Warsztaty z "Mrówkami" pt. "Łosoś i spółka"

9 maja odbyły się u „Mróweczek” warsztaty pt. „Łosoś i spółka”, które miały na celu kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami ryb zamieszkujące rzeki przymorskie województwa zachodniopomorskiego oraz bioróżnorodnością dolin rzecznych. Każde dziecko otrzymało koszulkę edukacyjną oraz książeczkę do kolorowania „Węgorz Grzegorz”. W trakcie warsztatów dzieci uczestniczyły w grze „Łososiowa przygoda”. Tłem gry było dorzecze rzeki Parsęty i Regi, na której dzieci  wspólnie z edukatorem zaznaczały różne przeszkody, które mogą napotkać ryby podczas swojej wędrówki, zapoznały się z charakterystycznymi gatunkami roślin i zwierząt występujących w dolinach rzecznych oraz innymi ciekawymi informacjami.