Mróweczki w "Projekcie Niepodległej"

16 listopada grupę IV „Mróweczki” odwiedzili goście z Instytutu Pamięci Narodowej, aby przeprowadzić zajęcia o Niepodległości Polski. Już na wstępie nasze przedszkolaki zaskoczyły prowadzących swoją wiedzą na ten temat śpiewając patriotyczne piosenki oraz odpowiadając na pytania dotyczące historii naszego kraju. Dowiedzieliśmy się, które miasto było pierwszą stolicą Polski, kto nadał  mu taką nazwę, ale również poznaliśmy legendę na ten temat. Przypomnieliśmy sobie, co jest naszymi symbolami narodowymi,  i w którym roku Polska odzyskała niepodległość. Była też zabawa! Przedszkolaki miały możliwość ułożyć  gigantyczne puzzle z godłem Polski i stworzyć swoje własne magnesy z wybranym symbolem narodowym. Jak się okazało – nasze dzieci to prawdziwi Patrioci!