie znajdywały się specjalnie dla nich przygotowane atrakcje. Z uśmiechem na ustach odkrywały zakamarki statku pirackiego i dmuchanego zamku. Wiele radości dała im zabawa i podskoki na wielkiej dmuchanej poduszce, bujanie na huśtawce i odpoczynek na hamaku. Dzień spędzony w Parku Wieloryba bez wątpienia był wielkim przeżyciem i przygodą. Do przedszkola wróciliśmy trochę zmęczeni, ale jakże szczęśliwi!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-02

Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem i uśmiechem na swoich twarzach obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Byczek Fernando” w wykonaniu aktorów ze szczecińskiego Teatru La Fayette. Wszystkie dzieci poznały historię spokojnego byczka, który wolał leżeć na łące i wąchać kwiatki niż brać udział jak inne byki -  w korridzie, czym bardzo mocno była zasmucona mama naszego bohatera. Była to wartościowa i mądra opowieść, opowiedziana w dowcipny sposób, o tym że każdy ma prawo być sobą i niekoniecznie robić, to co innych interesuje. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły podczas występu i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

Przedszkole to prawdziwy czas i początek kreowania dziecięcych talentów. To pierwszy bardzo ważny etap edukacji dzieci, który rozbudza zainteresowania i kształtuje osobowość artystyczną przedszkolaków. Dlatego w naszym przedszkolu odbyła się już II edycja bardzo lubianego przez dzieci konkursu Mam Talent. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności i umiejętności w różnych kategoriach – śpiew, taniec, recytacja. Były występy solowe, jak i w niewielkich grupkach. Uczestnicy długo się przygotowywali do swoich pokazów, gdyż poziom zaprezentowany przez nich był naprawdę wysoki. W tym roku, jak i w ubiegłym - w jury zasiedli przedstawiciele z Hotelu Novotel oraz Ibis, dyrektor naszego przedszkola i przedstawiciel rady rodziców, którzy ufundowali dla wszystkich uczestników atrakcyjne nagrody. Jury, które czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu miało trudne zadanie, gdyż dzieci prezentowały się rewelacyjnie. Były momenty radości, wzruszenia oraz podziwu. Zachwytów i gromkich braw ze strony widowni nie było końca. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Gratulujemy dzieciom wspaniałych występów i talentu. Do zobaczenia za rok!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-27

26 maja - w tak doniosłym i znaczącym dniu jak „Dzień Mamy” odbyła się XVII edycja Ogólnopolskiego Dnia Przedszkoli „Święto Konwalii”. Oczywiście, jak co roku to wydarzenie miało miejsce w Amfiteatrze. Ogólnopolski Dzień Przedszkoli to święto tańca, zabawy i radości dzieci, rodziców i wszystkich którzy biorą w nim udział. „Święto Konwalii” dla naszych przedszkolaków jest naprawdę radosnym wydarzeniem pełnym ekscytacji i emocji. Nasze dzieci bardzo długo, starannie i cierpliwie się do niego przygotowywały. W tym roku zaprezentowały się w wyjątkowo pięknych i barwnych strojach, wykreowanych i zaprojektowanych przez jednego z rodzica z naszego przedszkola. A muzyką przewodnią i klimatem występu była piosenka z bajki animowanej „Trolle”. Motylki i Mróweczki swoją prezentacją oczarowały wszystkich, trudno było oderwać wzrok od dokładnie przemyślanego i idealnie zatańczonego układu choreograficznego. Gratulujemy naszym przedszkolakom tak wspaniałego występu!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-05

Spotkanie z rodzicami i dziećmi na lekcji matematycznej "Potrafię dobrze liczyć, wiem gdy ktoś liczy źle". W oparciu o autorskie opowiadanie "Zmartwienie Biedronki".

Wszyscy dobrze się bawiliśmy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27

21 maja została pierwsza samodzielnie wykonana przez dzieci z grupy II "Pszczółki" skrzynka na narzędzia. Ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają na długo. Dzięki warsztatom Majsterkowo, zorganizowanym przez Castoramę dzieci mogły się sprawdzić w roli małego majsterkowicza. Każdy dostał dyplom i upominek, a my mamy nadzieje że skrzynki posłużą długie lata. Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie profesjonalnie podczas wbijania gwoździ.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-25

9 maja w wyjątkowo ciepły i przyjemny dzień dzieci z grupy II „Pszczółki” i III „Motylki” pojechały na wycieczkę autokarową do Ekoportu i nad Jezioro Szmaragdowe. Długo się do niej przygotowywaliśmy, gdyż na terenie ekoportu zostały zorganizowane dla nas warsztaty ekologiczne, podczas których dowiedzieliśmy się, co to jest recykling i w jaki sposób należy segregować odpady. Podczas zajęć wykorzystywaliśmy przywiezione przez siebie materiały i wykonaliśmy z nich ślicznego, kolorowego motylka.  Bardzo atrakcyjny dla dzieci okazał się spacer po ekoporcie, gdyż mogliśmy zajrzeć do każdego kontenera i pojemnika. Po tak ważnej lekcji ekologii wybraliśmy się na zwiedzanie okolicy i samego Jeziora Szmaragdowego. Oprowadzał nas Pan przewodnik, który opowiedział w kilku słowach, w jaki sposób powstało to jezioro oraz jaka jest z nim związana legenda. Tego dnia mieliśmy szczęście ponieważ udało nam się zobaczyć jedną z trzech pływających w jeziorze Szmaragdowym złotą rybkę, chodź największą radość przyniosła dzieciom możliwość obserwacji kijanek. Tym razem po równie ważnej lekcji przyrody udaliśmy się na punkt widokowy, z którego mogliśmy podziwiać panoramę naszego miasta. Oczywiście nie zabrakło nam czasu na krótki odpoczynek i wspólną zabawę na zielonej polanie. To był udany dzień!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-10

Dnia 26 kwietnia nasze dzielne przedszkolaki wysiewały trawę na terenie przedszkolnego ogrodu. Dzieci uczyły się, w jaki sposób rozsypywać nasionka, a efekt ich pracy będzie można zobaczyć niebawem. Pogoda była odpowiednia, zapewniła nam od razu nawodnienie :)

Jeszcze raz ogromne podziękowania dla Rodziców za dostarczenie nasion trawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-03

24 kwietnia dzieci z grupy III „Motylki” wzięły udział w przeglądzie recytatorsko-teatralnym pt. „Bezpieczny Przedszkolak” w Przedszkolu Publicznym nr 80 w Szczecinie. Nasze spotkanie rozpoczęło się przywitaniem z przybyłymi gośćmi - Panią Policjant, Ratownikiem Medycznym oraz Strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, którzy krótko lecz dokładnie sprawdzili wiedzę naszych przedszkolaków, czy posiadają ważne informacje o zawodach przez nich wykonywanych. Oczywiście wykazaliśmy się bogatym zasobem wiadomości, z czego jesteśmy bardzo dumni. Każda grupa przedstawiła swój program dotyczący zasad bezpieczeństwa zarówno w przedszkolach, jak i poza nim. „Motylki” pochwaliły się w swojej prezentacji umiejętnością rozpoznania i oceniania sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu oraz umiejętnością wezwania pomocy poprzez dokładną znajomość numerów alarmowych. Po zakończeniu naszego występu zostaliśmy obsypani gromkimi brawami, i z rąk pani dyrektor oraz ważnych gości otrzymaliśmy dyplom i nagrodę, a następnie zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-25

W dniu 18 kwietnia odbyło się przedstawienie "Klub wesołych Czarownic ". Była to opowieść o leśniczym, Panu Pif Paf oraz szalonej Babie Jadze, która dawno dawno temu została oskarżana o chęć zjedzenia Jasia i Małgosi. Nasza czarownica jednak okazała się przemiłą osobą, która bardzo nas zaskoczyła. A jak ? O to należy zapytać dzieci :) Na zakończenie przedstawienia przedszkolaki wraz z Paniami i aktorami wspólnie tańczyli. W przedstawieniu jako mali aktorzy uczestniczyły dzieci z grupy IV "Mróweczki".
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-24

27 Marca  wybraliśmy  się do Manufaktury  Słodyczy  Cukier- Lukier. Panie już tam na nas czekały i miło powitały, po dokładnym umyciu rąk przystąpiliśmy do pracy. Czekały na nas same niespodzianki, na początku z pośród czterech  smaków:  toffi,  truskawka, cytryna i smak „niespodzianka”, mieliśmy wybrać jeden. Większością głosów wygrał smak niespodzianka i rozpoczęła  się ciekawa produkcja. Z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy   proces wyrabiania masy cukierkowej. Przypominała trochę szkło, ale kiedy pani dodała naturalne kolorowe barwniki i aromaty  wyglądała bardzo smakowicie, mniam…. Właśnie z takiej kolorowej, pachnącej i cieplutkiej masy formowaliśmy swoje lizaczki, powstały naprawdę ciekawe dzieła. Jak się okazało,  wykonanie  takiego lizaka wcale nie jest takie łatwe, ale praktyka czyni mistrza. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy ze swoimi podpisanymi i zapakowanymi lizakami do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-10

Wszystkim dzieciom bardzo smakowały pyszne jajeczka ugotowane przez mamy od świątecznych kurek zielononóżek, ściółkowych i innych:-)

Przed śniadaniem rozmawialiśmy o polskich zwyczajach wielkanocnych, o koszyczku ze święconką, o baranku i zajączku i obowiązkowo o jajkach, które są symbolem Wielkanocy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-04

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy rodziców do naszego przedszkola na wielkanocne warsztaty plastyczne. Rodzice wraz z dziećmi z wielkim zaangażowaniem ozdabiali styropianowe jajka tworząc śliczne zajączki, komponowali wielkanocne koszyczki, tworzyli tradycyjne wielkanocne stroiki. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. W przyjaznej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i niesamowicie twórczo. Wielkanocnymi ozdobami udekorowaliśmy naszą szatnię przedszkolną, aby każdy mógł przy ich pomocy poczuć klimat zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.

Wszystkim obecnym na warsztatach Rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-28

22 marca wszystkie przedszkolaki pojechały do Teatru Lalek „Pleciuga” na barwny i widowiskowy musical pt. „Tańcząca gazela i magiczny tam-tam”, w którym wszystkie dzieci przeniosły się do świata gorącej Afryki, gdzie Miasto Zwierząt baśniowo łączy się z Miastem Ludzi. Spektakl ten to piękna i mądra opowieść o dobroci, uczciwości i przyjaźni oparta na prawdziwych motywach pochodzących z afrykańskich bajek. Akcja przedstawienia rozgrywa się w pewnej wiosce, w której żyją dwaj bracia- dobry i zły. Zły brat chce poślubić piękną, choć niemiłą księżniczkę i zdobyć władzę oraz olbrzymie bogactwa. Dobry brat chce pomagać innym ludziom - i tak jesteśmy świadkami walki dobra, która na końcu jak zawsze wygrywa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-27

„Marzanno, marzanno ty zimowa panno. My cię utopimy, bo nie chcemy zimy! Pod takim hasłem w Pierwszy Dzień Wiosny wyruszyły dumnie przedszkolaki barwnym orszakiem na Bulwary Piastowskie, aby symbolicznie pożegnać odchodzącą zimę topiąc przy tym Marzannę. Wszystkie dzieci na tę okazję były dobrze przygotowane w własnoręcznie wykonane kolorowe ozdoby, kwiaty, opaski na głowę, wianki i balony. Zostały odśpiewane wiosenne piosenki oraz udzielane wywiady, dlaczego dzieci tak bardzo czekają na wiosnę. Pod czujnym okiem Żeglugi Szczecińskiej wrzucona do wody Marzanna została wyłowiona, aby pokazać dzieciom, że nawet w tak szczególny dzień dla wszystkich nie należy zaśmiecać naszego środowiska. Podczas całej ceremonii towarzyszyło nam Radio Szczecin, Eska, szczecińska telewizja, która uwieczniła wiosenną ceremonię. Zachęcamy do przeczytania:-)

 http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/pierwszy-dzien-wiosny-w-szczecinie-przedszkolaki-przepedzily-zime-zdjecia-wideo,13027212/

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

W sobotę 17 marca 2018 r. w Netto Arena Szczecin odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, w której wzięły udział nasze przedszkolaki z najstarszych grup "Motylki " i "Mróweczki". W obecności Czerwonego Kangura i kibiców na trybunach, dzieci zaprezentowały nabyte umiejętności z zakresu różnych dyscyplin sportowych takich jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka i piłka ręczna. Przy takim dopingu dzieci świetnie radziły sobie na wszystkich stacjach przygotowanych przez instruktorów Przedszkoliady, a wszystko w duchu zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy .Dodatkową atrakcją dla dzieci była stacja - Zdrowe Żywienie dla aktywnych przedszkolaków , na której dzieci mogły" naładować swoje akumulatory "zdrowymi” - owocowymi przekąskami. Na koniec  eventu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody - i najważniejsze złoty puchar Przedszkoliada 2018. Nie obyło się bez przybicia "piątki" z Kangurem i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. Kolejna Przedszkoliada za rok. Do zobaczenia !

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-24

16 marca nasze Przedszkolaki  miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu szczecińskiego Teatru La Fayette pt. „Szewczyk Dratewka”. Aktorzy Ci w sposób humorystyczny przedstawili nam ciekawą historię młodego, ubogiego szewca - głównego bohatera o dobrym sercu, która od razu przyciągnęła uwagę wszystkich dzieci. Przedstawienie było tym bardziej atrakcyjne, gdyż występujący artyści wpletli w swoją sztukę utwory muzyczne dobrze znane dzieciom. Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało. Zostało nagrodzone dużymi brawami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-18

12 marca, w poniedziałkowy poranek nasze przedszkolaki miały nietypowe spotkanie z bardzo ciekawymi gośćmi. Naszą placówkę odwiedziły nauczycielki z norweskiego przedszkola, które podróżują do różnych krajów Unii Europejskiej i zaznajamiają się z odmiennymi systemami edukacji przedszkolnej. Aby przybliżyć naszym gościom, w jaki sposób wygląda nauczanie przedszkolne w Polsce dzieci z grupy III „Motylki” zaprosiły norweskie nauczycielki na swoje zajęcia dydaktyczne, podczas których chciały się zaprezentować i pochwalić posiadanymi umiejętnościami, w tym także językowymi, dlatego też powitanie nastąpiło piosenką „Hello song” oraz „Flower song”, gdyż zajęcie obejmowało tematykę przyrodniczą „od cebulki do roślinki, od cebulki do kwiatka”. Nasi goście z zaciekawieniem obserwowali przedszkolaki i z uśmiechem na twarzach reagowali na ich aktywność, zwłaszcza, gdy przystąpiliśmy do sadzenia cebulek do doniczek. Po krótkiej wizytacji w „Motylkach”, nauczycielki spotkały się z naszą Panią Dyrektor, która opowiedziała im o naszej placówce i oprowadziła po całym przedszkolu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-15

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-15

W dniu 1 marca w Naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z niezwykłym gościem. Odwiedził nas Pan Krzysztof - posiadacz brązowego pasa,  zawodnik Jiu Jitsu ze szkoły Juggernaut Gold Team. Dzieci zostały wprowadzone w podstawy sportu, dowiedziały się, że sztuki walki to wykorzystywanie siły przeciwnika. Sensei opowiedział jakie nominacje dostają zawodnicy, ile jest pasów i jakie mają kolory. Przedszkolaki brały udział w zajęciach sportowych pod okiem trenera, na zakończenie była pogadanka na temat zdrowego stylu życia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-06

28 lutego, w środowy zimny lecz słoneczny dzień, po mimo mroźnej aury i siarczystego mrozu, dzieci z grupy II „Pszczółki” i „Motylki” udały się do Szkoły Muzycznej przy ul. Bolesława Śmiałego  na koncert muzyczny w wykonaniu uczniów z młodszych klas zatytułowany „Instrumenty muzyczne dla małych i dużych dzieci”. Na samym początku zostaliśmy serdecznie powitani. W części kolejnej przedstawili się uczestnicy koncertu i krótko opowiedzieli na jakich instrumentach muzycznych wykonają wybrany przez siebie utwór. Koncert rozpoczął się od prezentacji instrumentów smyczkowych: uczestnicy wykonali na skrzypcach starodawną melodię francuską, na altówce muzykę napisaną do rosyjskiego tańca. Poznaliśmy różnicę między altówką a wiolonczelą. W dalszej części koncertu wysłuchaliśmy cudownie brzmiący Menuet na harfie, utwór El Nino - na gitarze oraz świąteczną, klimatyczną melodię Jingle bells. Jeden utwór szczególnie zainspirował nasze dzieci, ponieważ doskonale go znają, a mianowicie duet fletowy zagrał melodię do piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”. W części kolejnej koncertu usłyszeliśmy trio na klarnetach – kujawiak oraz saksofon, utwór „Gdy wszyscy święci idą do nieba”. Poza tymi instrumentami mieliśmy okazję zapoznać się jeszcze z puzonem, trąbką, dzwonkami, fortepianem oraz akordeonem. Jesteśmy pełni podziwu dla wykonawców, bardzo im dziękujemy za wykonanie dla nas wybranych utworów i mamy nadzieję, że my też będziemy potrafi ć grać na takich instrumentach…

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

Wesołe dźwięki, ulubiony wokalista, gromkie brawa, roztańczona publiczność – to wszystko działo się 14 lutego 2018, podczas I edycji Walentynkowego Mini Playback Show. Muzyczną imprezę z udziałem dzieci i dla dzieci zorganizowała Grupa IV „Mróweczki”, która powitała wszystkich uczestników zabawy oraz publiczność tańcem do piosenki „Kamień z napisem Love” Enej. Występy wzbudziły wiele emocji wśród publiczności, która śpiewała i bawiła się do ulubionych przebojów. Małe-Wielkie gwiazdy wcieliły się w rolę gwiazd polskiej i światowej estrady. Wszyscy artyści otrzymali gromkie brawa i słodki upominek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-25

8 lutego w każdej grupie wiekowej w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze z całego cyklu spotkań ze Strażnikiem Miejskim. Dzieci były bardzo zaciekawione i zainteresowane wizytą naszego gościa. Nawet wielu dorosłych ma problem z określeniem zakresu obowiązków tej grupy zawodowej funkcjonariuszy, dlatego na samym początku Pani Marlena przybliżyła nam przedszkolakom czym charakteryzuje się praca Straży Miejskiej – ku radości wszystkich dzieci umożliwiła nam także obejrzenie swojego munduru, czapki oraz przedmiotów, które używają strażnicy podczas pełnienia obowiązków, takich jak kajdanki czy radio. Strażniczka Miejska z ogromną przyjemnością i z wielkim zaangażowaniem opowiadała o swojej pracy, wyjaśniła wszystkim dzieciom, na czym polega różnica między Strażnikiem Miejskim, a policjantem. Poinformowała nas również o numerze alarmowym do Straży Miejskiej: 986 oraz w jakich sytuacjach należy się do nich zwrócić o pomoc.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

W końcu nadszedł dzień wyczekiwany chyba najmocniej przez wszystkie przedszkolaki, które przez cały rok marzą o tym, aby przebrać się chodź na chwilkę w strój swojego ulubionego i często podziwianego bohatera bajkowego lub znaną postać. 6 luty nadszedł – a wraz z nim wyczekiwany Bal Karnawałowy. Nasze przedszkolaki (oraz rodzice:-)) wykazali się niesamowitą fantazją i wyobraźnią w doborze stroi, w jednym miejscu i na jednej sali, ku zaskoczeniu wszystkich spotkały się Elzy, Królewny, biedronki, Mini wraz z piratami, rycerzami oraz bardzo lubianymi ostatnio bohaterami Gwiezdnych Wojen. Na balu bawiliśmy się wspólnie z Agencją Artystyczną P. Krzysztofa Gajewskiego podczas przedstawienia teatralnego pt. „Wesołe skrzypeczki”. W teatrzyku oprócz Bobiego i Świętego Mikołaja oraz sympatycznej Cyganki, wzięły udział dzieci z grupy najstarszej Julia i Zosia – które wcieliły się w rolę morsów. Było wspaniale, podczas zabawy śpiewaliśmy znane przez dzieci popularne przeboje, tworzyliśmy długie lokomotywy, tańczyliśmy w wielkich i małych kołach oraz braliśmy udział w różnego rodzaju konkursach. Największym zainteresowaniem zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek okazała się bitwa na „kulki śniegowe”, wojna płci zakończyła się jednak remisem. Czas zabawy karnawałowej niestety dobiegł końca, ale wspomnienia i pozostające już przez cały dzień uśmiechy na ustach naszych przedszkolaków będziemy jeszcze długo pamiętać. Było rewelacyjnie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-07

10 stycznia w naszym przedszkolu niespodziewanie zrobiło się niebiesko-biało, a to wszystko za sprawą ważnej i niecodziennej uroczystości jaką było powitanie Pani Zimy. Z tej okazji nasze przedszkolaki brały udział w „Zimowym balu”. Wszystkie dzieci przybyły elegancjo ubrane i gotowe do wspólnej zabawy. Rozpoczęliśmy od repertuaru muzycznego, były również zagadki zimowe oraz zimowa krzyżówka. Jednak najwięcej radości i uśmiechu przyniósł naszym pociechom teatr, w którym główne role odegrali nauczyciele. Zimowe przedstawienie opowiadało o tym, z czym nam się najbardziej kojarzy Pani Zima, jak należy się tą porą roku ubierać i jakie sporty można uprawiać. Nie zabrakło także akcentu pomagania ptaszkom i konieczności dokarmiania ich w tym nie przychylnym  dla nich czasie. Jednak tym najbardziej wyczekiwanym momentem była dodatkowa niespodzianka, już nie taka zimowa, a mianowicie ciepłe lody, które wszystkie dzieci zjadły ze smakiem, oblizując tylko usta….

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-16

Grupa IV „Mróweczki” uczestniczyła w warsztatach kulinarnych pod nazwą „50 Urodziny AccorHotels S.A – robimy zdrowe kanapki”, zorganizowanych przez Hotel Novotel w Szczecinie. Starszaki tworzyły przepiękne, a jednocześnie zdrowe kanapki. Wykorzystaliśmy do tego pełnoziarniste pieczywo, warzywa i nabiał. Na talerzu pojawiły się postacie bajkowe, zwierząt a wszystko to z produktów przygotowanych przez organizatora akcji. Na deser – pyszne naleśniki przygotowane przez samego szefa kuchni. Zdjęcia mówią same za siebie…!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-12

W grudniu nasze przedszkole uczestniczyło w akcji „Bezpieczny Przedszkolak” pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Akcja skierowana do najmłodszych uczestników ruchu drogowego, miała na celu zapoznanie maluchów z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Omówione zostały zasady przechodzenia przez jezdnię, miejsca do tego wyznaczone, sygnalizacja świetlna, podstawowe znaki drogowe, konieczność jazdy w fotelikach i zapinania pasów oraz tak ważna w okresie zimowym widoczność dzieci na drodze. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas codziennej pracy Policjanta. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, a dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały rad dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-28

25 listopada w naszym przedszkolu wspólnie obchodziliśmy misiowe święto w ramach Międzynarodowego Dnia Misia. Do wspólnej zabawy zaprosiła nas grupa IV „Mrówki”, która przygotowała dla wszystkich niespodziankę – bajkę pt. „W mopkowej Krainie Misia”. Starszaki wcieliły się w role bohaterów bajki, był Miś, skrzacik Kropeczka, chmurki, malarz, ogrodnik, deszcz. Atrakcji było wiele, humory wszystkim dopisywały. W prezencie urodzinowym Miś otrzymał od dzieci mega tort. Na zakończenie zabrzmiało głośne 100 lat. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-28

Mikołajki i wizyta Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku, pełen uśmiechu, radości i nadziei - lecz przede wszystkim dla naszych przedszkolaków to czas kiedy Mikołaj obdarowuje je prezentami. Z tej okazji do naszego przedszkola przybył Mikołaj, lecz najpierw wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie „Mikołaj Święty niesie prezenty” w wykonaniu Teatru La Fayette. Była to bardzo radosna i pełna poczucia humoru opowieść o trudnościach pewnego Mikołaja w dostarczeniu tych wymarzonych przez dzieci prezentów. W tym szczególnie trudnym okresie dla naszego Mikołaja, kiedy ma bardzo dużo pracy i obowiązków, przez krótką nieuwagę podstępny diabełek wykrada pełny worek mikołajowych prezentów przeznaczonych dla wszystkich dzieci. Całe szczęście, że o wszystkim dowiaduje się zatroskany aniołek, który pomaga wykraść worek z podarunkami i wspiera Mikołaja w odzyskaniu swojej torby. Dzięki wesołej muzyce i wspólnej zabawie z Mikołajem wszystkim nam udzieliła się świąteczna atmosfera. No i oczywiście każde dziecko otrzymało prezent od Mikołaja. Tego dnia każde dziecko było uśmiechnięte, radosne i zadowolone…

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-10

Na kilka dni przed obchodzonym Światowym Dniem Misia nasze przedszkolaki  z grupy II „Pszczółki” oraz III „Motylki” doświadczyły bardzo ciekawej wizyty Pani Redaktor ze Szczecińskiego Głosu, która chciała się dowiedzieć, co tak naprawdę jest magicznego dla dzieci w ich ulubionej przytulance czy pluszaku. Dzieci bardzo żywo i przyjaźnie zareagowały na naszego gościa i z wielką nieodpartą chęcią opowiadały o swoich misiach. Przede wszystkim, za co je tak bardzo kochają, w jaki sposób spędzają z nimi czas, ale zwłaszcza jak ważną rolę odgrywają w ich życiu. Dzieci z przyjemnością dzieliły z innymi swoimi przeżyciami i doświadczeniami. Podczas naszego spotkania powstały wspaniałe zdjęcia autorstwa Pana Sebastiana Wołosz  ze szczęśliwymi i radosnymi uśmiechami naszych przedszkolaków. Zresztą, to trzeba zobaczyć …!!!

https://plus.gs24.pl/magazyn/a/za-co-przedszkolaki-kochaja-pluszaki-zobaczcie-wideo,12705464

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-30

Gdy zakończył się już czas jesiennych zbiorów, nasze przedszkolaki postanowiły uczcić nieco mocniej jedno z warzyw – dynię. Poniedziałek 20 listopada był naszym dniem finałowym Święta Dyni. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo-żółto, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie. We wszystkich grupach przedszkolaki nabywały mnóstwo ważnych i ciekawych informacji na temat tego warzywa. Oczywiście, najbardziej ciekawscy zajrzeli w znaczeniu dosłownym, do jej wnętrza. Dokładnie obserwowaliśmy, co dynia, kryje w środku. Już wiemy, że ma dosyć twardą skórę, lecz miąższ i pestki są jadalne – nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie spróbowali. Odkrywaliśmy i smakowaliśmy różne dania z dyni, oczywiście najsmaczniejszym elementem degustacji było ciasto dyniowe, które znikało w szybkim tempie. Dzieci także kosztowały zupy dyniowej oraz leczo z dyni. Zorganizowaliśmy również wystawę dyń, gdyż dynie ozdobne charakteryzują się niesamowitą różnorodnością kształtów, wielkości i barw. Dzieci z tej okazji wykonały w swoich grupach wybrane prace plastyczne, oczywiście w roli głównej była dynia. Zdecydowanie w naszym przedszkolu tego dnia królowała dynia i świetna zabawa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-23

Mieszkańcy naszego miasta, a zwłaszcza nasze przedszkolaki nie zwalniają tempa i już po raz drugi wzięły udział w szczecińskiej akcji „Krokusowa Rewolucja”, której celem jest posadzenie jak największej ilości krokusowych cebulek, aby móc wiosną podziwiać bujny dywan w każdym zakątku Szczecina z tych pięknych kwiatów. W środowe popołudnie przedszkolaki z grupy III „Motylki” i IV „Mróweczki” najpierw uważnie wysłuchały instrukcji , w jaki sposób należy cebulkę wsadzić do ziemi, na jakiej głębokości  oraz dowiedziały się, co to za dziwny, różowy pył pokrywa nasze cebulki. Dodatkową ciekawostką okazała się informacja, że z tych zachwycających kwiatów wyrabia się najdroższą przyprawę świata – a mianowicie szafran. Po krótkim wprowadzeniu, od razu zabraliśmy się do pracy i starannie oraz w delikatny sposób sadziliśmy cebulki krokusów. Za naszą pracę zostaliśmy obdarowani słodkim poczęstunkiem. Niestety pogoda tego dnia nam nie sprzyjała i zaraz po wykonaniu naszej misji udaliśmy do przedszkola. Teraz już tylko pozostaje nam czekać do wiosny, by móc podziwiać te piękne kwiaty, które symbolizują nadejście wyczekiwanej przez wszystkich pory roku. Nasz ogród przedszkolny zmieni się nie do poznania !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16

Dzień Niepodległości to  święto ważne dla każdego Polaka - również tego najmłodszego czyli przedszkolaka. Z tej okazji  10 listopada odbyła się w przedszkolu uroczysta akademia przygotowana przez grupę "Mróweczki". Dzieci zaprezentowały spektakl muzyczno - poetycki o treściach patriotycznych. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Tego dnia w przedszkolu panowała  uroczysta atmosfera - galowe stroje, biało czerwone barwy kotylionów i flag, które dzieci otrzymały na pamiątkę Święta Niepodległości. Poprzez tego typu uroczystości pragniemy kształtować w dzieciach uczucie  miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-13

7 listopada dzieci z grupy III „Motylki” odwiedziły Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnię Sztuki w Szczecinie – najmłodsze muzeum w Szczecinie, które mieści się na Niebuszewie, we wpisanej do rejestru zabytków zajezdni tramwajowej przy ul. Niemierzyńskiej.  W muzeum prezentowana jest między innymi historia szczecińskiej komunikacji miejskiej, tramwajowej i autobusowej. W tym miejscu nasze przedszkolaki miały możliwość podziwiać samochody, autobusy, motocykle oraz rowery jakimi podróżowano w poprzednim wieku, a dziś są już tylko eksponatami muzealnymi. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się pojazdom, ich nietypowym kształtom (dla nas) i wówczas praktycznemu zastosowaniu. Dużo dowiedzieliśmy się o tym, jak kiedyś podróżowano oraz jak zmieniały się przez lata nasze środki transportu. Oczywiście wielkim zainteresowaniem cieszyły się pojazdy, na które można było usiąść lub do nich wejść. Nasza wycieczka wywołała wielkie poruszenie i ekscytacje, gdyż większość dzieci w tym muzeum była po raz pierwszy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-11

27 października nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie znanej dobrze wszystkim bajki „Jaś i Małgosia” w wykonaniu szczecińskiego teatru La Fayette.  Historia dwójki rodzeństwa jest każdemu znana, lecz w naszym przedstawieniu chodziło o to, aby uczulić nasze przedszkolaki, iż należy zawsze słuchać mamy, nie być łasym na słodkości, a tym bardziej nie brać ich od osób nieznajomych. Lecz oczywiście, jak to w bajkach bywa, wszystko się dobrze skończyło. Nasi bohaterowie skradli serca przedszkolaków wspaniałą grą aktorską, radosnym śpiewem, a przede wszystkim odwagą, jaką się wykazali podczas spotkania z okrutną czarownicą. Atmosfera jaka miała miejsce podczas spektaklu mieszała się dużą porcją śmiechu,  a momentami odrobiną grozy. Wszystkie dzieci oglądały przedstawienie z ogromnym zaciekawieniem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-08

26 października w grupie „Mróweczki” odbyła się uroczystość Pasowania na Starszaka. Na chwilę przed uroczystym aktem pasowania przenieśliśmy się w krainę Pani Jesieni. Słowami – „Pani Jesień z Panią Lato spotkały się w miłej, cichej kawiarence…” – rozpoczęła się inscenizacja przygotowana dla zaproszonych gości pt: „O tym, jak Jesień liście malowała”.

Wśród odgrywanych ról znalazły się – wiewióreczki, jeżyki, ptaszki szykujące się do odlotu, słonko, chmurka, deszczyk, wiatr i mgła. Nie zabrakło również piosenek, a nawet rockowego tańca kasztanów przy akompaniamencie gitary basowej. Po gromkich brawach dzieci uroczyście pasowały: „Być dobrym i dzielnym przedszkolakiem, dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola, swym zachowaniem sprawiać radość swoim paniom i rodzicom”. Następnie Pani Dyrektor pasowała przedszkolaki na Starszaków, wręczyła dzieciom dyplomy na pamiątkę tego wydarzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-01

Aż trudno w to uwierzyć, ale minęły już dwa lata od momentu nadania naszemu przedszkolu imienia. Z tej właśnie okazji, 26 października wszystkie przedszkolaki, nauczyciele i dyrekcja oraz pracownicy przedszkola świętowali drugie urodziny jako „Mali Odkrywcy”. Ponieważ jest to bardzo ważne wydarzenie dla nas wszystkich więc wymagało hucznego i radosnego świętowania. Z tej okazji nauczyciele przedszkola przygotowali dla dzieci przedstawienie teatralne, w którym główne role zagrali sami. Nasza bajka rozpoczynała się piosenką: ” Nie Mruczek, nie Burek, nie jeż, nie ptak, Czerwony Kapturek - to ja zwę się tak…” Dzieci bardzo żywo i spontanicznie zareagowały, gdy zobaczyły swoje Panie w nietypowych teatralnych przebraniach i ku nieodpartej ciekawości od razu rozpoczęły próby odgadnięcia, kto kryje się pod przebraniem aktorskim. Po przedstawieniu „Czerwony Kapturek” nauczyciele zostali obdarowani głośnymi brawami i podziękowaniami ze strony przedszkolaków. Ale jednak prawdziwym wydarzeniem był moment, gdy na salę wjechał Nasz Tort Urodzinowy. Okrzykom radości i zachwytu nie było końca. Po odśpiewaniu „sto lat” jak najszybciej udaliśmy się na słodki poczęstunek i zjedliśmy tort ze smakiem. Nasze całe wydarzenie wprawiło zarówno dzieci, jak i nauczycieli w bardzo dobry nastrój, tego dnia już do końca nie schodził nam uśmiech z twarzy… Obyśmy za rok również tak hucznie świętowali – Sto lat….

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-29

23 października dzieci z grupy II Pszczółki i III „Motylki” wybrały się bo bardzo ciekawego miejsca, jakim jest planetarium w budynku Wydziału Nawigacyjnego przy Wałach Chrobrego. Po dłuższym spacerze powitała nas Pani Joanna wraz z Panią Kapitan Marzeną. Planetarium to nie tylko interesujący obiekt wyposażony w salę z półkulistym ekranem, ale przede wszystkim skomplikowana aparatura służąca do odtwarzania wyglądu nieba w różnych miejscach na Ziemi. My swoją obserwację rozpoczęliśmy od naszej Planety Ziemi, jej wyglądu i powierzchni, którą pokrywają morza i lądy. Jak to się dzieje, że zapada noc i budzi się dzień, czyli o ruchu obrotowym kuli ziemskiej. Następnie poznaliśmy układ słoneczny, jakie planety znajdują się najbliżej Ziemi. Wnikliwie obserwowaliśmy wybrane księżyce Saturna, piękny niebieskawy kolor Neptuna i czerwonopomarańczowego Marsa.  Pani Kapitan  zaprezentowała nam także wybrane gwiazdozbiory m.in. gwiazdozbiór Oriona, który składa się z charakterystycznych trzech gwiazd zwanych pasem Oriona, oraz gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy, w skład której wchodzi Wielki Wóz. Pod ogromnym wrażeniem, zdumieniem i niekrytą ciekawością dowiadywaliśmy się o kolejnych fascynujących rzeczach. Na zakończenie naszego seansu poznaliśmy tajemnice „padających gwiazd”, które tak naprawdę są asteroidami, spalającymi się podczas wchodzenia w atmosferę. Nasza wycieczka nie dość, że była atrakcyjna, ciekawa i troszkę intrygująca, lecz przede wszystkim bardzo kształcąca. Po tej wizycie, na pewno w wielu dzieciach rozbudziła się niepohamowana ciekawość. Dziękujemy:-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-25

Przedszkolaki z grupy III „Motylki” wybrały się do szczecińskiej manufaktury słodyczy „Cukier - Lukier” znajdującej się przy pl. Orła Białego.  To malutka fabryka, gdzie produkcja  odbywa się  w 100%  ręcznie, bez ulepszaczy, przy użyciu tylko i wyłącznie naturalnych barwników. Podczas pobytu w tym pachnącym słodkościami miejscu, przedszkolaki miały okazję poznać cały proces ręcznego wykonywania masy cukierkowej. Przez cały czas uważnie przyglądały się, w jaki sposób powstają ich przysmaki - od momentu wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaku i kolorów,  aż do końcowego etapu pakowania gotowych lizaków. Mieliśmy okazję przekonać się, że robienie cukierków to prawdziwa sztuka, zwłaszcza, gdy powstawały z masy cukierkowej przeróżne wytwory: do kwiatka, serca - po chomika czy węża. Z własnoręcznie wykonanym lizakiem wróciliśmy do przedszkola, lecz już przez cały dzień, każdy z nas myślał tylko o momencie, kiedy wreszcie będzie można go zjeść. Smacznego!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-24

2 października nasze przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały bajkę, której autorem jest Pan Krzysztof Gajewski pt. „Bo ja…”. Jest to opowieść przedstawiona w sposób humorystyczny o zapatrzonym w siebie lecz odważnym i dzielnym orle bieliku oraz zwykłej szarej kurze domowej. Ich perypetie i różne sytuacje w których próbują się polubić i zaprzyjaźnić rozbawiły naszych przedszkolaków do łez. Po licznych kłótniach, orzeł stwierdza, że kura jest bardzo bliska jemu sercu i postanawia się jej oświadczyć.  Tu wielkiemu zaskoczeniu wszystkie dzieci zostały zaproszone na ślub naszych bohaterów. Atmosfera była rewelacyjna, wspólnie się bawiliśmy i tańczyliśmy. Nasze przedstawienie pokazało dzieciom, że egoizm to nie koniecznie dobra sprawa. Była to bardzo wesoła i pouczająca opowieść, w której nie zabrakło humoru oraz cennego morału.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

29 września nasze przedszkolaki z grupy II „Pszczółki” i III „Motylki” wybrały się do Bazyliki Archikatedralnej. Na samym początku przywitał się z nami Pan Dorian, który oprowadzał nas i opowiadał o budynku, co się w nim znajduje i jakie są w nim najważniejsze miejsca. Oczywiście na początku najistotniejszą rzeczą było to, w jaki sposób powinniśmy się zachować przebywając w Bazylice. Wiele radości i zaciekawienia w dzieciach wzbudził specjalnie dla nas zaprezentowany koncert organowy. Mieliśmy okazję usłyszeć nasze mniej i bardziej znane melodie z bajek. Kolejną atrakcją był wjazd windami na prawie najwyższy punkt katedry – taras widokowy. Mimo wczesnej jesieni pogoda nam dopisała, panorama Szczecina prezentowała się w jesiennym słońcu niesamowicie.   Dodatkową atrakcją dla naszych przedszkolaków była możliwość obejrzenia wahadła Foucaulta, które pozwala na udowodnienie ruchu obrotowego ziemi. Nasza wycieczka była bardzo ciekawa i sprawiła nam mnóstwo radości. Dziękujemy za zaproszenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

Nasz konkurs na „Najsmaczniejsze ciasto” to już coroczna tradycja odbywająca się podczas wrześniowego festynu. Bo któż może oprzeć się tym słodkim zapachom, czekoladowym smakom i tak okazałym wypiekom? Jak w latach poprzednich – nasi Rodzice nas nie zawiedli. Na konkurs zostało upieczonych mnóstwo smakołyków – ciast, tortów oraz babeczek. Oczywiście nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły wraz z rodzicami w ich pieczeniu. Bardzo dziękujemy za zrozumienie, wsparcie i aktywną postawę oraz hojność. Nasi wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali podziękowania, dyplomy oraz prezent niespodziankę. A oto oni …

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-03

We wrześniu nasze przedszkolaki ze wszystkich grup wybrały się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Wiejskie Podwórko” w Bobolinie, aby świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka. Zaraz po przyjeździe do gospodarstwa rozpoczęliśmy odwiedzanie ciekawych miejsc znajdujących się na terenie podwórka. Dzieci z wielką radością odwiedziły wiejskie zwierzęta, a Pani Kinga, która jest właścicielką gospodarstwa w bardzo interesujący i ciekawy sposób, opowiadała o obyczajach zwierząt, które posiada. W wielki zachwyt wprawił nas pokaz tresury psów i akrobacje w ich wykonaniu. Chętne dzieci mały także możliwość odbycia krótkiej przejażdżki na kucyku. Oprócz błogiej i beztroskiej zabawy na podwórku, w piaskownicy czy na trampolinie -  czekała na nas smakowita atrakcja w postaci świeżo wyciągniętego ziemniaka z ogniska a następnie pieczona kiełbaską, którą zajadaliśmy się ze smakiem. Na dni naszej wycieczki, nauczyciele wraz z dyrekcją „zamówili” również specjalną pogodę, gdyż od samego przyjazdu do gospodarstwa świeciło specjalnie dla nas słoneczko:-) czas spędzony na wiejskim podwórku będziemy długo i mile wspominać!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-25

Wrześniowy Festyn Rodzinny z udziałem Agencji Artystycznej Pana Krzysztofa Gajewskiego jest pierwszym wydarzeniem, w którym biorą udział nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami. Tradycja ta zapisała się już na dobre w naszym kalendarzu. Wspólna zabawa podczas festynu jest bardzo lubiana i wyczekiwana, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W tym roku bawiliśmy się pod hasłem przewodnim „Afrykański ląd – daleko stąd”. Niestety pogoda popsuła nam zaplanowaną imprezę w ogrodzie przedszkolnym, ale atmosfera i tak była wspaniała i dostarczyła nam mnóstwo radości, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń -  zwłaszcza, że przez dłuższa chwilę mieliśmy okazję przenieść się do gorącej i dzikiej Afryki, gdzie poznaliśmy tamtejsze zwierzęta. Niesamowity okazał się również afrykański taniec w wykonaniu naszych rodziców. Uczestnicy zabawy byli zachwyceni. Podczas festynu czekało na dzieci i dorosłych mnóstwo atrakcji. W chwili wytchnienia można było odpocząć i skosztować przepysznych babeczek, ciast i wypieków oraz grillowanych kiełbasek. Łasuchów okazało się wielu…

Dziękujemy Rodzicom ze wszystkich grup za zaangażowanie i wsparcie naszego kulinarnego kiermaszu. Ciasta i różnorodne wypieki wyglądały i smakowały rewelacyjnie - bez dwóch zdań - zachwyciły nas wszystkich, zarówno dzieci, jak i rodziców. Dziękujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-13

Archiwum galerii 2019/2020
Archiwum galerii 2018/2019
Archiwum galerii 2017/2018
Archiwum galerii 2016/2017
Archiwum galerii 2015/2016