Mróweczki wypiekają pierniczki w Hotelu Ibis

Przedszkolaki z najstarszej grupy Mróweczki zostały zaproszone do Hotelu Ibis na wypiekanie pierniczków. Gdy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią Anię, Panią Natalię, Panią Adę, Panią Ewelinę, Panią Dominikę oraz Panią Marlenę, które przez cały czas były z nami i nad nami czuwały. Jak to w prawdziwej kuchni bywa, każdy z nas założył fartuszek i został zapoznany ze składnikami niezbędnymi do uformowania ciasta na pierniczki. Gdy nasza masa była już gotowa, mogliśmy wybrać sobie spośród przeróżnych kształtów foremki. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się serduszka, choinki, gwiazdki oraz misie. Gdy pierniczki trafiły już do pieca w całym pomieszczeniu było czuć zapach korzennych przypraw. Nie mogliśmy się doczekać, kiedy będą już gotowe! Gdy wyczekiwany przez nas moment nadszedł, przedszkolaki od razu zabrały się do pracy: no bo przecież nasze pierniczki trzeba było jeszcze udekorować. Co oczywiście sprawiło radość wszystkim dzieciom, lecz największą frajdą była degustacja wykonanych i ozdobionych przez siebie pierniczków. To było dopiero słodkie popołudnie! Bardzo dziękujemy!!!