"Krokusowa Rewolucja" przedszkolaki upiększają ogród przedszkolny

Starsze przedszkolaki z grupy III „Motylki” i IV „Mróweczki” już po raz kolejny wzięły udział w szczecińskiej akcji sadzenia cebulek krokusów. Tym razem w innej części naszego ogrodu dzieci posadziły aż 500 cebulek tych wiosennych kwiatów, które za kilka miesięcy swoimi pięknymi kolorami ozdobią nasz teren wokół przedszkola. Wszystkie dzieci do sprawy podeszły bardzo poważnie, najpierw pogłębiły wiedzę dotyczącą zasad sadzenia cebulek, dowiedziały się o tym, że krokus znajduje się pod ochroną oraz, że z jego cebulek produkuję się przyprawę o nazwie szafran. Na pewno, gdy krokusy pojawią się już w naszym ogrodzie, będzie to wielkie wydarzenie, nie tylko za sprawą satysfakcji z naszej pracy, ale przede wszystkim dlatego, iż będą one oznakiem zbliżającej się wiosny, na którą wszyscy czekamy!