Akademia Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Wtedy właśnie po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego, co roku nasze przedszkolaki obchodzą święto narodowe - Święto Niepodległości. W tym roku była to data szczególna, gdyż celebrowaliśmy setną rocznicę tego wydarzenia. Akademię, jak już tradycja w naszym przedszkolu nakazuje, zorganizowała grupa najstarsza „Mróweczki”, które odświętnie ubrane zaprezentowały swój występ dla wszystkich dzieci. Z niekrytą dumą i powagą recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, przybliżające wydarzenia z tego najważniejszego dla naszej Ojczyzny okresu. Nie zabrakło także piosenek i pieśni patriotycznych oraz zapoznania młodszych przedszkolaków z symbolami naszego kraju. Wszyscy stojąc na baczność odśpiewaliśmy hymn narodowy, a naszą akademię zakończyła znana większości dzieci piosenka „Jestem Polką i Polakiem”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu, a występ starszaków został nagrodzony gromkimi brawami, za które „Mróweczki” podziękowały wręczając każdemu chorągiewkę – flagę Polski.