"Mróweczki" w ciepłowni

Najstarsze przedszkolaki „Mróweczki” w marcu wybrały się na nietypową wycieczkę, a mianowicie do Ciepłowni Rejonowej przy ul. Dąbskiej. Dzieci na początku swojej wycieczki zostały serdecznie powitane przez Duszka Ciepluszka, który zadbał o bezpieczeństwo swoich najmłodszych podopiecznych i dopiero po założeniu specjalnych kasków mogliśmy zwiedzać poszczególne pomieszczenia znajdujące się w ciepłowni. Nasze starszaki dowiedziały się jak powstaje ciepło, dlaczego trzeba je oszczędzać oraz jak dbać o środowisko. Przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają suwnice, taśmociąg transportujący węgiel do kotłów, komin, a także początek sieci ciepłowniczej, skąd ciepło wysyłane jest do ich mieszkań. Jednak największą atrakcją dla dzieci okazały się wielkie kotły, w których zobaczyły spalanie paliwa. Mnóstwo zainteresowania wzbudziło także zwiedzanie laboratorium, gdzie pilnowana jest m.in. jakość wody. Na zakończenie cała grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Duszkiem Ciepluszkiem, od którego otrzymała prezenty w postaci książeczki o swoich przygodach oraz odblasku, ze swoim logo. Dziękujemy!!!