Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole Publiczne nr 29
Strona głowna  /  Galeria
WITAMY W DZIALE GALERIA !!!
Galeria
Mróweczki Wakacyjnie! Lody były pyszne i takie, jakie każdy sobie zażyczył. Byliśmy też w Empiku i w Świecie Książki.
Pozdrawiamy wakacyjnie!!!!
komentarzy: (0)
data dodania: 2017-07-10

We wtorek 20 czerwca wszystkie dzieci z naszego Przedszkola odbyły spotkanie ze strażakami, a dzieci starsze odwiedziły nawet remizę strażacką. Dzieci bardzo chciały zapoznać się z zawodem strażaka, dowiedziały się o zasadach postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali nam o swojej pracy w straży. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój, w jaki ubierają się strażacy do akcji. Kto chciał mógł przymierzyć hełm strażacki, potrzymać wąż. To była naprawdę cenna lekcja, która wzbogaciła naszą wiedzę o nowe wiadomości, zwłaszcza teraz, gdy zbliżają się wakacje. Bardzo dziękujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-07-10

W sobotę 3 czerwca  w szczecińskim Amfiteatrze odbyło się święto wszystkich przedszkolaków -  Święto Konwalii. Starsze dzieci z naszego przedszkola promowały naszą placówkę tańcząc układ do MINIONKÓW . W naszej galerii znajdziemy fotki z czasu oczekiwania na występ i samą prezentacje. Bardzo się podobaliśmy! Minionki dały rade!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-12

Wszystkie przedszkolaki z okazji swojego najważniejszego i długo wyczekiwanego święta czyli Dnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie. Już sama przejażdżka autokarem wzbudziła u dzieci wiele emocji i radości. Gdy dotarliśmy na miejsce, rozpoczęliśmy swój spacer od oglądania sylwet dinozaurów występujących w czasach prehistorycznych w naturalnych wielkościach. Nasza ścieżka edukacyjna doprowadziła nas do safari, gdzie mieliśmy okazję oglądać, a nawet co niektóre zwierzęta nakarmić. Po krótkiej przerwie na posiłek, przyszedł czas na wspaniałą zabawę w parku rozrywki. Sporo radości i uśmiechu wywołała zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach, po aktywnie spędzonym czasie przyszła pora na przejażdżkę w wagonikach kolejki. Odważne i nieustraszone przedszkolaki sprawdzały się podczas spaceru po parku linowym. Nasza wizyta w parku była pełna emocji, radości i a przede wszystkich zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci swoje święto spędziły w rewelacyjnym i edukacyjnym miejscu pełnym atrakcji i rozrywek, stworzonym specjalnie dla nich.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-12

29 maja w naszym przedszkolu już po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Dzień Hiszpański. Od rana rozbrzmiewały hiszpańskie rytmy, unosiły się zapachy hiszpańskich potraw, a salę gimnastyczną dekorowała hiszpańska scenografia. Dzieci przybyły ubrane w stroje hiszpańskie, dzięki temu zapanował klimat flamenco, torreadorów i hiszpańskich piłkarzy. Uroczystość rozpoczęliśmy częścią artystyczną. Wspólnie wyruszyliśmy na hiszpańskie wybrzeże, na którym powitali nas kapitanowie oraz piraci. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy rymowanki oraz prezentowaliśmy teatrzyk po hiszpańsku. Zgromadzona publiczność nagradzała dzieci gorącymi brawami i żywo reagowała na usłyszane piosenki. W nagrodę piraci obdarowali każdą grupę słodkościami ze skrzyni skarbów. Nasza wyprawa zakończyła się hiszpańską fiestą, podczas której wszyscy tańczyliśmy w rytmie hiszpańskich piosenek. Kolejnym punktem programu była degustacja hiszpańskich potraw. Dzieci miały okazję spróbować takich dań jak tortilla de patatas, gazpacho, churros, crema catalana czy równie słynne hiszpańskie przystawki- tapas. Dzień hiszpański dobiegł końca, ale niesamowite wrażenia z gorącego hiszpańskiego wybrzeża pozostaną z nami na długo.

 Przedszkolaki serdecznie dziękują rodzicom, którzy przygotowali znakomite hiszpańskie dania oraz słodziutkie wypieki. Było pysznie!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-05

Dnia 31 maja w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu rodziców i nauczycielek z gr. "Motylki".  Była to już druga edycja Teatru Rodzica.  Scenariusz, dekoracje oraz stroje zostały wykonane przez rodziców naszych przedszkolaków. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, co można było poznać po głośnym śmiechu i gromkich brawach, jakimi obdarzyli aktorów. Na koniec przedstawienia występujący rodzice mieli dla przedszkolaków słodki poczęstunek. Teatrzyk został przygotowany z okazji Dnia Dziecka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04

Jak co roku „Mróweczki” przekazały wsparcie dla szczecińskiego schroniska. Schroniskowym autem pojechała buda dla pieska i karma dla mieszkańców schroniska.  

Drodzy rodzice bardzo Wam dziękujemy za udział w akcji i wielkie serca.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-30

Przedszkolaki z grupy IV „Mróweczki”, co miesiąc zwiedzają różne agendy Książnicy Pomorskiej. Ostatnio byliśmy w Dziale Muzycznym, gdzie  słuchaliśmy starego zabytkowego gramofonu i melodii z pięknej przedwojennej pozytywki. W Dziale Regionalnym dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o obecnym i przedwojennym Szczecinie. Przeglądaliśmy pierwszą książkę telefoniczną Szczecina z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Bardzo interesują nas te spotkania, czekamy na kolejne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-24

11 maja w naszym przedszkolu obyły się warsztaty edukacyjne „W tajemniczym świecie pszczół”. Dzieci miały okazję spotkać się z prawdziwym pszczelarzem z Pasieki „Boża Iskierka”,  który z nieukrywanym zachwytem i fascynacją opowiadał nam o życiu pszczół. Na początku naszego spotkania zapoznaliśmy się z funkcją pszczelarza oraz jego ubraniem i specjalistycznymi sprzętami, których używa na co dzień pszczelarz. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o życiu pszczół, ich ciężkiej pracy i złożonej hierarchii obowiązującej w ulu – od pszczół strażniczek, po pracownice, aż w końcu do ważnej roli królowej. Zapoznaliśmy się z istotną rolą pszczół dla przyrody i samego człowieka. Oglądaliśmy, dotykaliśmy a nawet smakowaliśmy to, co pszczoły dają człowiekowi. Była degustacja miodu, kosztowanie drobnego pyłku kwiatowego i wykonaliśmy własnoręcznie świeczkę z plastrów wosku pszczelego. Zaproszony gość przybył ze swoimi towarzyszkami – prawdziwymi pszczołami, które mieliśmy okazję podglądać w naturalnym dla nich środowisku, w specjalnym ulu. Podczas naszych warsztatów dzieci zdobyły wiele cennych wiadomości i ciekawostek dotyczących tych pożytecznych owadów. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słoiczek miodu i specjalny certyfikat udziału w warsztatach pszczelarskich.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-22

26 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe wydarzenie – I Edycja Konkursu pt. „Mam Talent”. Nasze przedszkolaki miały możliwość pochwalenia się swoimi zdolnościami i umiejętnościami. Wybrani uczestnicy zaskoczyli wszystkich swoimi pokazami. Były talenty wokalne, taneczne i sportowe. Całemu wydarzeniu z uwagą i nie krytą ciekawością przyglądali się specjalnie na tę okazję zaproszeni goście. Byli to przedstawiciele z Hotelu Novotel i Ibis, którzy ufundowali dla naszych uczestników bardzo atrakcyjne nagrody. Udział w „Mam Talent” brały dzieci z różnych grup, były przedszkolaki zarówno te młodsze, jak i te najstarsze. Z niesamowitą ciekawością obserwowaliśmy występy dzieci, które wcieliły się w role znanych piosenkarzy i piosenkarek, był także pokaz baletu oraz prezentacja sztuki boksu. Każdy jeden pokaz był wyjątkowy i dokładnie przygotowany, dlatego też nasze jury obradowało dosyć długo nad swoim werdyktem. Była to na pewno  trudna decyzja do podjęcia zwłaszcza, że poziom zaprezentowanych umiejętności był bardzo wysoki. Oczywiście wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i niespodziankami w postaci ciekawych upominków. Dziękujemy każdemu uczestnikowi i gratulujemy talentów!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-16

28 kwietnia „Mróweczki” odwiedziły Jednostkę Wojskowa na ul Ku Słońcu w Szczecinie.

Tego dnia 12 Batalion Dowodzenia Ułanów Podolskich miał swoje święto. Dzieci obserwowały uroczystość, ale także miały okazję z bliska zobaczyć to, czym charakteryzują się zadania żołnierzy w czasie pokoju i zagrożeń związanych z sytuacją kryzysową.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-11

21 kwietnia ”Mali Odkrywcy” Biblioteki i Książki z grupy „Mróweczek” odkrywali w Książnicy Pomorskiej kolejny ciekawy na co dzień niedostępny dla czytelników Dział Reprografii i Konserwacji Zbiorów oraz działającą przy nim Pracownię Introligatorską. Wizyta ta uświadomiła dzieciom, że książki trzeba szanować i dbać o nie, nie tylko przy okazji ich święta, ale zawsze, bo one są naszym wiernym przyjacielem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-04

Jak zachęcić dzieci do czytania?
„Motylki” w ciekawym projekcie edukacyjnym.
„Książka i możliwość czytania to jeden z najważniejszych cudów ludzkiej cywilizacji” – słowa polskiej poetki Marii Dąbrowskiej  wspaniale odzwierciedlają przedsięwzięcie, do którego przystąpiła gr. III „Motylki”. Akcja czytamy z Małym Misiem „jest częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Jego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz współpracy między przedszkolami. Honorowy patronat nad realizacja projektu objął rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Bohaterem projektu jest Pluszowy Miś – mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku…, który wyruszył w świat w literacką podróż. Miś zwiedza przedszkola, by wysłuchać bajek i poznać przedszkolaków. O przygodach Misia w świecie wielkiej literatury możemy przeczytać w dzienniczku podróży Misia. Udział w tym projekcie jest dla nas Motylków z gr. III wielką przygodą oraz ciekawym i cennym doświadczeniem. Cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią wśród dzieci i rodziców.

Więcej o projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w artykule, który ukazał się w Kurierze Szczecińskim dnia 14 kwietnia 2017

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-23

W kwietniu dzieci z grupy II „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Zajezdni Autobusowej przy ul. Klonowica w ramach akcji „Pasażer od przedszkolaka”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, co tak dokładnie dzieje się w zajezdni autobusowej i jakie są zadania osób tam pracujących. Przeprowadzono z nami ważną pogadankę związaną z bezpiecznym dojściem do przystanków oraz obowiązujących w takich miejscach zasadach zachowania się. Nasi najmłodszy pasażerowie podróżujący komunikacją miejską w naszym mieście dowiedzieli się także czego nie wolno robić w autobusach i tramwajach. Jak się okazało dzieci z grupy II „Pszczółki” dobrze już znają podstawowe reguły bezpieczeństwa, zachowania się oraz konieczności skasowania biletu. Podczas naszego spotkania każdy przedszkolak otrzymał bilet, który samodzielnie skasował, a chwilę później jak się okazało,  uczestniczyliśmy w prawdziwej kontroli biletowej. Oczywiście zostaliśmy nagrodzeni odznaką wzorowego pasażera. Jedną z największych atrakcji w zajezdni był przejazd autobusem przez myjnię i warsztat, a także możliwość zajęcia fotela kierowcy, użycie klaksonu oraz wydanie przez mikrofon komunikatu znajdującym się w środku pasażerom, czyli reszcie grupy Pszczółek. To był rewelacyjny dzień!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-23

11 kwietnia przybyła do naszego przedszkola Agencja Artystyczna Pana Kszystofa Gajewskiego, która wraz z udziałem dzieci z najstarszej grupy „Mróweczki” wystawiła przedstawienie pt. „Smok”. Była to niezwykła opowieść o przyjaźni smoka zamieszkującego wulkaniczną wyspę i pilota, który lądując awaryjnie dotarł przypadkowo właśnie na smoczą wyspę. Głównym celem w przedstawieniu było odszukanie zaginionych dzieci smoka – małych smoczków, które jak się potem okazało przebywają niedaleko wulkanu. Wiele ciekawych i życzliwych zwierzątek pomogło w ich odszukaniu i bezpiecznym sprowadzeniu do zatroskanego taty Smoka. Jednak nie były to przypadkowe zwierzęta, gdyż w ich rolę wcieliły się nasze starszaki. Jedne zaprezentowały się jako smoki, inne odgrywały role małpek, nie zabrakło także ptaków. „Mróweczki” doskonale wcieliły się w swoje role, w całości prezentując bogaty wachlarz teatralnych umiejętności. Całości dopełniły wspaniałe efekty wizualne oraz dźwiękowe, co jakiś czas przeplatane wspólną zabawą, śpiewem i tańcem. Na koniec tak atrakcyjnego przedstawienia byliśmy pełni podziwu dla naszych małych aktorów, których oklaskiwaliśmy głośno i z dumą.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-18

Przedszkolne bajanie z wiosną rozpoczęło cykl czytania Małym Odkrywcom. Nasze Panie czytały wszystkim dzieciom wiersze o wiośnie znanych polskich poetów. „Mróweczki” po spotkaniu tak radośnie przedstawiły wiosnę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-05

Dzieci z grupy II „Pszczółki” w marcu wybrały się do Piekarni „U Piekarzy”. Na początku naszej wycieczki zostaliśmy gorąco i serdecznie powitani, następnie Pani Piekarz dokładnie i starannie zapoznała nas z procesem wytwarzania świeżych chlebów i bułek. Poznaliśmy podstawowe składniki, z których wyrabia się ciasto: mąka, woda, drożdże i odrobina soli. Każdy składnik mieliśmy okazję dokładnie obejrzeć i dotknąć. Po dokładnym umyciu rąk każdy przedszkolak otrzymał swoją część ciasta i rozpoczęliśmy wcielanie się w prawdziwego piekarza. Delikatnie ugniataliśmy ciasto i posypywaliśmy mąką, aby nam się nie przyklejało do blatu, następnie z wielką ostrożnością każde dziecko swój wyrób umieściło w foremce, która parę minut później trafiła do rozgrzanego pieca. W czasie, gdy nasze chlebki piekły się w piecu, mieliśmy okazję zajrzeć prawie we wszystkie zakamarki piekarni. Jedną  z wielu atrakcji piekarni był stary piec pochodzący z 1944 roku, który oczywiście został zastąpiony już sprzętami nowoczesnymi. Podpatrywaliśmy także, w jaki sposób cukiernicy wyrabiali ciasta, ciasteczka i torty. Unoszące się w powietrzu zapachy słodkości powodowały, że każdy marzył, aby coś skosztować. Oczywiście i o tym piekarze nie zapomnieli, ale trochę utrudnili nam zadanie ponieważ, tę słodkość każdy musiał sobie sam stworzyć i ozdobić lukrowymi i kolorowymi posypkami. Po słodkiej przekąsce przyszedł czas sprawdzenia czy nasze chlebki są już gotowe. Po wystygnięciu spakowaliśmy nasze wypieki i (mamy nadzieję) z apetytem zjedliśmy z całą rodziną na kolację. Nasza wyprawa dobiegła końca, ale każdy będzie wspominał to smacznie i słodko:-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-04-04

16 marca w naszym przedszkolu odbyła się IV Edycja Rodzinnego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorkami konkursy były nauczycielki z grupy III „Motylki”. Tym razem rodzinne duety prezentowały wybrane przez siebie wiersze znanych i lubianych autorów: Danuty Wawiłow, Ludwika Jerzego Kerna, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Nie zabrakło oczywiście Jana Brzechwy, Danuty Gellner . I tak można bez końca wymieniać, bo kto z nas dzieci i dorosłych nie zna ich utworów.  Rodzina i dzieci wykazały się dużą pomysłowością w przygotowaniu strojów i rekwizytów. Wcielili się w prawdziwych aktorów. Wszystkie występy wypadły doskonale i zachwyciły publiczność – co wyrażały gromkie brawa. Konkurs stał się przedszkolną tradycją, więc do zobaczenia za rok!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-28

Pierwszego dnia wiosny w naszym przedszkolu nie dość, że było wszędzie zielono za sprawą koloru ubrań, w jakich tego dnia przybyły do przedszkola dzieci, ale także i zdrowo. Z myślą o przybyłej do nas Pani Wiośnie postanowiliśmy przygotować smaczne i kolorowe sałatki oraz surówki. Dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek postanowiły zrobić wspólnie pyszną i pełną witamin sałatkę owocową, natomiast Motylki i Mróweczki zdecydowały się na warzywa, przyrządziły dla siebie innych przedszkolaków pyszne surówki oraz sałatkę jarzynową. Była to niesamowita okazja do rozmowy na temat walorów zdrowego odżywiania się oraz konieczności spożywania dużej ilości warzyw i owoców ze względu na zawarte w nich witaminy. Przy tej sposobności nasze przedszkolaki doskonale poznały wygląd zewnętrzny, kolor, smak a nawet zapach wybranych owoców i warzyw. Niesamowitą radość i mnóstwo satysfakcji dało dzieciom możliwość samodzielnego krojenia i wrzucania do miski. Oczywiście odpowiednio wcześniej przeszliśmy rozmowę dotyczącą przestrzegania zasad bezpieczeństwa i utrzymania czystości. Gdy te zdrowe, kolorowe i witaminowe posiłki były gotowe, nadszedł najprzyjemniejszy czas - czyli prawdziwa uczta. Mniami… Zjedliśmy wspólnie i z apetytem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-27

Impreza z cyklu Przedszkoliada Tour 2017 odbyła się w sobotę, 11 marca, w szczecińskiej hali przy ulicy Twardowskiego. Trybuny wypełniły się rodzinami aktywnych przedszkolaków, aby dopingować swoje dzieci podczas imprezy. W szczecińskiej hali było gwarnie, głośno, wesoło, a uśmiechy nie schodziły z twarzy – zarówno kibiców, jak i niezwykle pochłoniętych wydarzeniem przedszkolaków. Na trybunach panowała niesamowita atmosfera. Rodzice poprzebierani, z transparentami, balonami i pomponami ogłuszająco dopingowali swoje pociechy. Rozgrzewkę poprowadziła instruktorka Zumby, która pokazała dzieciakom jak rozgrzać się przed ćwiczeniami w rytm dynamicznej muzyki. Dla dzieci przygotowano osiem stacji, na których nasze aktywne przedszkolaki mogły pokazać rodzicom, czego do tej pory nauczyły się na zajęciach z piłki. Na środku hali przygotowano boisko, na którym dzieci mogły rozegrać między sobą mecz. Przedszkolaki próbowały swoich sił w wielu dyscyplinach – piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej i gimnastyce sportowej. Stacji aktywności było wiele i każdy znalazł coś dla siebie, a niejeden z przedszkolaków zaskoczył rodziców swoimi umiejętnościami. Pokonać bramkarza, przeczołgać się pod niskimi przyrządami, skoczyć na mini trampolinie – żadna konkurencja, nawet ta troszkę trudniejsza, nie stanowiła dla maluchów problemu. Wszystkie dzieci odważnie podchodziły do zadań sportowych i próbowały swoich sił we wszystkich aktywnościach. Nie mogło zabraknąć honorowego gościa każdej przedszkoliadowej imprezy, czyli kangura , któremu towarzyszyli: Wilk, Gryfuś i Chemiczek,  czyli maskotki szczecińskich klubów sportowych. Dzieci uczestniczyły w imprezie bardzo aktywnie. Wszystkie stacje sprawiały im ogromną frajdę. Na koniec wszystkie dzieci dostały pamiątkowe medale oraz dyplomy za uczestnictwo w imprezie.
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-21

Tak bawiły się "Mróweczki" na balu karnawałowym w Szkole Podstawowej...

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-03-06

14 lutego nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Świętego Walentego. Tego dnia w naszej placówce wszystko było czerwone, począwszy od naszych ubrań, dekoracji, balonów kończywszy na naszych policzkach. Zabawę rozpoczęliśmy od zapoznania się z tradycją i symboliką tego święta, dowiedzieliśmy się na czym ono polega, i z jakimi emocjami jest związane. Na dobry początek przekazaliśmy sobie serduszko przyjaźni – a po tym geście, rozpoczęliśmy zabawę. Były zagadki, występy autorskie i znane nam piosenki. Najwięcej radości sprawiły nam walentynkowe tańce i zabawa z balonami. Tego dnia także działała w naszym przedszkolu poczta walentynkowa, każde dziecko otrzymało własnoręcznie wykonaną przez innego przedszkolaka walentynkę. Na koniec nasze uśmiechy i rewelacyjne humory uwieczniliśmy na zdjęciach w specjalnie przygotowanej "serduszkowej ramce". To był naprawdę szczęśliwy dzień – przepełniony radością, uśmiechem i pozytywnym nastawieniem:-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-20

9 lutego - w czwartkowy mroźny i zimowy poranek nasze przedszkolaki z grupy „Biedronki” i „Pszczółki” postanowiły trochę przegonić zimę i wyruszyły tu gorącej i afrykańskiej przygodzie. Dzieci z pełnym zapałem i chęciami wzięły udział w warsztatach rytmiczno-muzycznych na egzotycznych instrumentach. Na samym początku zapoznaliśmy się z nimi: były bębny afrykańskie, grzechotki, marakasy, a także instrumenty perkusyjne. Uczyliśmy się ich brzmień w różnych tonacjach, szybko-wolno. Każde dziecko miało okazję grania na wybranym przez siebie instrumencie, nie było to jednak takie proste jak się wydawało, bowiem takie granie wymagało dużego skupienia i wyczucia rytmu. Zapoznaliśmy się także z afrykańskimi tańcami i wspólnie w nowopoznanych rytmach bawiliśmy się ze sobą. Zajęcia te wywołały u naszych przedszkolaków naturalną ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia, dostarczyły inspiracji i wprawiły nas w rewelacyjny humor i nastrój. To była świetna i bardzo głośna zabawa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-16

8 lutego wszystkie grupy naszych przedszkolaków odbyły ważną i cenną lekcję języka migowego. Podczas zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi” okazało się, że nasz gość Miś chyba nie ma ochoty się z nami bawić, bo nie reagował na nasze słowa. Dzieci na początku były zdziwione, ale już po krótkiej chwili zorientowały się, że on nas wcale nas nie słyszy. Więc rozpoczęliśmy rozmowę o tym, w jaki sposób porozumiewają się osoby niesłyszące lub niedosłyszące, i co to w ogóle jest język migowy. Więc pierwszym krokiem było nauczenie się w jego języku powitania „dzień dobry”. Miś od razu się rozweselił i małym kroczkami zaczął wpuszczać nas do swojego świata poprzez znaczące gesty języka migowego. Razem z nim przy słowach piosenki „Proszę, przepraszam, dziękuję” ćwiczyliśmy podstawowe zwroty grzecznościowe. Poznaliśmy także, w jaki sposób pokazuje się zwierzątka, był słoń, pies, kotek. Dzieci były zachwycone zdobywaniem nowych doświadczeń. Gdy przyszedł czas pożegnania, zostaliśmy jeszcze obdarowani przez naszego gościa słodkim upominkiem. Dziękujemy Misiu, za tak cenną lekcję:-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-13

26 stycznia nasze przedstalaki brały udział w przedstawieniu interaktywnym Pani Anny Gielarowskiej pt. "O Zosi, która spadła z nieba". Aktorami, którzy odgrywali role w tym teatrzyku były same dzieci. Teatr przedstawiał opowieść o małej myszce o imieniu Zosia, która pewnego pięknego i słonecznego dnia postanowiła opuścić swoją norkę, aby wyjść na pachnącą kwiatami łąkę i rozkoszować się promieniami słońca i cudną wiosenną przyrodą. Cała rodzina myszki Zosi przestrzegała ją, aby nie opuszczała bezpiecznego domu i żeby uważała na siebie, gdyż tam mogą czyhać na nią różne niebezpieczeństwa. Gdy już dotarła do swojego wymarzonego miejsca wszystkie kwiaty, motyle, ptaszki ją obserwowały. Czynił to także latający na błękitnym niebie myszołów, który spostrzegłszy swą potencjalną zdobycz zaczął się powoli zbliżać, aż mógł ją pochwycić. Tak też się stało, mała myszka Zosia dzielnie walczyła i udało się jej uwolnić ze szponów myszołowa, lecz upadając na ziemię skaleczyła się w kolano. Jej ciche popłakiwanie usłyszał królik, przechadzający się nieopodal, poradził jej spotkanie z borsukiem, który opatrzy jej ranę. Nastała noc i mała Zosia została sama w lesie. Na jej szczęście spotkała jeża, który zaproponował, aby udała się do starego dębu i tam przenocowała. Jednak drzewo było już całe zajęte, spało już w nim 12 wiewiórek, na trzech gałęziach uwiły gniazda ptaki, ale na całe szczęście dąb zaproponował spokojny sen w swoich korzeniach. Gdy noc już się skończyła Zosia po przebudzeniu zaczęła szukać pożywienia. Nieopodal spostrzegła również małą myszkę, ale leśną, której z  plecaka wypadały ziarenka. Zosia powolutku i bardzo dokładnie zbierała ziarenka, jedno po drugim. Tak samo czynił to wróbel, który również skubał znalezione ziarna. Myszka Zosia opowiedziała mu całą swoją przygodę, a przyjazny wróbelek postanowił jej pomóc i zabrać ją z powrotem do domu. Gdy to uczynił cała rodzina była szczęśliwa, że małej myszce nic się nie stało. Było to przedstawienie pełne ważnych przesłań i cennych morałów. Nauczyło nas, że zawsze trzeba być pomocnym i życzliwym dla innych, a siła przyjaźni uczy nas szacunku i zrozumienia dla drugiej osoby.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-02-06

W styczniu nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Bezpieczny przedszkolak”. Tego dnia dzieci miały możliwość spotkać się z policjantami, którzy dokładnie omówili podstawowe zagadnienia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz, w jaki sposób nasze przedszkolaki powinny zachować się na oznakowanym i nie oznakowanym przejściu dla pieszych. Wspólnie rozmawialiśmy o rodzajach świateł – kiedy możemy wejść na przejście dla pieszych, a kiedy należy się rozejrzeć w lewo, w prawo i znowu w lewo. Następnie przyszedł czas na działania praktyczne - dzieci pod czujnym okiem policjanta ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna może być praca policjanta. Lecz od tego momentu już wiemy, że policjant jest naszym sprzymierzeńcem, który zawsze służy nam pomocą.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-25

Karnawał to niezwykły czas balów i zabaw. Na karnawał z utęsknieniem czekają zarówno dorośli, jak i dzieci, którym ogromną radość sprawia możliwość przebrania się w bajkową postać oraz wcielenie się w swojego ulubionego bohatera lub bohaterkę. Aby to wszystko dzieciom umożliwić i spełnić ich marzenia -  w naszym przedszkolu 11 stycznia odbył się bal karnowałowy. Wszystkie przedszkolaki już od samego rana przybyły do przedszkola bardzo podekscytowane dzisiejszym wydarzeniem. Nie mogły się doczekać zbliżającej się zabawy. Zaraz po śniadaniu założyły swoje stroje balowe i w mgnieniu oka zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki i piratów, batmanów, spidermanów czy nawet pokemona. Aż trudno było rozpoznać, kto kryje się za tymi wspaniałymi przebraniami. W całym przedszkolu słychać było skoczne nutki. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim dzieciom towarzyszyła radość, uśmiech na twarzach, a cała zabawa karnawałowa przebiegła w niesamowitej i gorącej atmosferze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-16

21 grudnia dzieci z grupy II „Pszczółki” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 33 przez uczniów z klasy „0” na przedstawienie bożonarodzeniowe „Jasełka”. Nauczycielka Pani Żaneta z uśmiechem na ustach powitała całą naszą grupę i oprowadziła nas po szkole prezentując specjalne miejsce w szkole, gdzie znajudje się szopka bożonarodzeniowa. Mieliśmy także okazję zajrzeć do kilku sal szkolnych. Następnie przywitaliśmy się z dziećmi z „zerówki” i przedstawiliśmy się sobie nawzajem. Uczniowie byli bardzo podekscytowani naszą wizytą i zaprosili nas na swój występ. Oglądaliśmy z zaciekawieniem w wykonaniu uczniów historię narodzin Jezusa i razem z nimi śpiewaliśmy znane nam kolędy. Na koniec naszego spotkania podziękowaliśmy za zaproszenie i mieliśmy jeszcze kilka chwil na wspólną zabawę. To było super doświadczenie i dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie i ugoszczenie nas w szkole!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-10

W grudniu nasze przedszkolaki, które brały udział w konkursie na „Najpiękniejszego Anioła Świątecznego” wybrały się do Przedszkola Publicznego nr 27 „Żagielek” na rozstrzygnięcie konkursu. Bardzo miło i ciepło powitała na Pani Dyrektor, która podziękowała za tak piękne prace dostarczone na konkurs. Następnie dzieci z grupy „Wikingów” zaprezentowały dla nas część artystyczną. Były tańce, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek oraz to, na co nasze dzieci czekały najbardziej, czyli wręczenie dyplomów i nagród. Mieliśmy możliwość obejrzenia i podziwiania wszystkich prac, i oczywiście wszystkie Anioły były piękne, zachwycające i niepowtarzalne. Po uroczystym wręczeniu upominków wykonaliśmy jeszcze wspólne zdjęcie. Dziękujemy za tak ciepłe i mile spędzone chwile!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-01-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-20

We wtorek 6 grudnia w naszym przedszkolu panowało wielkie poruszenie i zniecierpliwienie, ponieważ wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.  Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Nieoczekiwanie, po śniadaniu ta wspaniała wiadomość dotarła do wszystkich grup, że niespostrzeżenie Mikołaj już dotarł do przedszkola, więc wszyscy wyszliśmy, aby powitać długo oczekiwanego gościa. Mimo braku białego puchu, Mikołaj przybył do dzieci w asyście swojej pomocnicy Śnieżynki. Na jego wizytę dzieci długo i niecierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo sympatycznej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie przedszkolaki prezentami oraz słodkościami i poprosił, aby były grzeczne przez cały rok, a nie tylko dzisiaj! Dołączamy się do prośby Mikołaja:-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-08

30 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały spotkanie z Panią dr Moniką Niewiadomską – kynoterapeutą. Przybyła ona do nas z jednym ze swoich podopiecznych – psem rasy border collie o wdzięcznym chodź zaskakującym imieniu „Tornado”. Gdy pies wszedł na sale wraz ze swoją panią dzieci od razu się ożywiły i zaczęły się z nim witać, ten oczywiście odwzajemnił szybko ich sympatie przyjacielskimi figlami. Pani Monika opowiedziała dzieciom krótko o „Tornado”, następnie każdy się przywitał z psiakiem. Potem przyszła pora na zaprezentowanie umiejętności i sztuczek w wykonaniu Tornado, który prezentował się rewelacyjnie skacząc przez obręcz czy podając łapę. Jak się okazało nasz gość potrafi także wykonać inne sztuczki, oczywiście czym zdobył sobie serca i podziw naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za spotkanie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-08

28 listopada „Pszczółki”, „Motylki” i „Mróweczki” wybrały się do Bazyliki Archikatedralnej pw. Świętego Jakuba Apostoła. Bardzo serdecznie przywitał nas ksiądz Bartek, który na początku zapoznał się z naszymi przedszkolakami. W prezbiterium dzieci odbyły pogadankę na temat miejsca, w którym się znajdują oraz czym jest chrzest święty. Mieliśmy także okazję posłuchać organ, które są jednymi z najbardziej rozbudowanych w Polsce. Organista pan Michał prezentował nam możliwości tego instrumentu. Dzieci próbowały odgadywać melodie pochodzące z różnych dziecięcych bajek m.in. pszczółki Mai. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie Kaplic znajdujących się w Bazylice. Koleją atrakcją było wjechanie na taras widokowy, z którego dzieci podziwiały panoramę miasta. Na szczęście pogoda nam dopisała więc widok na Szczecin był niesamowity.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-05

25 listopada w naszym przedszkolu wspólnie obchodziliśmy misiowe święto w ramach Międzynarodowego Dnia Misia. Zabawa rozpoczęła się krótkim przedstawieniem pt. „Urodziny Kubusia Puchatka – w Stumilowym Lesie”. Obie Panie Marty z grupy III „Motylki” przygotowały dla wszystkich dzieci z przedszkola niespodziankę – wcieliły się w rolę bohatera z bajki „Miś i Margolcia”. Atrakcji było wiele m.in. gimnastyka z Kubusiem Puchatkiem, układanie puzzli na czas, przekładanie kuchenną rękawicą wykałaczek z talerzyka na talerzyk, kolorowanie obrazków – bohaterów Stumilowego Lasu, misiowy pokaz mody, wspólne pieczenie tortu. W prezencie urodzinowym Kubuś Puchatek otrzymał słodką niespodziankę, mega tort przygotowany przez dzieci. Na zakończenie zabrzmiało głośne 100 lat, było dużo uśmiechu, dużo pozytywnej energii. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-01

Konkurs „Szalonej Dyni” adresowany był do wychowanków wszystkich grup przedszkolnych. Konkurs cieszył  się olbrzymim zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Wpłynęło dużo ciekawych prac . Dzieci „zaczarowały dynie” w różne postacie np. kota, zaczarowaną karetę, bałwana Olafa, pirata itp. Prace konkursowe zachwyciły wszystkich. Gratulujemy!!! Chcąc pochwalić się pomysłowością dzieci biorących udział w konkursie „Szalonej Dyni”, została zorganizowana wystawa pokonkursowa. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-22

Od września 2016 r. w grupie III „Motylki” trwa akcja spotkań z książką „Rodzice czytają dzieciom”, w ramach społecznej akcji kampanii „Cała Polska…” . W ustalonych terminach w ciągu roku chętny rodzic przychodzi do grupy i czyta ulubioną książeczkę swojego dziecka. Grupę „Motylki” odwiedziła Ciocia Krzysia Pawlaka Pani Maria Konopnicka, która przeczytała m.in. jedną z historii małego żółwia Franklina. Nie tylko wyjątkowo zaprezentowała treść opowiadania, ale również pobawiła się z dziećmi. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Gościliśmy również mamę Igorka, Panią Anię Maślankowską. Dzieci rozwiązywały zagadki o zwierzątkach, podczas zabaw próbowały naśladować sposoby poruszania się przeróżnych postaci. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Czekam na kolejnych chętnych rodziców.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-21

W październiku przedszkolaki z gr. III „Motylki” wraz z opiekunami odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tych książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przeglądały książki na półkach, szczególnie zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Dzieci zobaczyły jak wygląda Karta Czytelnicza, poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci obejrzały bajkę pt. „Świnka Peppa w bibliotece”, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z ulubionych bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka przeczytała niezwykłą bajeczkę dla dzieci niewidomych – dotykiem czytania – pt. „Kropeczka” oraz wręczyła zakładki do książek. Dziękujemy za miłe spotkanie i do zobaczenia!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-19

Patataj, patataj pojedziemy w cudny kraj” – słowami piosenki rozpoczęła się 10 listopada uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości. W tym roku uroczystość przygotowała grupa najstarsza „Mróweczki”. Poprzez wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym młodzi przedszkolacy poznali wiele ciekawostek o naszym kraju. Jak wygląda flaga Polski? Co to jest godło Polski? Jak brzmi Mazurek Dąbrowskiego? Dlaczego świętujemy Dzień Niepodległości 11 listopada? – oto niektóre z pytań, to na nie dzieci uzyskały odpowiedzi poprzez udział w Akademii. Odświętne stroje, biało-czerwone kotyliony i powiewająca flaga Polski na tle patriotycznej dekoracji stworzyły niepowtarzalną atmosferę. Obchodzenie i wspólne świętowania Dnia Niepodległości powoli staje się tradycją naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że zapadnie on długo w pamięci naszych „Małych Polaków” i pomoże kształtować pozytywne postawy i uczucia do swojego kraju.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-15

Powinniśmy Świętować 27 października, lecz jak to bywa, nie zawsze udaje się założone wcześniej plany zrealizować, więc Pierwsze Urodziny jako „Mali Odkrywcy” celebrowaliśmy 9 listopada. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich, dla dzieci, nauczycieli, pani dyrektor oraz wszystkich pracowników naszego przedszkola. W tę środę na znak ważności i podkreślenia jak istotny jest to dzień wszyscy ubraliśmy się bardzo elegancko. Naszą uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która opowiedziała krótko, co oznacza nasza nazwa „Mali Odkrywcy” oraz z czym jest związane logo przedszkola. Po przemowie każda z grup przedstawiła przygotowaną przez siebie prezentację swoich umiejętności, były radosne piosenki, wiersze oraz taniec w wykonaniu dzieci z grupy „Motylków”. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące naszego przedszkola oraz osób w nim pracujących. Każda dobra odpowiedź oczywiście była nagradzana słodką niespodzianką. Po odśpiewaniu przez wszystkie przedszkolaki naszego hymnu, wspólnie zaczęliśmy świętować. Główną atrakcją, na którą dzieci czekały był wielki i smakowity tort urodzinowy „Małych Odkrywców”.  Jednak najistotniejszym przesłaniem naszych pierwszych urodzin były życzenia – aby kolejne lata naszej placówki były przepełnione uśmiechem i szczęściem dzieci, aby przedszkole „Mali Odkrywcy” zawsze było miejscem przyjaznym i ciepłym oraz kojarzyło się ze wspaniałą atmosferą i radością dla wszystkich. STO LAT…!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-15

17 października w naszym przedszkolu po raz drugi obchodziliśmy Dzień pomidora- "La tomatina". Aby uczcić ten dzień sala została ozdobiona papierowymi pomidorami i wszystkie dzieci przybyły ubrane na czerwono, Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda uprawa pomidorów oraz co jest potrzebne, aby wyrosły pyszne i słodkie. Przedszkolaki odkryły, że istnieje wiele odmian pomidorów, które przybierają różne kształty, barwy i rozmiary. Była to jednocześnie okazja, aby dowiedzieć się, jakie produkty otrzymuje się z tego pysznego i zdrowego warzywa. Najodważniesie przedstawiciele grup przeszli test na prawdziwych wielbicieli pomidorów. Zadanie polegało na wypiciu soku pomidorowego z uśmiechem na twarzy. Gratuacje, udało się to wszystkim! Kolejnym punktem programu było spotkanie z "Tio Spanish"- paluszkowym wujkiem, który był narratorem krótkiego filmiku prezentującego obchody La tomatina- corocznego święta obchodzonego w hiszpańskiej miejscowości Bunol, podczas którego uczestnicy obrzucają się nawzajem pomidorami. Po prezentacji nastąpił czas, by przedszkolaki wzięły udział w Tomatinie. Każdy został wciągnięty do szalonej zabawy. Nasza pomidorowa bitwa choć sucha i bardzo czerwona. Sygnał do zakończenia bitwy oznaczał też koniec wspaniałej zabawy i dnia pomidora. Było super!!!
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-25

7 października dzieci z grupy II „Pszczółki” wybrały się do pobliskiej Fabryki Słodyczy „Cukier-Lukier”. Swoją wizytę rozpoczęły od głosowania jakiego smaku lizaki za moment powstaną, większością głosów zapadła decyzja, że będzie to smak „gumy balonowej”. I tak ruszyła produkcja masy cukierkowej podczas której rozmawialiśmy o owocach i ich kolorach. Gdy kolorowa masa była już gotowa każdy przedszkolak otrzymał jej niewielką część, aby stworzyć swojego lizaka w kształcie do wyboru kwiatek lub serce. Oczywiście przesympatyczne Panie nam w tym ciutkę pomagały. A po tym pracowitym, chodź bardzo przyjemnym doświadczeniu mogliśmy odpocząć w kąciku zabaw. Tego dnia pogoda nam dopisała, a uśmiech zagościł na ustach każdego dziecka, byliśmy z siebie bardzo dumni, że stworzyliśmy taką słodkość. Mniami… palce lizać!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-23

4 października wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w przezabawnym przedstawieniu o wdzięcznym tytule "Kotek" w wykonaniu Agencji Artystycznej Pana Krzysztofa Gajewskiego. Akcja widowiska rozgrywa się w Londynie na Flower Street, gdzie pewnien śliczny kotek poszukuje schronienia. Oczywiście znajduje je u dobrodusznego i miłosiernego ogrodnika, który użycza mu ciepły kąt i miskę mleka. Ale to dopiero początek całej przygody, ponieważ śliczny i przemiły z początku kotek okazuje się złośnikiem, który przysparza wielu kłopotów swojemu nowemu przyjacielowi oraz mnóstwa problemów i na okrągło tylko wymyśla nowe psory i psikusy, z których oczywiście dzieci nie mogą powstrzymać się od śmiechu. Przedstawienie wprawiło nas w rewelacyjny nastrój, zwłaszcza, że mieliśmy okazję do wspólnego śpiewania, tańczenia i zabawy. Oczywiście nie obeszło się od wysunięcia bezcennego morału, który mówi, że warto być dobrym dla innych, pomagać sobie nawzajem, ponieważ inni pomogą nam, gdy to my będziemy w potrzebie!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-06

28 września dzieci z grupy I „Biedronki” i II „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę autokarową do Bobolina na Wiejskie Podwórko, aby uczcić „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Chodź nie była to pierwsza wizyta, co niektórych naszych przedszkolaków na wiejskim podwórku, to mimo wszystko wywołała wiele emocji. Po dotarciu na miejsce, zaczęliśmy od zwiedzania i spaceru po podwórku, przywitaliśmy się z jego mieszkańcami czyli wiejskimi zwierzątkami. Kurki chętnie i bez oporów jadły nam prawie „z ręki”, dołożyliśmy świeżego sianka dla królików, podziwialiśmy pawie i kaczki, trochę poprzeszkadzaliśmy w leniwym odpoczynku śwince i oglądaliśmy pokaz sztuczek w wykonaniu psa. Po tych ważnych, aczkolwiek męczących przyjemnościach przyszedł czas na zasłużony odpoczynek przy stole i ciepłej kiełbasce z ogniska. Po posiłku wszystkie przedszkolaki zanurzyły się w beztroskiej zabawie, bujaliśmy się na huśtawkach, zwiedzaliśmy zakamarki domku na drzewie, budowaliśmy z piasku, skakaliśmy na trampolinie, a nawet strzelaliśmy z łuku. Tego dnia pogoda nam dopisała i szczęśliwe, uradowane, z uśmiechem na twarzy przedszkolaki pożegnały się i podziękowały za cudowną przygodę i szczęśliwe wróciły do przedszkola. To była bardzo udana wyprawa!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-03

Korzystając z pięknej jesiennej pogody poszliśmy spacerkiem do szczecińskiej Filharmonii na spotkanie z muzyka klasyczną, tego dnia poznaliśmy instrumenty wchodzące w skład kwintetu, który prezentował na wesoło melodie ze znanych nam bajek. To rodzina instrumentów dętych: flet, klarnet, waltornia, fagot i obój, one towarzyszyły nam podczas pobytu w naszej filharmonii. Bardzo nam się podobało! Chętnie tu wrócimy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-02

23 września pojechaliśmy tramwajem nr 9 nad Jezioro Głębokie. Tak jak co roku witamy tu zmieniające się pory roku. W radosnym słońcu mogliśmy wyhasać się, zjeść śniadanie na powietrzu, poszukać oznak jesieni. Udało nam się zebrać koszyk szyszek ,które wykorzystamy na zajęciach w przedszkolu. Będziemy tęsknić za Latem i jego piękną pogodą, ale Jesień na razie wita nas też słońcem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-02

21 września przy wspaniałej jeszcze letniej pogodzie i ciepłych promieniach słońca w naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Spotkanie tego dnia umilała nam zabawa w wykonaniu Agencji Artystycznej Pana Krzysztofa Gajewskiego, który porwał nas na długi i ciekawy rejs po otwartym morzu wraz z prawdziwymi piratami. Jak się okazało na pokładzie statku pirackiego nasze przedszkolaki przeżyły mnóstwo ciekawych i niezapomnianych przygód. Podczas zabawy spotkały groźne morskie zwierzęta, śpiewały szanty, ścigały się w tunelu, ciekawym przeżyciem był również taniec z ośmiornicą. Nasz festyn dostarczył zarówno dzieciom jak i rodzicom ogrom uśmiechu, wspaniałego nastroju oraz  super zabawę. Spotkanie w ogrodzie urozmaicone było jeszcze jedną atrakcją – słodkościami. Kto miał ochotę na „małe co nieco” mógł skosztować pysznych i niepowtarzalnych smaków w naszej kawiarence, gdyż w tym roku rodzice wyjątkowo rozpieścili nasze podniebienia słodziutkimi i pachnącymi wypiekami. Aż trudno było się oprzeć …
Bardzo dziękujemy za wspaniałą atmosferę oraz miło spędzony czas i czekamy na wynik konkursu na "najsmaczniejsze ciasto" festynu!!!

 

data dodania: 2016-09-22

Archiwum galerii 2019/2020
Archiwum galerii 2018/2019
Archiwum galerii 2017/2018
Archiwum galerii 2016/2017
Archiwum galerii 2015/2016