DNI OTWARTE SP61

4 marca dzieci z najstarszej grupy „Mróweczki” zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej nr 61 na dni otwarte. Z zaciekawieniem i fascynacją przekroczyły budynek szkoły, zwłaszcza że już niedługo sami zostaną uczniami pierwszej klasy. Specjalnie dla nich zostały przygotowane zajęcia w tematycznych salach lekcyjnych. Po gorącym powitaniu przez Pana Dyrektora, podążyliśmy do sali informatycznej. Starszaki nie kryły swojego zadowolenia zwłaszcza, iż miały możliwość każdy na swoim komputerze wykonywać przygotowane specjalnie na tę okazję zadania w formie gier edukacyjnych. Kolejnym punktem naszych odwiedzin była sala do zajęć plastycznych, gdzie przy pomocy uczniów starszych klas wykonały swojego kwiatka, którym był żółty lub czerwony tulipan. Jednak największą radość sprawiły dzieciom zajęcia na sali gimnastycznej, gdzie pokonywały tor przeszkód i wykonywały różnego rodzaju ćwiczenia. Na zakończenie swoich szkolnych odwiedzin odbyły także lekcję języka niemieckiego. Dodatkową atrakcją dla starszaków było spotkanie na szkolnym korytarzu kolegów i koleżanek, którzy jeszcze do niedawna uczęszczali do naszego przedszkola.