Spotkanie ze strażakami

Pod koniec maja czekała na nasze przedszkolaki kolejna atrakcja. Dzieci wyszły do ogrodu, gdy usłyszały już dobiegający z niedaleka znany dźwięk. Nie mogły się doczekać spotkania ze strażakami, którzy na sygnale wjechali na teren naszego podwórka wozem strażackim. Wszystkie przedszkolaki były pod wrażeniem. Ogromną atrakcją dla nich było rozciąganie węży strażackich i uczestniczenie w akcji przeciwpożarowej. Dzieci dowiedziały się: jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Mogły oglądać wyposażenie samochodu strażackiego i przymierzać strażackie kaski. Przedszkolaki prowadziły ciekawe rozmowy ze strażakami i pozowały do zdjęć. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, wspólnie też powtórzyliśmy numery alarmowe.