Wycieczka na Dzień Dziecka

Wszystkie grupy z naszego przedszkola 3 czerwca pojechały do Domu Chleba w Marianowie. Podczas naszej wycieczki dowiedzieliśmy się wszystkiego o składnikach niezbędnych do wyrabiania pieczywa oraz procesie jego wypiekania. Jedną z głównych atrakcji podczas wizyty w domu chlebowym była możliwość samodzielnego wyrabiania ciasta na chleb oraz słodkie bułeczki, które każdy z radością zabrał ze sobą do domu, aby móc wspólnie z rodzicami smakować prawdziwy wiejski chleb. Najwięcej radości naszym małym łakomczuchom sprawiła degustacja pizzy własnej produkcji, której mogły próbować dowoli. W chwilach przerwy dzieci chętnie bawiły się na placu zabaw, a że pogoda tego dnia aż nadto nam dopisała, mogliśmy podczas spaceru i krótkiej przejażdżki autem elektrycznym poznawać uroki wsi polskiej. Byliśmy też na plaży, gdzie odpoczywaliśmy w cieniu starych drzew. Dzień pełen atrakcji jednak szybko nam minął i zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do naszego przedszkola.