Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole Publiczne nr 29
Strona głowna  /  Galeria
WITAMY W DZIALE GALERIA !!!
Galeria

Motylki postanowiły przedłużyć sobie obchody Dnia Dziecka i w czwartek 9 czerwca odwiedziły szczecińską lizakownię „Cukier-Lukier”, w której jak sama nazwa mówi produkuje się najsmaczniejsze i najkolorowsze lizaki na świecie. Większością głosów wybrano smak – zielone jabłuszko i zaczęła się produkcja. Najpierw wylano do formy gorącą masę, potem dodano naturalne barwniki pochodzenia roślinnego i zaczęło się formowanie lizakowej masy. Gotową masę podzielono na małe kawałeczki, z których powstały lizaki – serduszka, kwiatki, ludziki. Na koniec pakowanie i gotowe. Dzieci dowiedziały się, że miła ale też trudna praca- wymagająca dużo siły. Wycieczkę można uznać za udaną, lizaki były przepyszne a unoszący się cukierkowy zapach zachwycał wszystkich. Może wrócimy tam za rok…?

data dodania: 2016-06-20

Dnia 01.06. z okazji Dnia Dziecka naszych przedszkolaków odwiedzili bajkowi goście – Czerwony Kapturek i inni bohaterowie. Dotąd dobrze znana dzieciom bajka o losach dziewczynki, babci i złego wilka, została przedstawiona w zupełnie innej, zmodernizowanej odsłonie – z dużą dawką dobrego humoru. Wilk, jak się okazało – wcale nie taki zły,  prezentował swoje talenty muzyczno-wokalne: śpiewał i grał na gitarze, zmorą lasu okazały się być dwie turystki, które postanowiły rozpalić ognisko – nie obyło się bez interwencji strażaków. O dobry humor prężnie dbali również narratorzy – muchomor i prawdziwek. Na zakończenie Czerwony Kapturek obdarował wszystkie dzieci słodkimi niespodziankami. Przedstawienie teatralne przygotowali i wystawili rodzice i wychowawczynie dzieci z grupy II „Pszczółki”. W rolach głównych wystąpili: Czerwony Kapturek – mama Iwa Jasionowskiego, Wilk – tata Zosi Szymańskiej, Mama/Babcia – mama Krzysia Pawlaka, Muchomor – tata Wojtka Wierzbickiego, Prawdziwek/Leśniczy – tata Laury Koniecznej, Wiewiórka – mama Tymona Grzelińskiego, Strażacy – mama Olusia Graczyka, tata Antosia Rozpłocha, turystki – wychowawczynie grupy „Pszczółki”. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, przedstawienie wywołało mnóstwo śmiechu i pozytywnej energii, zachwyt w oczach dzieci rodziców występujących w przedstawieniu – bezcenny. Za ogromne zaangażowanie, pracę włożoną w przygotowania, poświęcony czas, dobry humor – serdecznie dziękujemy!!!

data dodania: 2016-06-20

Wszystkie przedszkolaki 8 czerwca obchodziły Dzień Sportu. Tego dnia nasz ogród przedszkolny zamienił się w miejsce zaciętych chodź bardzo przyjaznych konkurencji sportowych. Szybka, ale bardzo dokładna rozgrzewka i byliśmy już gotowi do rozpoczęcia naszych zmagań sportowych pod słynnym już hasłem „To nie pomyłka – przedszkole i piłka” i wtedy pojawił się gość specjalny, rozpoznany już wcześniej przez przedszkolaki Kangur, który przywitał się ze wszystkimi dziećmi. Następnie przystąpiliśmy do poszczególnych konkurencji sportowych, był: rzut przez siatkę do tunelu, slalom drabinkowy z piłką, odbijanie piłki rakietką oraz słynne strzały na bramkę.  Tego dnia pogoda nam dopisała, a na twarzach wszystkich dzieci pojawił się słoneczny uśmiech. Był to czas spędzony w rewelacyjnej atmosferze zabawy. Wszyscy byliśmy zachwyceni!!!

data dodania: 2016-06-15

4 czerwca w przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Hiszpański. Tego dnia rozbrzmiewały hiszpańskie rytmy, salę gimnastyczną dekorowała hiszpańska scenografia a dzieci przybyły ubrane w stroje hiszpańskie. W części artystycznej wspólnie wyruszyliśmy na wycieczkę do Hiszpanii. Śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy rymowanki oraz prezentowaliśmy teatrzyk po hiszpańsku. Dotarliśmy do stolicy kraju- Madrytu, a także na słoneczne wybrzeże Costa del Sol w Andaluzji. Po drodze dowiedzieliśmy się co to jest flamenco, corrida oraz la tomatina. Nasza wycieczka  zakończyła się hiszpańską fiestą, podczas której wszyscy tańczyliśmy w rytmie latino. Po prezentacji części artystycznej nastąpił czas, by posmakować tradycyjnych potraw hiszpańskich. Dzieci miały okazję spróbować takich dań jak tortilla de patatas, turrón czy równie słynne hiszpańskie przystawki- tapas. Dzień hiszpański dobiegł końca, ale niesamowite wrażenia z gorącej Hiszpanii pozostaną z nami na długo.

data dodania: 2016-06-14

6 czerwca przedszkolaki z grupy Mróweczki zostały zaproszone na zwiedzanie pobliskiego Hotelu Novotel. Początek naszej wycieczki rozpoczęliśmy od uporządkowania sobie najważniejszych  informacji, a mianowicie, kto przyjeżdża do hotelu, w jakim celu, a także od zapoznania się z osobami, które pracują w hotelu. Mieliśmy okazję podpatrzyć pracę Pani Recepcjonistki oraz Pani Pokojowej. Dokładnie i szczegółowo „wcisnęliśmy” się w każdy kąt pokoju hotelowego, aby go obejrzeć, niesamowitą frajdą była możliwość wypoczynku na dużym łóżku hotelowym. Staraliśmy się po cichu i bezszelestnie przedostawać po korytarzach do kolejnych części hotelowych pomieszczeń. Dotarliśmy do sali konferencyjnej, siłowni a także podpatrzyliśmy jak wygląda basen. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia kuchni oraz chłodni, gdzie kucharze uchylili przed nami rąbka tajemnicy jak powstają pyszne posiłki. Po tak ekscytującym zwiedzaniu czekała na nas kolejna niespodzianka – słodziutkie i pachnące gofry, które dzieci zajadały ze smakiem, nie zwracając uwagi na swoje wysmarowane bitą śmietaną i czekoladą buzie. Po tak interesującym i ciekawym zwiedzaniu dostaliśmy jeszcze na pożegnanie drobne prezenty. Oczywiście nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia. Mali Odkrywcy odkryli kolejne miejsce. Bardzo dziękujemy za tak cenne doświadczenia:-)

data dodania: 2016-06-13

Dzień Dziecka to święto energii, radości i śmiechu, który pojawia się co rusz na twarzach dzieci. Specjalnie z tej okazji w dniu 1 czerwca przedszkolaki z grupy IV „Mróweczki” zostały zaproszone na Zamek Książąt Pomorskich. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od przywitania się oraz słodkiego poczęstunku, który z rozkoszą zjedliśmy w cudownej aurze głównego dziedzińca zamku. Następnym elementem naszej wyprawy było wdrapanie się po kilku schodkach na taras widokowy, skąd rozprzestrzenia się niepowtarzalny widok na panoramę naszego miasta. Spacerowaliśmy podziwiając niesamowite piękno Szczecina i jego budowle. Pani przewodnik przedstawiła nam ciekawą historię zegara wieżowego, który zachwyca swoją oryginalnością. Kolejnym miejscem zwiedzania przez dzieci było niesamowite pomieszczenie, w którym znajdowały się krypty książęce. Spacer po zamkowych komnatach i salach wywołał na przedszkolakach ogromne wrażenie, staraliśmy się być bardzo uważni, aby nie pominąć żadnych informacji. Z naszymi przewodnikami mieliśmy okazję zajrzeć w wiele ciekawych miejsc znajdujących się na zamku. Gdy nasza wycieczka dobiegła już końca okazało się, że czeka na nas jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie pucharek przepysznych lodów w bardzo eleganckim miejscu, czyli w Restauracji Zamkowej. Wtedy zrozumieliśmy, że nie jest to zwykły dzień - tylko faktycznie Dzień Dziecka. Bardzo dziękujemy, za tak niesamowite przeżycia!!!

data dodania: 2016-06-13

03 czerwca z okazji Dnia Dziecka grupy I „Biedronki” i II „Pszczółki” pojechały na wycieczkę autokarową do Bobolina. Na wiejskim podwórku czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci miały okazję karmić konie, kury i przyjazną świnkę, głaskały króliki, obserwowały pawie, uczestniczyły w pokazie tresury psów rasy labrador. Dodatkową niespodzianką była przejażdżka na kucyku. Udaliśmy się również na spacer na pobliską łąkę, oglądaliśmy teatrzyk sylwet, braliśmy udział w quizie dotyczącym warunków życia i chowu zwierząt hodowlanych. Kolejne atrakcje gwarantował plac zabaw z ogromną trampoliną i wieloma innymi, ciekawymi sprzętami. Na zakończenie czekały na nas pyszne, pieczone kiełbaski. Pogoda dopisała, wrażeniom i radości nie było końca – wycieczka bardzo udana.

data dodania: 2016-06-08

30 maja z okazji zbliżającego się święta Dnia Dziecka nasze przedszkolaki z grupy III i IV „Motylki” i „Mrówki” wybrały się na wycieczkę do ,,Chlebowego Domu” w Marianowie koło Stargardu Szczecińskiego. Zwiedzanie rozpoczęło się od największej atrakcji czyli "zabawy w piekarza" przy wielkim wspólnym stole. Dzieci otrzymały bryły drożdżowego ciasta oraz wałki i zaczęła się ciekawa praca. Przedszkolaki z radością tworzyły: ciasteczka wyciskane z różnego rodzaju foremek, bułeczki, drożdżówki i różne fantazyjne kształty, jakie podpowiadała im własna pomysłowość. Następnie przyszła pora na najważniejsze zadanie, a mianowicie uformowanie chleba, który od razu trafił do pieca. Nie tylko dzieci pochłonęła radosna twórczość - bawili się wszyscy - duzi i mali, a mąka bieliła im ręce… Dodatkową atrakcją była także możliwość obserwowania w jaki sposób mieli się ziarna, aby powstała mąka do tych cudownych wypieków. Oczywiście nie zabrakło nam czasu na krótki odpoczynek, dzieci zaprzyjaźniły się z króliczkami, huśtały na huśtawce, grały w piłkę i ślizgały na ślizgawce. Niesamowitą radość i uśmiech na twarzach naszych dzieci wywołała przejażdżka nad pobliskie jezioro, gdzie pod naszym czujnym okiem spacerowaliśmy po pomoście. Po takim wysiłku przyszła pora na małe co nieco, czyli świeżo wypieczoną pizzę, która specjalnie dla nas dotarła nad tak urokliwe miejsce. Radości i atrakcjom nie było końca, lecz przyszedł moment powrotu. Na szczęście nasze wypieki zabraliśmy ze sobą do przedszkola, aby poczęstować najbliższych.

 

data dodania: 2016-06-01

24 maja w naszym przedszkolu wśród dzieci zapanowało ogromnie poruszenie, gdyż gościliśmy na naszym podwórku przedstawicieli Straży Pożarnej. Podczas tego pełnego emocji spotkania, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup, nasi przedszkolacy dowiedzieli się, na czym tak naprawdę polega praca strażaka, że nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na dość trudnej pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził jednak jakże okazały i wielki wóz strażacki, którym przyjechali nasi goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach ratunkowych aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, nożyce. Przedszkolacy dowiedzieli się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu czyli dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze pozwalające szybko odnaleźć, nawet w gęstym dymie, poszkodowanego strażaka. Ogromną atrakcją okazał się pokaz użycia sprzętu wodnego do gaszenia pożaru. Niezapomnianym przez nasze dzieci doświadczeniem z pewnością była możliwość obejrzenia wozu strażackiego od wewnątrz. Każdy przedszkolak przez chwilę siedział w wozie strażackim – to było coś!!! Nasze spotkanie z tak odważnymi i dzielnymi strażakami zaowocowało u dzieci chęciom zostania w przyszłości właśnie strażakiem. Dziękujemy za tak cenne doświadczenia!!!

data dodania: 2016-05-31

16 maja grupa III „Motylki” i IV „Mróweczki” wzięły udział w bardzo szlachetnej akcji, o wdzięcznym tytule „Misja Dzieci – Szczecin bez śmieci”. „My – dzieci – posprzątamy, a ty pokaż, że potrafisz utrzymać nasz mały świat w czystości. Uszanuj naszą pracę, doceń starania, nie śmieć, nie wyrzucaj odpadów byle gdzie” z takim przesłaniem nasze przedszkolaki rozpoczęły akcję. Naszym zadaniem było posprzątanie najbliższej okolicy wokół przedszkola. Jednak nie byliśmy sami – podczas wyjścia towarzyszyli nam pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, którzy na samym początku przypomnieli nam o zasadach segregowania śmieci oraz znaczenia kolorów pojemników na odpady. I tak po krótkiej rozmowie na temat ekologii zostaliśmy zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i ruszyliśmy do sprzątania. Dzieci uważnie wyszukiwały nawet najdrobniejszego śmiecia rzuconego na chodnik albo trawnik, inne z ogromnym zapałem wchodziły wręcz w najtrudniej dostępne miejsca. Były bardzo zaangażowane. I tak po naszej ciężkiej, chodź bardzo pożytecznej pracy, przyszła pora na pochwały i drobne prezenty. Każdy przedszkolak otrzymał worek z upominkiem. Dziękujemy za możliwość udziału w tak ważnej misji.

data dodania: 2016-05-28

W miesiącu maju nasze przedszkole było organizatorem międzyprzedszkolnego konkursu z cyklu „Przedszkolacy promują Miasto Szczecin – razem z Mamą, razem z Tatą pt. „Baszta Siedmiu Płaszczy”. Do konkursu przystąpiło wielu uczestników, a nadesłane prace zaskoczyły pomysłowością oraz formą wykonania. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych!
 

data dodania: 2016-05-25

12 maja dzieci z grup „Pszczółki”, „Motylki” i „Mróweczki” wybrały się do Teatru Rozmaitości „Gwitajcie” na przedstawienie teatralne pt. „Pchła Szachrajka”. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione, gdyż większość z nich odwiedzała to miejsce po raz pierwszy. Mile nas zaskoczyła sala, w której odbywało się przedstawienie, nie duża, kameralna, a nawet mieliśmy do wyboru usiąść sobie wygodnie na krzesełkach lub po ściągnięciu obuwia na poduszkach i materacach. No i nadszedł ten oczekiwany moment, ze sceny usłyszeliśmy pierwsze słowa:  „…Chcecie bajki? Oto bajka: Była sobie Pchła Szachrajka. Niesłychana rzecz po prostu, by ktoś tak marnego wzrostu i nędznego pchlego rodu mógł wyczyniać bez powodu, takie psoty i gałgaństwa, jak pchła owa, proszę państwa...”
Samo pojawienie się na scenie Pchły Szachrajki wywołało wśród naszych przedszkolaków lawinę śmiechu. Potem było już tylko weselej, gdy dzieci zapoznawały się z niezwykle energiczna i psotliwą pchłą, której wszystkie działania i zachowania stawiały innych w kłopotliwych sytuacjach. Pełna humoru i przedstawiona w sposób przystępny dla dzieci opowieść od razu się wszystkim spodobała. Dodatkowym atutem tego przedstawienia był żywy kontakt aktorów z dziećmi, którzy zapraszali na scenę do wspólnych tańców, konkursów i zabaw. Wróciliśmy bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

 

data dodania: 2016-05-16

5 maja dzieci nasze przedszkolaki wzięły udział w koncercie muzycznym pt. "Mrówki, Mrowisko i Mrowie Kłopoty" w wykonaniu Agencji Artystycznej Pro Musica. W muzycznym tle różnych instrumentów dzieci poznały bardzo ciekawą opowieść o przygodach pewnego chłopca, który został zmniejszony przez mrówki i porwany do mrowiska. Oczywiście jak to w bajkach bywa, nawet muzycznych, już inne osoby śpieszyły mu z pomocą, aby pokonać zło i przywrócić porządek. Podczas tego wydarzenia nasze dzieci zapoznały się z nowymi instrumentami muzycznymi: akordeonem, gitarą elektryczną i ksylofonem. Było bardzo sympatycznie, wszyscy reagowali żywiołowo na muzykę, klaszcząc i tańcząc. Odetchnęliśmy z ulgą zwłaszcza, że przygoda chłopca skończyła się pomyślnie.

data dodania: 2016-05-16

27 kwietnia w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie teatralne. Prosto ze słonecznego Meksyku przybyli do nas sympatyczni meksykanie o imieniu Sancho i Pancho podróżujący po pustyni - w przedstawieniu zaprezentowanym przez Agencję Artystyczną Pana Krzysztofa Gajewskiego. Nasi główni bohaterowie wybrali się w podróż swojego życia do Miasta Guadalajara na Festiwal Zespołów El Mariachi. Ich marzeniem był bowiem występ przed szeroką publicznością, jednak nie mógł się on odbyć bez orkiestry, co przyprawiło ich o niesamowity smutek. Jednak i w takiej sytuacji potrafili sobie poradzić, gdyż w pewnym momencie szczęśliwie natrafili na polską wycieczkę, których uczestników wysłali do szkoły muzycznej. Przedstawienie było tym bardziej ciekawe ponieważ w rolę pomocników Sancho i Pancho wcieliły się dzieci z najstarszej grupy „Mróweczki”. Zasiliły one zespół muzyków i przyjaźnie nastawionych kaktusów. Całe przedstawienie było oczywiście bogate w rytmy meksykańskiej muzyki oraz wspólne tańce. Czas spędzony razem z Sancho i Pancho sprawiło wszystkim wiele radości i dostarczyło moc pozytywnej energii.

data dodania: 2016-05-09

15 kwietnia dzieci z grupy III „Motylki” i IV „Mróweczki” wybrały się na ciekawą wycieczkę. Pierwszym punktem odwiedzin naszych przedszkolaków był Ekoport przy ul. Leszczynowej w Zdrojach. Gdy dotarliśmy na miejsce czekały już na nas sympatyczne Panie, które bardzo ciekawie zorganizowały dla nas czas. Dzieci w pierwszej kolejności dowiedziały się do czego w ogóle służą takie miejsca jak Ekoport, w jaki sposób segreguje się odpady oraz jakie posiadają one oznaczenia. Spore wrażenie na naszych przedszkolakach zrobiły ogromne kontenery, każdy przeznaczony na inny rodzaj śmieci. Po długim i cennym pod względem dydaktycznym spacerze, dotarliśmy do miejsca gdzie rozpoczęły się zajęcia z artecyklingu. Każdy miał możliwość stworzyć niepowtarzalne dzieło z rolki po papierze toaletowym czy kartonowym pudełku. Następnym naszym punktem wycieczkowym było Jezioro Szmaragdowe oraz jego okolica. W Centrum Informacji Turystycznej czekała już na nas kolejna niespodzianka. Założyliśmy kaski ochronne i wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy podziemia znajdujące się przy jeziorze. Dotarliśmy nawet do miejsca, gdzie porą jesienno-zimową swoją sypialnie mają nietoperze. Na szczęście, albo niestety żadnego nie spotkaliśmy na swojej drodze. Po tej emocjonującej wyprawie udaliśmy się na spacer na punkt widokowy, z którego można było podziwiać panoramę naszego miasta. Zachwyceni wycieczką i bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszego przedszkola, gdzie jeszcze długo wspominaliśmy te atrakcje.

data dodania: 2016-04-21

6 kwietnia wszystkie grupy z naszego przedszkola wybrały się do Teatru Lalek „Pleciuga” na przedstawienie dla dzieci pt. „Tymoteusz i Psuńcio”. Było to spotkanie z sympatycznym i wesołym misiem, który zawsze jest skory do zabawy i drobnych psot. Jednak nasz milusiński czyje się trochę samotny. Wszystko się zmienia, gdy zostaje wysłany po zakupy i tego dnia poznaje bardzo rezolutnego pieska. To spotkanie stanie się początkiem wymarzonej przyjaźni. Tymoteusz postanawia bez zgody taty zabrać do siebie nowego przyjaciela. Jednak decyzję tata Misia zmienia, gdy pewnego dnia do ich domu skrada się podstępny Lis. Pod osłoną nocy zamierza ukraść wszystko, co się da i skąd się da. Tu w obronie domu staje przygarnięty piesek. Postać Misia Tymoteusza wymyślił przed laty wielki przyjaciel dzieci, wybitny lalkarz, poeta, dramaturg i reżyser w jednej osobie - Jan Wilkowski. Ciekawa przygoda i magiczna przestrzeń teatru sprawiła, że wszystkie dzieci z zaciekawieniem oglądały kolejne wydarzenia na scenie. Dodatkowe postacie, jak kura, które pojawiały się podczas spektaklu od razu skradły sympatię naszych przedszkolaków. Wszystkim się podobało i była to przesympatyczna opowieść.

data dodania: 2016-04-17

21 marca nasze przedszkolaki uroczyście pożegnały zimę i powitały wiosnę. Wszyscy spotkaliśmy się w świetnych nastrojach i wiosennych akcentach, czyli ubrani na zielono. Nasza zabawa rozpoczęła się od znalezienia tajemniczych śladów stóp, które jak się później okazało należały do Pani Wiosny. Panią Wiosnę serdecznie powitaliśmy czyli piosenkami i wierszami. W podziękowaniu otrzymaliśmy słoneczną kopertę ze specjalnie dla nas przygotowanym listem, w której znajdywały się zadania od Pani Wiosny: szukaliśmy zwiastunów wiosny, segregowaliśmy listki, rozwiązywaliśmy zagadki, tańczyliśmy wiosenny taniec a nawet poznawaliśmy smaki wiosny. Podczas naszego spotkania przedszkolaki zaprezentowały także swoje wiosenne kwiaty przygotowane na konkurs „Zaczarowany wiosenny kwiat”. Aby wiosna była radosna, zielona i kolorowa wykonaliśmy wiosenne obrazy. Od razu w naszym przedszkolu zrobiło się wiosennie i kolorowo.

 

data dodania: 2016-04-10

W miesiącu marcu nasze najstarsze przedszkolaki odbyły dwa bardzo ważne spotkania dotyczące zasad bezpieczeństwa. Najpierw odbyły nauki od Pań Strażniczek Miejskich, które w sposób dokładny i skrupulatny wyjaśniły, czym w naszym mieście zajmuje się Strażnik Miejski, przedstawiły poszczególne sytuacje na obrazkach, po czym starannie je omówiliśmy. Na koniec naszego spotkania „Mróweczki” zapoznały się z umundurowaniem i dodatkowym wyposażeniem obronnym. Jednak największą radość dzieciom sprawiła możliwość przymierzania czapek. Wszyscy też szybko zapamiętaliśmy numer telefonu do Straży Miejskiej. Po tej trudnej lekcji, przyszła kolej na kolejną naukę! Na spotkaniu z Panami ze Staży Granicznej dowiedzieliśmy się, w jaki sposób ochronić nasze ciało przed atakiem psa. Radości było mnóstwo, gdyż pomocnikiem przy tej lekcji był przesympatyczny i wyszkolony owczarek niemiecki, który najwyraźniej bardzo polubił nasze przedszkolaki.
data dodania: 2016-03-21

 
Dzieci z grupy Pszczółki i Motylki włączyły się w akcję pomocy 8-letniej Julce- dziewczynce, która urodziła się z zespołem Downa i u której w niedługim czasie zdiagnozowano ostrą białaczkę. Marzeniem Julki jest dostać jak największą liczbę kartek na 8 urodziny. Pszczółki i Motylki chcą pomóc spełnić marzenie dziewczynki i przygotowały własnoręcznie wykonane kartki urodzinowe. To tak niewiele kosztuje, a może wywołać uśmiech na twarzy chorej Julki. Trzymamy kciuki, żeby się udało!
 
data dodania: 2016-03-16

23 lutego grupa "Motylki" wybrała się z wizytą do Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Szczecinie przy ul. Potulickiej, aby umilić seniorom czas - dzieci wnoszą do życia starszych ludzi wiele radości, której często brakuje im na co dzień. Motylki zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze, przygotowały wraz z paniami laurki - zakładki do książek. Brawom i podziękowaniom nie było końca, udało nam się wypatrzyć łezkę wzruszenia. Na koniec zaskoczyła dzieci miła niespodzianka - słodka galaretka z owocami przygotowana przez podopiecznych ośrodka. Spotkanie było bardzo miłe, za rok też się spotkamy!
 
data dodania: 2016-02-29

9 lutego dzieci z trzech grup „Pszczółki”, „Motylki” i „Mróweczki” wybrały się do Kina Pionier na film animowany pt. „Misiek w Nowym Yorku”. Była to opowieść o przezabawnym Misiu, który chce powstrzymać chciwego przedsiębiorcę planującego wybudować na biegunie północnym sieć centrów handlowych i osiedli mieszkaniowych. Poczciwy niedźwiedź polarny, zwany przez wszystkich Miśkiem wyrusza do Nowego Jorku – siedziby biznesmena – by zniechęcić ludzi do zasiedlania Arktyki. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu trójka kompletnie nieobliczalnych lemingów. Przyjazne dzieciom i śpieszne teksty w filmie sprawiły, że pobyt w kinie zaowocował górą śmiechu, wszyscy wyszliśmy zadowoleni, ponieważ jak to zawsze w bajkach bywa, dobro wygrało!!!
 
data dodania: 2016-02-29

11 lutego dzieci z grupy IV „Mróweczki” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 63 na specjalnie dla nas przygotowane zajęcia i zabawy. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania szkoły, dokładnie przyglądaliśmy się salom i klasom przeznaczonych dla najmłodszych uczniów. Potem trochę gimnastyki na dużej Sali gimnastycznej i zabaw odprężających z balonami, naszym kolejnym punktem było tworzenie wspólnego plakatu z odrysowanych rączek dzieci. Po tych radosnych przeżyciach przyszła pora na słodki poczęstunek, który z rozkoszą zjedliśmy w stołówce szkolnej. Na zakończenie spotkania w szkole, odbyliśmy szybką lekcję języka niemieckiego oraz bardzo ciekawe zajęcia umuzykalniające. Bawiliśmy się wyśmienicie!!! Dziękujemy za zaproszenie!
 
data dodania: 2016-02-29

21 stycznia nasze „Mróweczki” uczestniczyły w Szkole Podstawowej 61 w „Dniu Odkrywcy”. Na Sali gimnastycznej uczniowie ze starszych klas przy swoim stanowisku prezentowali różne doświadczenia i eksperymenty z czterech obszarów przyrodniczych: woda, powietrze, ziemia i gleba. Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądali się przeróżnym doświadczeniom: jak to się dzieje, że woda w przebitym woreczku nie wycieka, dlaczego przedmiot w słonej wodzie nie opada na dno oraz w jaki sposób formułują się warstwy gleby. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób dbać o czystość naszej planety, ale przede wszystkim jak oszczędzać wodę i prąd. Mróweczki były bardzo zaciekawione i z fascynacją uczestniczyły w Dniu Odkrywcy, tym bardziej, że same uczęszczają przecież do przedszkola, które dumnie nosi swoją nazwę „Mali Odkrywcy”!!!
 
data dodania: 2016-02-22

Grupa IV „Mróweczki” uczestniczyły w zabawie karnawałowej wraz z młodszymi uczniami szkoły podstawowej. Nasze przedszkolaki po raz kolejny wykazały się pomysłowością i wyobraźnią, bo ich przebrania były niesamowicie kolorowe i oryginalne. Wśród strojów można było wyłonić spidermanów, supermanów, królewny, góralkę czy chinkę. Zabawa odbywała się ze znanymi dzieciom przebojami , były konkursy i quizy z nagrodami. Nie zabrakło też wspólnych wężyków i śpiewania utworów dziecięcych. Bawiliśmy się wyśmienicie!
 
data dodania: 2016-02-22

Czas karnawałowych zabaw zapoczątkował bal z Mikołajem Agencji Artystycznej Krzysztofa Gajewskiego. Wszystkie dzieci przepięknie poprzebierane wspólnie bawiły się i tańczyły w rytmie znanych najmłodszym i dorosłym przebojów. O moc atrakcji i zabaw zadbała Pszczółka, która wraz ze śniegowym bałwankiem poszukiwała swojego przyjaciela Filipa. Całemu poszukiwaniu towarzyszyły konkursy i wspólne śpiewy, podczas których można było otrzymać słodką nagrodę. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, o czym oczywiście świadczą uśmiechy na ich twarzach!!! Sami popatrzcie…
 
data dodania: 2016-02-02

15 stycznia dzieci z grupy IV „Mróweczki” zostały zaproszone przez uczniów z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 61 do wspólnego muzykowania. Dzieci zagrały na flażoletach kolędy znane i mniej znane, a nasze przedszkolaki w podziękowaniu za piękny koncert zaśpiewały pastorałki i piosenkę o zimie. Podczas wspólnego muzykowania braliśmy udział w konkursach i zagadkach muzycznych, a na koniec uczniowie wręczyli nam pamiątkowe medale. Nasze spotkanie z uczniami zostało także opisane krótkim artykule w Kurierze Szczecińskim. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas!!!
 
data dodania: 2016-01-20

W poniedziałek 7 grudnia, przyjechali do naszego przedszkola aktorzy z Teatru Polskiego ze Szczecina. Przygotowali dla naszych przedszkolaków przedstawienie pt. ,,W poszukiwaniu choinki”. Głównymi bohaterami byli Bałwanek i Śnieżynka. Chodzili po lesie, spotykali różne zwierzęta i pytali się ich o drogę, która prowadzi do poszukiwanej choinki. Gdy ją znaleźli spotkali leśniczego, który nie godził się na wycięcie choinki, ale zaproponował im wspólne wystrojenie drzewka. Śnieżynce i Bałwankowi spodobał się ten pomysł i tak wszyscy razem zostali w lesie i spędzili święta. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie, ale najbardziej nie mogły doczekać się przybycia Świętego Mikołaja, który jak zawsze obdarował naszych przedszkolaków prezentem i słodkościami. Na pożegnanie z Mikołajem każda grupa zaśpiewała świąteczną piosenkę.
 
data dodania: 2016-01-02

3 grudnia grupa III „Motylki” i grupa IV „Mróweczki” udały się do Książnicy Pomorskiej na bardzo ciekawe i interesujące spotkanie z „wilkiem morskim” - Panem Wiesławem Mechło, który jest doświadczonym przewodnikiem turystycznym, autorem przewodników i książeczek dla dzieci. Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały barwnych opowieści o morzach i oceanach, o życiu marynarzy i zwyczajach morskich, a także dowiedziały się sporo o mieszkańcach mórz, żegludze, statkach i sztormach. Dzieci także uczyły się morskich piosenek oraz zwrotów i zawołań marynarskich. Dodatkową atrakcją okazała się także prezentacja licznych książek napisanych przez samego autora, a na zakończenie spotkania dzieci mogły zapytać się „wilka morskiego” o co tylko chciały, i co je ciekawiło najbardziej. Dziękujemy za zaproszenie!!!
 
data dodania: 2015-12-16

W miesiącu listopadzie odbyły się uroczyste pasowania na przedszkolaka w grupie I „Biedroneczki” oraz w grupie IV „Mróweczkach” na starszaka. Natomiast Motylki i Pszczółki obchodziły uroczyście nadanie imienia. Wszystkie dzieci wiedziały, że są to dni dla nich bardzo ważne, dlatego też sumiennie przygotowywały się do swoich uroczystości cierpliwie i dokładnie ćwicząc swoje role. Wszystkie grupy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, jak i artystyczne. Jednak najprzyjemniejszą dla dzieci chwilą było wręczenie dyplomów i drobnych upominków przez Panią Dyrektor. Gratulujemy naszym zaprzysiężonym na Biedronkę, Pszczółkę, Motylka czy Mróweczkę przedszkolakom!!!
 
data dodania: 2015-12-16

27 listopada nasze przedszkole odwiedzili bajkowi goście – bohaterowie Stumilowego Lasu. Wspólnie obchodziliśmy „misiowe święto” w ramach Międzynarodowego Dnia Misia. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie pt. „Urodziny Kubusia Puchatka”- w rolach Kubusia, Tygryska, Prosiaczka i Kłapouchego wystąpili studenci pedagogiki Uniwersytety Szczecińskiego, członkowie Naukowego Wolontariatu Studenckiego pod przewodnictwem dr U. Kazubowskiej. Głównym bohaterom towarzyszyli przyjaciele ze Stumilowego Lasu- studenci WZiEU, podopieczni p. R. Szymańskiego, taty Zosi z „Pszczółek”. Atrakcji było wiele: m.in. „misiowy pokaz mody”- prezentacja ulubionych pluszaków przyniesionych przez dzieci, urodzinowa dyskoteka, konkursy i tańce z balonami, prace plastyczne, słodkie niespodzianki, dużo śmiechu i pozytywnej energii. Każdy przedszkolak, w podziękowaniu za świetną zabawę otrzymał pamiątkowy dyplom. W prezencie urodzinowym Kubuś Puchatek otrzymał mega tort przygotowany przez grupę „Pszczółek” na zakończenie zabrzmiało głośne 100 lat. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę – do zobaczenia za rok!!!
 
data dodania: 2015-12-07

26 listopada grupa IV „Mróweczki” wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 33 na przedstawienie teatralne pt. „Jesień”, które zaprezentowały dzieci ze szkolnego Koła Teatralnego. Przed rozpoczęciem przedstawienia sympatyczna Pani Żaneta oprowadziła nas po budynku szkoły i pokazała klasy dzieci najmłodszych. Gdy już wygodnie się rozsiedliśmy, przyszła pora występów. Uczniowie zaprezentowali dla nas sztukę o zwierzątkach, które zamieszkują pewien las, oraz w jaki sposób szykują się jesienią do nadejścia kolejnej pory roku. Jednak najciekawszym dla naszych przedszkolaków momentem okazała się możliwość obejrzenia i pobawienia się w klasie szkolnej. Z zaciekawieniem zaglądały do szafek i na półki z zabawkami. Na zakończenie uczniowie obdarowali nas drobnymi upominkami, a my serdecznie podziękowaliśmy im za zaproszenie.
 
data dodania: 2015-12-07

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przybyły ubrane na galowo lub z akcentem kolorystyki flagi narodowej. Dzieci z grupy III „Motylki” przygotowały dla wszystkich uroczystość, podczas której z dużym zaangażowaniem recytowały wiersze o naszej Ojczyźnie, i próbowały nam przybliżyć trudne czasy walki o wolność i niepodległość. Podczas naszej uroczystości, dzieci dowiedziały się wielu cennych informacji o naszym kraju, poznały kolory flagi narodowej, godło Polski oraz wspólnie odśpiewały hymn narodowy. Na koniec naszego spotkania usłyszeliśmy „Katechizm polskiego dziecka” i zostały wręczone przez „Motylki” dla każdego przedszkolaka flagi Polski. Uroczystość ta była bardzo ważna i wartościowa dla nas, młodych Polaków, dzięki temu uczymy się patriotyzmu i kształtowania pozytywnych postaw dla naszego kraju, pamiętamy i dziękujemy tym, którzy za jego wolność walczyli.
 
data dodania: 2015-11-23

Znany pisarz Umberto Eco powiedział kiedyś, że „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie”. Książka pomaga dorosłym i dzieciom doświadczyć pełni życia. Czytanie wartościowych książek na same zalety. Nie tylko uczą one i wychowują, ale także bawią. A zabawy naszym przedszkolakom nigdy nie powinno zabraknąć. Dlatego w grupie II „Pszczółki” od września rozpoczęła się seria spotkań pod hasłem „Rodzice czytają dzieciom” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W poszczególne dni miesiąca rodzice czytają ulubione bajeczki, opowiadania, wiersze swoim pociechom. Są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane. Spotkania z bajką odbywają się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, a dzieci z zaciekawieniem słuchają kolejnych i niezwykłych przygód swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Wszystkim rodzicom z grupy Pszczółek, którzy włączyli się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom” bardzo dziękujemy!!! Niech książka ma swoje miejsce w przedszkolu i w domu. Bądźmy architektami szczęśliwego dzieciństwa.
 
data dodania: 2015-11-23

9 listopada grupa IV „Mróweczki” wybrała się w bardzo ciekawe i słodkie miejsce- do Manufaktury Słodyczy „Cukier Lukier”, gdzie ręcznie wyrabia się pyszne cukierki i lizaki. Gdy dotarliśmy do Cukierkowni sympatyczne Panie zadbały o nas od razu, wspólnie ustaliliśmy jaki smak lizaków wybieramy, pojawiły się propozycje truskawki, malin ale jednak jednomyślnie dzieci zdecydowały, że chciałyby zasmakować się w gumie balonowej. I tak zaczęliśmy od oglądania pokazu, w jaki sposób wyrabia się karmelową masę, i co takiego trzeba dodać, aby słodycze stały się różnokolorowe. Po ciekawej i pachnącej prezentacji każde dziecko przystąpiło do działania, a mianowicie do wykonania swojego własnego lizaka a smaku gumy balonowej. Dopełnieniem szczęścia i radości dla naszych przedszkolaków był wybór kształtu lizaka, decyzja okazała się trudna czy serduszko, kwiatek czy kształt tradycyjny. Aż nam wszystkim ślinka ciekła… Tak, zdecydowanie to miejsce pozostanie długo w pamięci naszych dzieci!!!
 
data dodania: 2015-11-17

30 października wszystkie nasze przedszkolaki stali się uczniami „Szkoły Dobrych Czarownic i Czarodziejów”, lecz warunkiem przyjęcia był odpowiedni strój oraz świetny humor i uśmiech na twarzy. Tego popołudnia nasze przedszkole zamieniło się w całkiem nowe miejsce - nie do poznania! Można tu było spotkać mnóstwo Czarownic, Wiedźm, Czarnoksiężników, Wampiry, Mumie a nawet Koty. Nasza zabawa rozpoczęła się od układania zaklęcia na „dobry humor”, odczarowywania ukrytych pod chustą głazów oraz bandażowania na czas ochotników w mumie. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, wróżyliśmy, ale przede wszystkim nie zabrakło ulubionej czynności dzieci, lotów na miotle. Dodatkową atrakcją były karteczki z przepowiednią, którą otrzymał każdy, kto posiadał przebranie. A na specjalne hasło „cukierek albo psikus” można było otrzymać słodką niespodziankę. Dopełnieniem do naszych czarów było wykonanie magicznej różdżki, która miała posiadać czarodziejską moc spełniania życzeń. W naszej „szkole” tego dnia powstało mnóstwo zaklęć, dzięki którym zapanowała wspaniała atmosfera połączona z niezapomnianą zabawą.
data dodania: 2015-11-09

29 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto pomidora- "La tomatina". Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda uprawa pomidorów oraz co jest potrzebne, aby wyrosły pyszne i słodkie. Dzieci wzięły udział w prezentacji wielu odmian pomidorów i odkryły, że przybierają one różne kształty, barwy i rozmiary. Była to jednocześnie okazja, aby dowiedzieć się, jakie produkty otrzymuje się z tego pysznego i zdrowego warzywa. Kolejnym punktem programu był krótki filmik prezentujący coroczne święto obchodzone w hiszpańskiej miejscowości Bunol- La tomatina, podczas którego uczestnicy obrzucają się nawzajem pomidorami. Po prezentacji nastąpił czas, by przedszkolaki wzięły udział w Tomatinie. Każdy przedszkolak został wciągnięty do szalonej zabawy. Tego dnia wszystkie dzieci miały ma sobie czerwony akcent, więc pomidorowa bitwa choć sucha była bardzo czerwona. Sygnał do zakończenia bitwy oznaczał też koniec wspaniałej zabawy i dnia pomidora. Było super!!
data dodania: 2015-11-08

Data 28 października 2015 roku wpisała się na stałe w historię przedszkola, gdyż tego dnia odbyła się w naszej placówce szczególna uroczystość… Przedszkolu Publicznemu nr 29 nadano imię „Mali Odkrywcy”. O wyborze imienia zadecydowali przede wszystkim nasi rodzice wraz z dziećmi, w zorganizowanym specjalnie na tę okazję konkursie - na najciekawszą nazwę i logo przedszkola. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości m.in. Przedstawiciele Urzędu Miasta, Radni Rady Miasta, emerytowani dyrektorzy przedszkola, emerytowani pracownicy przedszkola, dyrektorzy szczecińskich przedszkoli oraz przedstawiciele Rady Osiedla. Oczywiście nie mogło zabraknąć także członków Rady Rodziców. W części oficjalnej odbyło się przemówienie Pani Dyrektor,  która powitała i serdecznie podziękowała naszym gościom za przybycie oraz podkreśliła, jak ważne jest to dla nas wydarzenie. Następnie miała miejsce długo oczekiwana część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków. Najmłodsze dzieci z „Biedroneczek” zaśpiewały dla gości piosenkę o tym, jak wspaniale być przedszkolakiem, natomiast najstarsze „Mróweczki” przedstawiły, w jaki sposób dzieci dotarły do nazwy „Mali Odkrywcy”. Starszaki zaprezentowały podczas uroczystości także swój repertuar taneczny i pochwaliły się umiejętnościami wokalnymi. Ciekawą atrakcją dla naszych gości był także występ śpiewaczek operowych Oliwii Ugha i Aleksandry Janas. Po części artystycznej nadszedł czas na ważne wydarzenie, na które wszyscy czekaliśmy, a mianowicie przecięcie wstęgi przez Panią Stefanię Biernat Przewodniczącą Komisji Edukacji i odsłonięcie logo przedszkola „Mali Odkrywcy”. Po części oficjalnej Pani Dyrektor zaprosiła przybyłych gości na poczęstunek, gdzie mogli wpisać się do kroniki przedszkolnej, oraz otrzymali na pamiątkę tego wydarzenia upominek z logo naszego przedszkola. Znak rozpoznawczy i imię „Mali Odkrywcy” tworzą specyficzny wizerunek naszego przedszkola, podkreślają jeszcze bardziej indywidualność naszej placówki, wyróżniając ją spośród innych.
Przygotowanie uroczystości wymagało wiele pracy i wysiłku, dlatego jeszcze raz pragniemy złożyć gorące podziękowania wszystkim wspierającym nas osobom za okazaną pomoc podczas organizacji tego wydarzenia.
 
data dodania: 2015-11-06

W październiku do naszego przedszkola na spotkanie z dziećmi przybyły dwie sympatyczne Panie Policjantki, które w sposób dokładny i przyjazny opowiadały dzieciom o bezpieczeństwie na drogach. Panie funkcjonariuszki policji przypomniały wszystkim przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia na drugą stronę przez jezdnię, a także omówiły jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominały  również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy oraz znaków drogowych. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, a dzieci z zainteresowaniem słuchały cennych rad dotyczących bezpieczeństwa swojego i innych. Dziękujemy!!!
data dodania: 2015-11-04

13 października grupa III „Motylki” i IV „Mróweczki” pojechały na wycieczkę autokarową z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka na wiejskie podwórko w Bobolinie. Już na samym początku serdecznie powitała nas Pani Kinga, która zadbała dla nas o mnóstwo ciekawych atrakcji w swoim gospodarstwie agroturystycznym. Najpierw zachwyciliśmy się wspaniałym placem zabaw z drewnianym domkiem, trampoliną, huśtawkami i terenem do gry w piłkę nożną. Po długiej i emocjonującej zabawie przyszedł czas na ciepły posiłek. Kolejnym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie wiejskich zwierzątek i możliwość nakarmienia ich siankiem. Mnóstwo atrakcji zapewniła nam przejażdżka kucykiem oraz akrobatyczne wyczyny psa. Oczywiście nie obeszło się bez skosztowania gorącego pieczonego ziemniaka prosto z ogniska. Mimo chłodnej październikowej aury bawiliśmy się świetnie, a atmosfera była gorąca!!!
data dodania: 2015-10-28

Podczas naszego Festynu, który miał miejsce we wrześniu w ogrodzie przedszkolnym odbyło się głosowanie na „najsmaczniejsze ciasto” upieczone na konkurs. Bardzo mocno dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom, ponieważ w tym roku wyjątkowo dużo smakołyków trafiło na nasz festynowy stół. Staraliśmy się osobiście podziękować wszystkim rodzicom za zaangażowanie w działalność placówki i wszelką pomoc. Dziękujemy także tym rodzicom, którzy dostarczali nam swoje wypieki na „ostatnią minutkę”, ale za to wspierali nas do ostatniej chwili. Dziękujemy:-)
data dodania: 2015-10-21

5 października nasze przedszkolaki z radością obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu Agencji Artystycznej Pana Krzysztofa Gajewskiego pt. „Wakacje z babcią Jadzią”. Była to prześmieszna historia małego chłopca, który z powody wyjazdu swoich rodziców trafia na kilka dni do babci. Wnuczek okazuje się być jednak sporym utrapieniem, ponieważ co chwilka przychodzą mu do głowy różne pomysły jak tu babci dokuczyć albo zrobić psikusa. Najpierw przebiera się za ducha, aby nastraszyć swoją babcię, potem podkłada pająka na gazetę i puszcza po domu nakręcane myszki. Cała historia oczywiście kończy się w sposób humorystyczny i radosny. Dzieci chętnie uczestniczyły w przedstawieniu i dość głośno i żywiołowo ostrzegały staruszkę przed dziwacznymi pomysłami chłopca. Było dużo śmiechu i radości.
data dodania: 2015-10-18

1 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Pomarańczowy dzień”. Był to pierwszy dzień rozpoczynający program „Tęczowe Przedszkole – Kolory Tęczy”, który ma na celu realizowanie treści z zakresu edukacji ekologicznej oraz zdrowotnej . Mamy nadzieję, iż wzbogacenie wiedzy naszych przedszkolaków o zdrowiu własnym oraz innych stworzy im lepsze warunki do kształtowania znaczenia  świadomości zdrowotnej oraz prawidłowych nawyków zdrowotnych. Dlatego, w tym dniu przedszkolaki przybyły licznie ubrane na kolor pomarańczowy. Wszystkie grupy jednogłośnie zdały sobie sprawę z tego , jak ważne są w naszej diecie witaminy i próbowały je dosłownie wycisnąć z różnych dostępnych owoców- obserwowały jak powstają soki, a potem same je robiły. Oczywiście najmilszym momentem tego dnia była ich degustacja. Mniami, Pycha!!!
 
 
data dodania: 2015-10-13

Na koniec września nasze przedszkole zamieniło się w  „Warzywny Targ”. Dzieci przynosiły warzywa i pieczywo, z których wykonywaliśmy zdrowe i smaczne kanapki. Nasz warzywny dzień rozpoczął się od przypomnienia wiadomości na temat zdrowego żywienia: jakie produkty należy jeść, aby być zdrowym a czego powinniśmy unikać i oczywiście dlaczego musimy się zdrowo odżywiać! Nie zapomnieliśmy także o żelaznej zasadzie mycia rąk przed kontaktem z produktami spożywczymi. Na naszych stolikach znalazły się przeróżne warzywa: kilka rodzajów sałat, pomidorków, ogórki, rzodkiewka, drobno posiekany szczypiorek. Nie zabrakło także żółtego sera, wędliny czy jajek. Jednak największą radość sprawiła dzieciom możliwość skomponowania swojej własnej zdrowej i kolorowej kanapki i oczywiście z wielkim apetytem późniejsza jej degustacja. Było bardzo, bardzo zdrowo, kolorowo ale przede wszystkim smacznie!!!
data dodania: 2015-10-08

W ostatni dzień września dzieci z grupy IV „Mróweczki” odwiedziły nowe miejsce w naszym mieście. Zwiedzały  budynek filharmonii, który szczyci się wieloma wyróżnieniami i nagrodami. Jednak zanim dotarliśmy do tego wspaniałego miejsca, udaliśmy się do parku w poszukiwaniu oznak jesieni. Dzieci próbowały znaleźć drzewa kasztanowca i dębu, aby nazbierać dary jesieni, jednak pobliski plac zabaw przyciągnął większą uwagę. Po chwili zabawy pokierowaliśmy się w stronę Filharmonii, gdzie czekała już na nas Pani Przewodnik. Bardzo dokładnie i skrupulatnie przytaczała nam ważne fakty z historii powstania budynku, jego autora i materiałów jakie zostały wykorzystane. Sporym zaciekawieniem dla dzieci okazały się schody w formie spirali. Potem udaliśmy się na 1 piętro do Sali Symfonicznej zwanej Salą Słońca, gdzie fotele zostały zaprojektowane tak, aby pochłaniały jak największą ilość dźwięku. Zasiedliśmy także w fotelach Sali Kameralnej (Księżycowej), obejrzeliśmy wystawę obrazów oraz fotografii w wykonaniu różnych autorów. Na koniec podziękowaliśmy naszej przewodniczce prosząc o wspólne zdjęcie. Mamy nadzieję, że te doznania estetyczne rozbudzą jeszcze większe zainteresowania u naszych przedszkolaków.
data dodania: 2015-10-02

25 września do naszego przedszkola przybyli całkiem nowi goście. Były to licealistki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Szczecinie wraz ze swoją nauczycielką języka hiszpańskiego- Panią Magdą. Spotkanie to zapoczątkowało nowy cykl w naszej placówce o nazwie „Bajowanie po hiszpańsku”, który ma na celu zgłębiać i poszerzać kontakt naszych przedszkolaków z językiem hiszpańskim. Nasi goście przedstawili dzieciom bajkę w języku hiszpańskim wraz z małym teatrzykiem, o dziewczynce, która udaje, że się źle czuje, żeby zostać dłużej w łóżku i nie musieć nic robić. Jednak dzieci szybko zareagowały na tę wymyśloną chorobę i stwierdziły, że jest to niewłaściwe zachowanie. Wszyscy się świetnie bawiliśmy i słuchaliśmy z zaciekawieniem. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę…!
data dodania: 2015-09-30

23 września w naszym ogrodzie przedszkolnym odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Wspólnie spędzaliśmy czas pod hasłem: „Bawcie się z nami rajdowcami”. Mnóstwo atrakcji zapewniła nam Agencja Artystyczna Pana Krzysztofa Gajewskiego. Była zabawa, konkursy i wyścigi. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w toczeniu opon, wyścigach na hulajnodze i wiadomościach dotyczących znaków drogowych. Każda konkurencja była oczywiście nagradzana gromkimi brawami i dopingiem rodziców oraz słodką niespodzianką. Dodatkową atrakcją był konkurs na „Najsmaczniejsze ciasto” upieczone przez rodziców wraz z dziećmi. Jak co roku nasi cudowni rodzice nas nie zawiedli i dostarczali przepyszne wypieki, za co bardzo, bardzo gorąco i serdecznie DZIĘKUJEMY!!!
data dodania: 2015-09-27

14 września w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci pt. "Ekoludkowa baśń" w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Przedstawienie rozpoczęło się wdzięczną piosenką „Drogie dzieci, nie lubimy, gdy ktoś śmieci”, która wprowadziła nasze przedszkolaki w temat ekologii. To cenna opowieść o mieszkańcach lasu, które postanowiły przeszkodzić Królowi Śmieciakowi w zaśmiecaniu lasu i rzeki. Podczas przedstawienia aktorzy zachęcali dzieci do wspólnej zabawy i śpiewu. Na koniec wszystkie przedszkolaki dumnie ogłosiły, że zawsze dbają o czystość, nie zaśmiecają otoczenia i są obrońcami przyrody.
data dodania: 2015-09-14

Archiwum galerii 2019/2020
Archiwum galerii 2018/2019
Archiwum galerii 2017/2018
Archiwum galerii 2016/2017
Archiwum galerii 2015/2016