Motylki i Mróweczki w redakcji GS

31 października dwie najstarsze grupy „Motylki” i „Mróweczki” odwiedziły redakcję Głosu Szczecińskiego, gdzie dowiedziały się czegoś więcej o zawodzie reportera i tajnikach dziennikarstwa. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od wnikliwego przeglądania różnych gazet i magazynów. Wspólnie rozmawialiśmy o poszczególnych działach i czym się one zajmują. Mieliśmy możliwość zwiedzenia budynku redakcji, gdzie mogliśmy podpatrzyć pracę reporterów i fotoreporterów oraz zapoznać się z etapami wdawania gazety oraz portalu. Jedną z większych atrakcji dla przedszkolaków było studio nagraniowe, gdzie dzieci udzieliły wywiadu i podzieliły się swoimi przemyśleniami i wiedzą dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia, nawet zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę – ale na efekty, jak zapewniła nas Pani Redaktor, będziemy musieli poczekać do grudnia:-). Z naszej wizyty w redakcji powstała specjalnie dla nas na pamiątkę strona tytułowa, którą z dumą zawiesiliśmy w przedszkolnej galerii. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i tak wartościowe spotkanie. A o szczegółach dowiecie się tu: