Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole Publiczne nr 29
Strona głowna  /  Galeria
WITAMY W DZIALE GALERIA !!!
Galeria

14 czerwca gościliśmy w naszym przedszkolu załogę żaglowca marynarki wojennej „Juan Sebastian de Elcaro”. Każda grupa zaprezentowała przygotowaną wcześniej piosenkę. Nasi goście zatańczyli z przedszkolakami „Macarenę”.  Oczywiście nie obyło się bez zdawania pytań, których było mnóstwo. Najbardziej interesowało dzieci jak wygląda życie na statku, po jakich wodach pływają i czy spotkali piratów:-)  Załoga zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z każdą z grup, po czym wyruszyła na zwiedzanie naszego pięknego miasta - Szczecina.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-07-08

W czwartek 13 czerwca, grupa "Motylki" wzięła udział w warsztatach muzealnych "Muzeum po zmroku" odbywających się w 13 Muzach. Dzieci poprzez wystawę interaktywną miały okazję w niecodzienny sposób zapoznać się z wieloma klasycznymi dziełami sztuki, rozwiązywały zagadki detektywistyczne z nimi związane, oraz wysłuchały szczecińskiej legendy o Sydonii. Cały pobyt w muzeum był bardzo ekscytujący. Dziękujemy!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-07-08

12 czerwca w środę, w piękną słoneczną pogodę, przedstawicielka gr III "Motylki" reprezentowała nasze przedszkole podczas przeglądu recytatorskiego organizowanego przez Przedszkole Publiczne nr 72 w Szczecinie. Julia zaprezentowała wiersz  pt. "Okulary" J. Tuwima. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali za swoja prezentację wielkie brawa, dyplomy oraz ciekawe nagrody.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-20

11 czerwca wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na jedną z najbardziej znanych i lubianych bajek dla dzieci - "Czerwony Kapturek". Wszystkie dzieci co prawda dobrze znają historię małej dziewczynki, która dzielnie przemierza ciemny las, by dostarczyć chorej babci koszyk pełen pyszności, a potem zamiast babci natyka się na strasznego wilka. Jednak podczas spektaklu wszystkie dzieci zaskoczyło humorystyczne wydanie znanej bajki, która została wzbogacona o znane dzieciom utwory – od żywiołowego tango, skocznej polki po energetyczny rock and roll. Przedstawienie, które oglądały nasze przedszkolaki było roztańczonym i rozśpiewanym widowiskiem, a każdy z nas świetnie się bawił.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-18

8 czerwca dzieci z grupy III „Motylki” i IV „Mróweczki” wzięły udział w XVIII już edycji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkoli „Święto Konwalii”. Jak co roku, w tym wyjątkowym wydarzeniu nasze przedszkolaki zaprezentowały się rewelacyjnie wykonując bardzo energiczny i złożony układ taneczny do piosenki Witch Doctor - Ooh Eeh Ooh Ah Aah Ting Tang Walla Walla Bing”. Oprócz magnetycznej choreografii, wzrok publiczności przyciągnęły także piękne i barwne stroje, w których nasi tancerze wystąpili na scenie szczecińskiego Amfiteatru. Lecz największym i najważniejszym czynnikiem motywującym nasze przedszkolaki była licznie zgromadzona publiczność nieustanie wspierająca ich podczas występu. Dziękujemy za wspaniały pokaz i zaangażowanie naszych tancerzy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-18

Wszystkie grupy z naszego przedszkola 3 czerwca pojechały do Domu Chleba w Marianowie. Podczas naszej wycieczki dowiedzieliśmy się wszystkiego o składnikach niezbędnych do wyrabiania pieczywa oraz procesie jego wypiekania. Jedną z głównych atrakcji podczas wizyty w domu chlebowym była możliwość samodzielnego wyrabiania ciasta na chleb oraz słodkie bułeczki, które każdy z radością zabrał ze sobą do domu, aby móc wspólnie z rodzicami smakować prawdziwy wiejski chleb. Najwięcej radości naszym małym łakomczuchom sprawiła degustacja pizzy własnej produkcji, której mogły próbować dowoli. W chwilach przerwy dzieci chętnie bawiły się na placu zabaw, a że pogoda tego dnia aż nadto nam dopisała, mogliśmy podczas spaceru i krótkiej przejażdżki autem elektrycznym poznawać uroki wsi polskiej. Byliśmy też na plaży, gdzie odpoczywaliśmy w cieniu starych drzew. Dzień pełen atrakcji jednak szybko nam minął i zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do naszego przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-13

Pod koniec maja czekała na nasze przedszkolaki kolejna atrakcja. Dzieci wyszły do ogrodu, gdy usłyszały już dobiegający z niedaleka znany dźwięk. Nie mogły się doczekać spotkania ze strażakami, którzy na sygnale wjechali na teren naszego podwórka wozem strażackim. Wszystkie przedszkolaki były pod wrażeniem. Ogromną atrakcją dla nich było rozciąganie węży strażackich i uczestniczenie w akcji przeciwpożarowej. Dzieci dowiedziały się: jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują. Mogły oglądać wyposażenie samochodu strażackiego i przymierzać strażackie kaski. Przedszkolaki prowadziły ciekawe rozmowy ze strażakami i pozowały do zdjęć. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, wspólnie też powtórzyliśmy numery alarmowe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-13

Przedszkolaki długo nie mogły doczekać się tego wydarzenia. Na teren naszego ogrodu przedszkolnego wjechał (co oglądaliśmy z zapartym tchem z okien wszystkich sal) samochód ciężarowy. Wszystkie dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda praca kierowcy, no i oczywiście zwiedzić kabinę od środka. Przedszkolaki były zachwycone i jedocześnie zaskoczone, że w środku znajdują się aż dwa łóżka, lodówka, a nawet telewizor i konsola do gier! Jednak największą radość sprawiała im możliwość posiedzenia chociaż przez chwilę na miejscu kierowcy. Całe to niecodzienne wydarzenie uwieczniliśmy na zdjęciach!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-22

16 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu specjalny dzień – Dzień Hiszpański. Wszystkie przedszkolaki licznie przybyły ubrane w żółto-czerwonych kolorach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, gdzie leży Hiszpania, jakie miasto jest jej stolicą, poznały flagę i godło narodowe oraz kto rządzi tym krajem. Wszyscy zgodnie twierdzili, że król Felipe VI. Poznaliśmy najważniejsze obyczaje i tradycje związane z tym krajem, kuchnię hiszpańską oraz znane i ciekawe osoby tej narodowości. Każda grupa zaprezentowała piosenkę w języku hiszpańskim. Dziewczynki z grupy najstarszej „Mróweczki” oraz „Motylki” zatańczyły taniec flamenco – paso doble, tak znany i popularny w Hiszpanii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-22

17 maja dzieci z gr. III „Motylki” wybrały się do Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego na warsztaty  "Co to jest Muzeum". Pani przewodniczka w bardzo ciekawy sposób przekazała przedszkolakom informacje na temat muzeum oraz jak należy się w nim zachowywać. Dzieci zwiedziły też wioskę afrykańską i przez chwilę mogły poczuć się jak w sercu Afryki. Na koniec usiadły pod wielkim Baobabem i wysłuchały afrykańskich legend. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-22

W połowie maja do naszego przedszkola przyjechała nietypowa atrakcja – było to kino sferyczne. Taką formę gościliśmy w placówce po raz pierwszy, skąd wielkie zainteresowanie zarówno dzieci  młodszych, jak i starszych. Kino sferyczne to kino bez klasycznego ekranu, a filmy wyświetlane są na suficie wielkiej kopuły, w której widzowie wygodnie leżą podczas seansu na wielkich poduchach.  Dzięki ośmiu projektorom nasze przedszkolaki bez konieczności zakładania okularów obejrzały filmy animowane w efekcie 3D. W zależności od grupy wiekowej nasi najmłodsi obejrzeli „Kosmiczną Przygodę Cocomong’a”, „Kaluokahina – zaczarowana rafa, a starsze przedszkolaki „Polaris-Tajemnica nocy polarnej”.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-19

10 maja nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu Dziecięcego Studia Teatralnego „Gajewski” pt. „Lustereczka”. Jednak nie było to zwyczajne przedstawienie, gdyż po porannym castingu zostały główne role przydzielone dzieciom z najstarszej grupy „Mrówki”. Była to pełna różnorodnych zwrotów akcji opowieść o dziewczynce o imieniu Karolinka, którą doktor próbował wyleczyć ze smutku wręczając jej receptę „podróż do Krainy Śmiecholandii”, gdzie mieszkają tylko szczęśliwe dzieci. W rolę Karolinki wcieliła się Dalia, która poradziła sobie na scenie jak profesjonalistka, a publiczność była zachwycona.  Oczywiście w jej podróży i przygodach uczestniczyły lustereczka, czyli koledzy i koleżanki z grupy najstarszej. Podczas oglądania przedstawienia nie zabrakło przerw na wspólne tańczenie i śpiewanie. Wszyscy bawili się doskonale.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-14

9 maja odbyły się u „Mróweczek” warsztaty pt. „Łosoś i spółka”, które miały na celu kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska. Dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami ryb zamieszkujące rzeki przymorskie województwa zachodniopomorskiego oraz bioróżnorodnością dolin rzecznych. Każde dziecko otrzymało koszulkę edukacyjną oraz książeczkę do kolorowania „Węgorz Grzegorz”. W trakcie warsztatów dzieci uczestniczyły w grze „Łososiowa przygoda”. Tłem gry było dorzecze rzeki Parsęty i Regi, na której dzieci  wspólnie z edukatorem zaznaczały różne przeszkody, które mogą napotkać ryby podczas swojej wędrówki, zapoznały się z charakterystycznymi gatunkami roślin i zwierząt występujących w dolinach rzecznych oraz innymi ciekawymi informacjami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-13

W naszym przedszkolu obywają się cyklicznie spotkania i zajęcia edukacyjne ze strażnikiem miejskim. Pani Marlena zapoznaje i wprowadza nasze przedszkolaki w świat ważnych, podstawowych zasad bezpieczeństwa, zachowania się i pierwszej pomocy. Dzieci dokładnie omawiają i poznają zachowania proekologiczne, zasady bezpiecznych zabaw w domu i w terenie oraz uczą się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkania te są dla dzieci bardzo atrakcyjne i rozbudzają zainteresowania, chętnie dowiadują się nowych rzeczy i uczą działania w praktyce.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-05

W kwietniu dzieci z grupy III „Motylki” zostały zaproszone na wizytę do Urzędu Miasta. Po bardzo miłym przyjęciu miały okazję pozwiedzać budynek urzędu oraz poznać zajęcia osób tam pracujących. Najbardziej emocjonującym momentem była możliwość zagłosowania jak prawdziwi posłowie i radni. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i oprowadzenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-25

Najstarsze przedszkolaki „Mróweczki” w marcu wybrały się na nietypową wycieczkę, a mianowicie do Ciepłowni Rejonowej przy ul. Dąbskiej. Dzieci na początku swojej wycieczki zostały serdecznie powitane przez Duszka Ciepluszka, który zadbał o bezpieczeństwo swoich najmłodszych podopiecznych i dopiero po założeniu specjalnych kasków mogliśmy zwiedzać poszczególne pomieszczenia znajdujące się w ciepłowni. Nasze starszaki dowiedziały się jak powstaje ciepło, dlaczego trzeba je oszczędzać oraz jak dbać o środowisko. Przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają suwnice, taśmociąg transportujący węgiel do kotłów, komin, a także początek sieci ciepłowniczej, skąd ciepło wysyłane jest do ich mieszkań. Jednak największą atrakcją dla dzieci okazały się wielkie kotły, w których zobaczyły spalanie paliwa. Mnóstwo zainteresowania wzbudziło także zwiedzanie laboratorium, gdzie pilnowana jest m.in. jakość wody. Na zakończenie cała grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Duszkiem Ciepluszkiem, od którego otrzymała prezenty w postaci książeczki o swoich przygodach oraz odblasku, ze swoim logo. Dziękujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-17

Nasze przedszkolaki, tak jak w roku ubiegłym bardzo kolorowo, uroczyście i radośnie przywitały pierwszy dzień wiosny orszakiem na Bulwary Piastowskie. Najstarsza grupa wykonała Marzannę, która prowadziła nasz wiosenny korowód. Po dotarciu nad Odrę, powitaliśmy się z innymi przedszkolami i dziećmi, które przybyły w tym samym celu – przegonić zimę i powitać wiosnę. Po uroczystym wstępie i śpiewaniu piosenek o tematyce nowej pory roku, zgodnie z tradycją przeszliśmy do topienia marzanny. Natomiast najmłodsze dzieci z naszego przedszkola wiosnę witały w ogrodzie przedszkolnym, dokonując obserwacji budzącej się do życia przyrody oraz szukając oznak Pani Wiosny. O naszym wiosennym spacerze i uroczystym powitaniu wiosny można przeczytać tu: https://gs24.pl/przedszkolaki-ze-szczecina-przegonily-zime-w-odrze-wyladowaly-marzanny-zdjecia-wideo/ar/13985151

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31

19 marca nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Balonik i rodzinka Bum Bum”. Lecz nie był to zwykły teatrzyk, jaki dzieci zazwyczaj oglądają, a różnił się znacząco, gdyż głównymi bohaterami były tu… baloniki, a dokładniej cała rodzina balonów– tata Bum Bum, mama Bum Bum, oraz dzieci – Lotek, Lotka. Nietypowa wersja opowiadania bardzo zaintrygowała i zainteresowała wszystkie dzieci, które z zaciekawieniem i lekkim niedowierzaniem przyglądały się postaciom. Oczywiście podczas spektaklu nie zabrakło wspólnych zabaw i konkursów przy ulubionej i głośnej muzyce. Najważniejszym morałem, jaki płynął do dzieci z oglądanego przedstawienia było oczywiście słuszne i niepodważalne stwierdzenie, iż zawsze trzeba słuchać rodziców, gdyż oni bez względu na wszystko chcą dla nas jak najlepiej, troszcząc się o swoje pociechy w każdych sytuacjach i dbają o nasze bezpieczeństwo. Zabawa była naprawdę udana!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24

14 marca w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Łamigłówek". Wszystkie przedszkolaki spotkały się razem na sali gimnastycznej po to, aby wziąć udział w konkursach matematycznych. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki oraz segregowaliśmy przedmioty według ich koloru, kształtu lub zastosowania. Potem układaliśmy rytmy i tworzyliśmy wiosenne kwiaty z figur geometrycznych. Na koniec wszyscy otrzymali nagrody. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-19

7 marca dzieci z grupy Pszczółki odwiedziły Radio Szczecin. Po ekscytującej jeździe autobusem powitał nas przewodnik, który oprowadzał nas po wszystkich zakamarkach. Mogliśmy zobaczyć gdzie nagrywane są koncerty i audycje. Dzieci przeprowadzały między sobą wywiady, a na koniec "na żywo" pozdrowiliśmy całe nasze przedszkole. To była niezapomniana wizyta!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10

Dzieci z grupy "Motylki" wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez PP 65 "Zatoczka" pod tytułem "Morskie Przygody Kota Umbriagi". Za swoje starania zostały nagrodzone dyplomami i upominkami, a ich prace można było zobaczyć na wystawie w "Zatoczce". Gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10

Dnia 28 lutego w czwartek w naszym przedszkolu odbył się Dzień Języka Angielskiego. Cookie Monster razem z panią Kamilą zabrali wszystkie dzieci na przejażdżkę na zieloną wyspę by poznać ciekawe i interesujące fakty o Irlandii, Szkolcji oraz Anglii. Wspólnie narysowaliśmy i pokolorowaliśmy flagę Wielkiej Brytanii i równocześnie przypomnieliśmy sobie kolory w j. angielskim. Nie obeszło się również bez konkursów! Każdy przedszkolak miał szansę odgadnąć na mapie cieni postaci oraz charakterystyczne dla Anglii zabytki oraz elementy codzienności, takie jak: Big Ben, Królowa Elżbieta II, strażak, parasolka, herbatka angielska.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10

Walentynki to dzień, w którym mogliśmy okazać swoje uczucia kolegom, koleżankom, rodzicom i innym bliskim nam osobom. Dzieci tego specjalnego dnia ubrały się na czerwono, sale przystrojone były serduszkami, a po śniadaniu zaczęła się walentynkowa zabawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat dnia Świętego Walentego, rywalizowały w tańcu z balonami, szukały par do wylosowanych przez siebie serduszek. Nasze przedszkolaki dowiedziały się również jak mówić "Kocham Cię" w różnych językach oraz tańczyły w rytm walentynkowych piosenek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się "fotoramka", w której wszyscy chcieli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  Na koniec już, w swoich salach dzieci przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów i koleżanek w formie walentynkowego serduszka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-18

30 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji dzieci przyniosły swoje maskotki, które mogły zaprezentować wszystkim kolegom i koleżankom podczas "Misiowego Przemarszu". Potem długo tańczylismy do muzyki ze Stumilowego Lasu. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały ilustracje najróżniejszych misiaków, które udekorowały w dowolny sposób. Już niedługo wszystkie prace zostaną wywieszone w szatni. Zapraszamy do oglądania!
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-07

Pomimo wczesnej pory i chłodnej pogody, w sobotę 12 stycznia dzieci z najstarszych grup "Motylków" oraz "Mrówek", po raz kolejny wzięły udział w zawodach sportowych "Przedszkoliada" organizowanych na Netto Arena. Rodzice gorąco kibicowali z trybun, gdy nasze przedszkolaki pod okiem instruktorów oraz szczecińskich sportowców miały szanse sprawdzić swoje siły w takich dyscyplinach jak gimnastyka, koszykówka, siatkówka czy piłka nożna. Nie zabrakło też chwili na zregenerowanie sił przy stanowisku ze zdrowymi przekąskami i chwili na aktywność artystyczną. Za swoje starania dzieci zostały nagrodzone złotym pucharem, medalami oraz pamiątkami. Do zobaczenia za rok Przedszkoliado!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-17

Początek roku kalendarzowego dla naszych przedszkolaków był wydarzeniem wyjątkowym, a to za sprawą długo wyczekiwanego przez dzieci balu karnawałowego. Tego dnia do naszej placówki zawitały królewny, rycerze, piraci oraz wielu dobrze znanych i lubianych superbohaterów. Huczna zabawa odbywała się wraz z Agencją Artystyczną K. Gajewskiego i aktorami, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „Mikołaju, ratuj pieski”. Głównym bohaterem naszej zimowej opowieści jest mieszkaniec bieguna północnego- Eskimos, który ma wielki kłopot -  jego ukochany zaprzęg, cztery pieski husky zostały w nocy zaczarowane i zamienione na cztery zabawki-pluszaki! I tu do akcji wkracza Święty Mikołaj, który akurat przejeżdżał przez biegun północny. Podczas zabawy odbywały się tańce i konkursy, nie zabrakło też na koniec wspólnego kolędowania ze Świętym Mikołajem. Nowy rok rozpoczęliśmy w istnie karnawałowym klimacie i z fantastycznymi nastrojami, była zabawa, było głośno i radośnie…

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-15

Z okazji 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości Przedszkole Publiczne nr 27 „Żagielek” zorganizowało konkurs świąteczny pt. „100 bombek choinkowych na 100 lat Niepodległej”, w którym nasze przedszkolaki z grupy Biedroneczki i Motylki chętnie wzięły udział. Oto nasi zwycięzcy…

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-03

W grudniu nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji szczecińskich leśników „pomagamy ptakom przetrwać zimę” i zamontowaliśmy wykonany przez nich karmnik w naszym ogrodzie przedszkolnym. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem obserwowały, jak mały, drewniany domek stał cię częścią naszego podwórka. Kolejno każde dziecko wsypało po kilka ziaren karmy dla ptaków, zawiesiliśmy również słoninkę dla sikorek. Teraz nasze przedszkolaki obserwują zarówno podczas wyjść do ogrodu, jak i z przedszkolnych okien przybyłych skrzydlatych gości w karmiku…

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-03

6 grudnia, w ten wyczekiwany przez dzieci specjalny dzień mikołajkowy nasze przedszkolaki obejrzały zimową opowieść w wykonaniu aktorów ze szczecińskiego teatru La Fayette pt. „Mikołaj Święty wiezie prezenty”. Dzieci z zapartym tchem oglądały przedstawienie, które wprowadziło wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt. Wzruszająca historia misia, który zapada w zimowy sen oraz poszukiwania Mikołaja sprawiły, że nasze przedszkolaki bardzo się zaangażowały w cały spektakl. Wspólna zabawa i śpiewanie wszystkich wprawiła w cudowny nastrój. Jednak największą i najbardziej oczekiwaną atrakcją okazał się Mikołaj, który oczywiście przybył do naszego przedszkola z workiem prezentów dla każdego dziecka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-17

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego szczególnego dnia dzieci przybyły do Przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja swojego misia wszystkim uczestnikom zabawy i powitanie się z innymi pluszakami. Po takim wstępie nasze przedszkolaki nie mogły się doczekać, aż zabawa rozpocznie się na dobre. Po chwilach przyjemności nadszedł czas na sprawdzenie wiedzy naszych przedszkolaków w quizie „co wiemy o naszych misiach”, w którym każdy uczestnik otrzymał misiowy dyplom. Ten dzień był pełen wrażeń i niezapomnianych emocji – na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-17

Pod koniec listopada dzieci z najstarszej grupy „Mróweczki” udały się na warsztaty z robotyki, które umożliwiły im na zamienienie swojej naturalnej ciekawości uwielbianych przez nich klocków lego w pasję tworzenia i budowania z nich różnych konstrukcji. Przedszkolaki pod czujnym okiem wykwalifikowanych osób budowały wybrany przez siebie model robota, a następnie zapoznawały się z tajnikami programowania. Uważnie obserwowały moment dołączania specjalnego silniczka, który sterowany był innymi urządzeniami. Warsztaty dla dzieci okazały się niezwykle inspirujące i pobudziły w nich niesamowitą ciekawość i kreatywność. Pytań i wątpliwości nie było końca…

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11

PSZCZÓŁKI w imieniu wszystkich przedszkolaków przekazały szczecińskim policjantom misie, które udało się nam zebrać przez ostatni miesiąc. Pojadą do chorych dzieci.

Dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wielkie serce!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-04

Przedszkolaki z najstarszej grupy Mróweczki zostały zaproszone do Hotelu Ibis na wypiekanie pierniczków. Gdy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy serdecznie powitani przez Panią Anię, Panią Natalię, Panią Adę, Panią Ewelinę, Panią Dominikę oraz Panią Marlenę, które przez cały czas były z nami i nad nami czuwały. Jak to w prawdziwej kuchni bywa, każdy z nas założył fartuszek i został zapoznany ze składnikami niezbędnymi do uformowania ciasta na pierniczki. Gdy nasza masa była już gotowa, mogliśmy wybrać sobie spośród przeróżnych kształtów foremki. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się serduszka, choinki, gwiazdki oraz misie. Gdy pierniczki trafiły już do pieca w całym pomieszczeniu było czuć zapach korzennych przypraw. Nie mogliśmy się doczekać, kiedy będą już gotowe! Gdy wyczekiwany przez nas moment nadszedł, przedszkolaki od razu zabrały się do pracy: no bo przecież nasze pierniczki trzeba było jeszcze udekorować. Co oczywiście sprawiło radość wszystkim dzieciom, lecz największą frajdą była degustacja wykonanych i ozdobionych przez siebie pierniczków. To było dopiero słodkie popołudnie! Bardzo dziękujemy!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-04

15 listopada przedszkolaki świętowały 3 urodziny Przedszkola „Mali Odkrywcy”. Z wielkim zaciekawieniem i uśmiechem obejrzały przedstawienie teatralne „Księżniczka na ziarnku grochu”, gdzie w rolę bohaterów bajki wcieliły się nauczycielki. Były tańce, wesoła zabawa i jak to na urodzinach bywa, nie zabrakło urodzinowego tortu, na którym wystrzeliła kolorowa i migająca świeczka. Wspólnie odśpiewano Sto Lat!! po czym wszyscy udali się do swoich sal, na degustację  pysznego tortu. Zabawa była udana, całe przedszkole świetnie się bawiło.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

W dniu 14 listopada dzieci z grupy III „Motylki” reprezentowały nasze przedszkole podczas przeglądu tańców ludowych organizowanego przez PP nr 80 „Półnutka”. Motylki zatańczyły do tradycyjnej melodii Krakowiaczka. Wszystkie występy zostały nagrodzone oklaskami i upominkiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-29

21 listopada nasze przedszkolaki miały okazję do podziwiania występu Klauna, który zaprezentował im wiele ciekawych, magicznych sztuczek. Byliśmy świadkami magicznej zmiany kolorów chust i unoszącej się kryształowej kuli. Dzieci miały okazję obejrzeć również sztukę żonglowania oraz tworzenia zwierzątek z balonów. Było dużo śmiechu, a niektóre przedszkolaki mogły nawet zostać asystentem magika! Ten występ zostanie na długo w naszej pamięci, a dzieci na pewno wspominać go będą z uśmiechem na ustach!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26

16 listopada grupę IV „Mróweczki” odwiedzili goście z Instytutu Pamięci Narodowej, aby przeprowadzić zajęcia o Niepodległości Polski. Już na wstępie nasze przedszkolaki zaskoczyły prowadzących swoją wiedzą na ten temat śpiewając patriotyczne piosenki oraz odpowiadając na pytania dotyczące historii naszego kraju. Dowiedzieliśmy się, które miasto było pierwszą stolicą Polski, kto nadał  mu taką nazwę, ale również poznaliśmy legendę na ten temat. Przypomnieliśmy sobie, co jest naszymi symbolami narodowymi,  i w którym roku Polska odzyskała niepodległość. Była też zabawa! Przedszkolaki miały możliwość ułożyć  gigantyczne puzzle z godłem Polski i stworzyć swoje własne magnesy z wybranym symbolem narodowym. Jak się okazało – nasze dzieci to prawdziwi Patrioci!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Wtedy właśnie po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego, co roku nasze przedszkolaki obchodzą święto narodowe - Święto Niepodległości. W tym roku była to data szczególna, gdyż celebrowaliśmy setną rocznicę tego wydarzenia. Akademię, jak już tradycja w naszym przedszkolu nakazuje, zorganizowała grupa najstarsza „Mróweczki”, które odświętnie ubrane zaprezentowały swój występ dla wszystkich dzieci. Z niekrytą dumą i powagą recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, przybliżające wydarzenia z tego najważniejszego dla naszej Ojczyzny okresu. Nie zabrakło także piosenek i pieśni patriotycznych oraz zapoznania młodszych przedszkolaków z symbolami naszego kraju. Wszyscy stojąc na baczność odśpiewaliśmy hymn narodowy, a naszą akademię zakończyła znana większości dzieci piosenka „Jestem Polką i Polakiem”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu, a występ starszaków został nagrodzony gromkimi brawami, za które „Mróweczki” podziękowały wręczając każdemu chorągiewkę – flagę Polski.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-20

9 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez High Definition Studio Dance. Pani Daria –instruktorka przeprowadziła z naszymi przedszkolakami profesjonalne zajęcia taneczne oczywiście poprzedzone wcześniej rozgrzewką i różnego rodzaju ruchowymi zabawami. Dzieci pod bacznym okiem naszego gościa, sumiennie i dokładnie starały się odtwarzać taneczne ruchy i elementy prostego układu choreograficznego. Atmosfera przy tym była rewelacyjna, przedszkolaki były bardzo podekscytowane i zafascynowane wydarzeniem, z uśmiechem na twarzach bawiły się i tańczyły przy towarzyszących im rytmach muzycznych. Pani Daria z niezwykłym podejściem do dzieci starała się wzbudzić w przedszkolakach pasję i miłość do tańca, co jak widać - udało jej się znakomicie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-20

Starsze przedszkolaki z grupy III „Motylki” i IV „Mróweczki” już po raz kolejny wzięły udział w szczecińskiej akcji sadzenia cebulek krokusów. Tym razem w innej części naszego ogrodu dzieci posadziły aż 500 cebulek tych wiosennych kwiatów, które za kilka miesięcy swoimi pięknymi kolorami ozdobią nasz teren wokół przedszkola. Wszystkie dzieci do sprawy podeszły bardzo poważnie, najpierw pogłębiły wiedzę dotyczącą zasad sadzenia cebulek, dowiedziały się o tym, że krokus znajduje się pod ochroną oraz, że z jego cebulek produkuję się przyprawę o nazwie szafran. Na pewno, gdy krokusy pojawią się już w naszym ogrodzie, będzie to wielkie wydarzenie, nie tylko za sprawą satysfakcji z naszej pracy, ale przede wszystkim dlatego, iż będą one oznakiem zbliżającej się wiosny, na którą wszyscy czekamy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-19

"Chcecie bajki? Oto bajka. Była sobie Pchła Szachrajka..."Co czyniła na tym świecie? Tego z bajki się dowiecie… Takim wstępem rozpoczęło się przedstawienie teatralne w wykonaniu szczecińskiego teatru La Fayette, który przybliżył nam pełną humoru bajkę Jana Brzechwy o figlarnej, zadziornej i pomysłowej pchle. Nasza bohaterka dzięki swoim wrodzonym zdolnościom potrafiła odnaleźć się w każdej sytuacji i poradzić sobie z niejedną opresją. Jak to w bajkach bywa i nawet podstępna pchła musi w końcu zapłacić za swoje psoty. Przygody nieznośnej pchełki z zaciekawieniem śledziły nasze przedszkolaki, zarówno ci najmłodsi, jak i najstarsi. Profesjonalną grę aktorską w naszym teatrzyku dzieci  nagrodziły gromkimi brawami, a morał jaki niesie za sobą „Pchła Szachrajka” zapamiętamy na długo!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-13

31 października dwie najstarsze grupy „Motylki” i „Mróweczki” odwiedziły redakcję Głosu Szczecińskiego, gdzie dowiedziały się czegoś więcej o zawodzie reportera i tajnikach dziennikarstwa. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od wnikliwego przeglądania różnych gazet i magazynów. Wspólnie rozmawialiśmy o poszczególnych działach i czym się one zajmują. Mieliśmy możliwość zwiedzenia budynku redakcji, gdzie mogliśmy podpatrzyć pracę reporterów i fotoreporterów oraz zapoznać się z etapami wdawania gazety oraz portalu. Jedną z większych atrakcji dla przedszkolaków było studio nagraniowe, gdzie dzieci udzieliły wywiadu i podzieliły się swoimi przemyśleniami i wiedzą dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia, nawet zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę – ale na efekty, jak zapewniła nas Pani Redaktor, będziemy musieli poczekać do grudnia:-). Z naszej wizyty w redakcji powstała specjalnie dla nas na pamiątkę strona tytułowa, którą z dumą zawiesiliśmy w przedszkolnej galerii. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i tak wartościowe spotkanie. A o szczegółach dowiecie się tu:

 

https://gs24.pl/motylki-i-mrowki-w-naszej-redakcji-bylo-milo-nam-was-goscic-zdjecia/ar/13631762

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-09

23 października na specjalne zaproszenie dzieci z gr IV „Mróweczki” wybrały się na wizytę do gabinetu masażu Bio-Spa. Niestety tego dnia pogoda nam nie dopisała lecz nabyte przez nas wrażenia w gabinecie szybko wymazały obraz deszczowej aury. Na miejscu przedszkolaki dowiedziały się, co to jest masaż, jakie części ciała poddaje się masażu oraz jakie wykonuje się rodzaje masażu. Dzieci miały okazję dotknąć, a nawet położyć się na specjalnym łóżku przeznaczonym do hawajskiego masażu Lomi, zapoznaliśmy się także z techniką jego wykonywania. Atrakcyjną ciekawostką było poznanie ciepłych aromatycznych olejków zapachowych, które wprowadzają nasze ciało w stan relaksu i odprężenia, a wszystko to przy dźwiękach odpowiedniej muzyki. Podczas naszej wizyty w gabinecie mieliśmy okazję nauczyć się kilku technik masażu i wypróbować go na innej osobie. Niezwykle atrakcyjne dla naszych przedszkolaków okazało się obejrzenie, jak Pani Aleksandra wykonuje masaż. Gdy nasza wizyta dobiegła końca czuliśmy się odprężeni, zrelaksowani i w znakomitych nastrojach. Już do końca dnia pozytywna energia i aura nas nie odpuszczała! To był udany dzień!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-04

W połowie października  pogoda zaskoczyła chyba wszystkich. Lato długo nie chciało od nas odejść, a wysokie jak na ten czas temperatury zachęcały do spędzania czasu i zabaw na świeżym powietrzu. Dlatego też nasze starsze grupy „Motylki” i „Mróweczki”, aby skorzystać jeszcze z tak sprzyjających warunków wybrały się na wycieczkę na Głębokie na polanę sportową, aby obserwować zmiany w przyrodzie spowodowane nadchodzącą jesienią. Uradowani i lekko spoceni dotarliśmy do celu, gdzie wszystkie przedszkolaki od razu rzuciły swoje plecaki, aby udać się na zabawę z kolegami i koleżankami. Dodatkową atrakcją był piknik na polanie, każdy mógł zjeść w otoczeniu urokliwej przyrody swoją spakowaną przekąskę. Niestety czas szybko zleciał i po tak cudownie spędzonym popołudniu nadeszła pora powrotu do przedszkola. To był piękny, słoneczny i udany dzień:-)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-29

10 października przedszkolaki  obchodziły „ Dzień Dyni”, tego dnia było wesoło i kolorowo. Oczywiście dominował kolor pomarańczowy i dyniowe stroje. Dzieci dowiedziały się ciekawostek o właściwościach dyni, brały udział w konkursach, zabawach, tańcach. Wysłuchały inscenizacji „Dynia” z udziałem naszych Biedroneczek. Degustowały przepyszne konfitury dyniowe, a także uczestniczyły w pokazie na „ Najciekawszy strój dyniowy”, zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy coś słodkiego. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do swoich sal.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-21

11 października dzieci ze wszystkich grup obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Kuchenne Igraszki”. W tym dniu nasza sala zamieniła się na chwilę w piękną kuchnię, gdzie donośnie i gwarnie odbywało się przekomarzanie marchewki z pierożkiem, którzy rywalizowali ze sobą o sławę i popularność. Wszyscy dowiedzieliśmy się, jak ważne i cenne witaminy zawiera marchewka. Przedstawienie dostarczyło naszym przedszkolakom istotne treści edukacyjne związane ze zdrowym odżywaniem się. Podczas oglądania teatrzyku dzieci miały możliwość wspólnie się pobawić, potańczyć i śpiewać. Wszystkim zabawa bardzo się podobała!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-21

Pod koniec września dzieci z grupy Pszczółki, Motylki i Mróweczki wybrały się do kina Helios na premierę filmu animowanego pt. „Mała Stopa”. Nasze Przedszkolaki z radością i zaciekawieniem obejrzały historię młodego Yeti, który znajduje coś, co według niego nie istnieje - człowieka. Wieści o tej "Małej Stopie” przynoszą mu sławę i wywołują poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o to, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie otaczającym ich zaśnieżoną wioskę. Wszyscy wzruszyliśmy się tą opowieścią o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania nowych, nieznanych wcześniej rzeczy. Salę kinową opuściliśmy w znakomitych nastrojach i bogatsi o nowe przeżycia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-11

17 i 18 września nasze przedszkolaki, jak co roku wybrały się poza miasto na wiejskie podwórko w Bobolinie. Celem naszej wyprawy było zbliżające się Święto Pieczonego Ziemniaka. Pogoda tego dnia nam niesamowicie dopisała i w trakcie naszego pobytu dzieci mały okazję pobawić się na świeżym powietrzu, a atrakcji specjalnie dla nich było przygotowanych mnóstwo: drewniany domek, huśtawki, trampolina, plac do gry w piłkę. Gdy już wszyscy trochę się nacieszyliśmy pobytem na wiejskim podwórku, wyruszyliśmy na pobliską polanę, aby pozrywać trawę i nakarmić nią mieszkające tam zwierzęta. Największą atrakcją, na którą czekały dzieci było zajadanie się ciepłymi ziemniaczkami z ogniska i wyśmienicie przypieczoną kiełbaską. Nie obyło się oczywiście bez ważnych lekcji dotyczących zasad bezpieczeństwa w kontakcie ze zwierzętami oraz pokazu treningu szkoleniowego zaprzyjaźnionego psa. Zwieńczeniem naszego pobyty w gospodarstwie agroturystycznym było posłuchanie i obejrzenie krótkiego przedstawienia o zwierzątkach wiejskich. Nasze przedszkolaki bardzo miło wspominają czas spędzony w Bobolinie, wszyscy wrócili przepełnieni wrażeniami i z uśmiechami na twarzach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-20

W czwartkowe wrześniowe popołudnie nasz ogród przedszkolny tętnił życiem. To już kolejny rok z rzędu, gdzie odbył się festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci i rodziców. Główną atrakcją była wspólna zabawa prowadzona przez Agencję Artystyczną Pana K. Gajewskiego o bardzo ciekawym motywie przewodnim „Picnic Country”. Przez chwilę wszyscy przenieśliśmy się w czasy dzikiego zachodu i wcieliliśmy się w rolę szybkich oraz zwinnych kowboi. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mieli okazję wykazać się umiejętnościami podczas zorganizowanych zawodów i wyścigów. Było przeciąganie liny, rzuty podkową do celu oraz skoki w workach. Oprócz wspólnego śpiewu i tańców odbył się także słodki piknik, gdzie wszyscy mogli skosztować wyśmienitych wypieków i ciast. Tradycją jest już nasz konkurs na „najsmaczniejsze ciasto”, więc rodzice z wraz z dziećmi dokładnie smakowali i bacznie przyglądali się, jakie w tym roku zawitały wypieki na naszym kiermaszowym stole. Teraz czekamy tylko na wyniki ….. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie i zaangażowanie na rzecz przedszkola!!!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-17

Archiwum galerii 2019/2020
Archiwum galerii 2018/2019
Archiwum galerii 2017/2018
Archiwum galerii 2016/2017
Archiwum galerii 2015/2016