MRÓWECZKI I MOTYLKI W FILHARMONII

Początek Nowego Roku dzieci z grupy III „Motylki” i IV „Mróweczki” rozpoczęły bardzo… kulturalnie, a to za sprawą wizyty w miejscu okrzykniętym nową ikoną naszego miasta oraz nagrodzonym projekcie architektonicznym roku – w Filharmonii Szczecińskiej. Nasze przedszkolaki wzięły udział w interaktywnym koncercie kameralnym pt. „DoNuta taktuje” z muzyką na żywo, który wzbogacił ich przede wszystkim o nowe doświadczenia obcowania z instrumentami muzycznymi oraz muzykami Filharmonii. DoNuta, Fermata wraz z muzykami różnych sekcji instrumentalnych przenieśli nas w magiczny świat dźwięków, dzieci aktywnie słuchali donośnych kompozycji, rozpoznawali brzmienia i słuchali utworów pochodzących ze znanych im bajek i filmów. Nie obyło się oczywiście bez prezentacji instrumentów muzycznych: poznaliśmy m.in. flet poprzeczny, obój, fagot czy klarnet. To była bardzo udana wizyta, a budynek zrobił na nas ogromne wrażenie!